• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Sprawy KAS przed ETPCZ

Pracownicy KAS i Funkcjonariusze SCS

byli pracownicy KAS i funkcjonariusze SCS

następcy prawni zmarłych funkcjonariuszy

członkowie ZZ Celnicy PL



Koleżanki i Koledzy!

W związku z procedurą wejścia w życie KAS i interwencjami jakie z tego tytułu wnosimy w Polsce od blisko już 4 lat i trudnościami na jakie napotykamy w merytorycznym rozpatrzeniu spraw oraz z uwagi na stanowisko organów państwowych, które próbują pozbawić nas podstawowych praw obywatelskich zagwarantowanych w Konstytucji, Prawie Wspólnotowym i Międzynarodowym, ZZ Celnicy PL proponował równoległe złożenie skarg przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka w sprawach ucywilnienia i wygaszenia stosunków służbowych.

Trybunał przyjął do rozpoznania sprawy skarżących (30 osób według wykazu - zał. nr 3).

Przed Trybunałem - wyłącznie naszych członków - reprezentować będzie Kancelaria Adwokata Rolanda Szymczykiewicza z Warszawy oraz Mecenas Łukasz Oleśniewicz z Wrocławia

Z uwagi na powyższe prosimy w terminie do 8 stycznia 2021 r. przesłać na adres LISTEM ZWYKŁYM wypełnione 2 pełnomocnictwa (każda osoba wypełnia dwa pełnomocnictwa) wraz z naklejonym kodem kreskowym :



Pełnomocnictwo należy wysłać na adres:

Adres:


KANCELARIA ADWOKACKA

Adw. Roland Szymczykiewicz

ul. Ratuszowa 11 lok.129

03-450 Warszawa



Dane Mecenasa do pełnomocnictwa:


Adwokat Roland Mariusz Szymczykiewicz

Obywatelstwo Polskie

Ratuszowa 11/129, 03-450 Warszawa

telefon: 508 608 409

faxu brak

email: Roland.Szymczykiewicz@wp.pl




Pełnomocnictwo należy wysłać na adres:

Adres:


KANCELARIA ADWOKACKA

Adw. Łukasz Oleśniewicz

ul. Orzechowa 95/17

50-540 Wrocław



Dane Mecenasa do pełnomocnictwa:

Adwokat Łukasz Oleśniewicz

Obywatelstwo Polskie

ul. Orzechowa 95/17

50-540 Wrocław

Telefon: 660 851 120

faxu brak

email: lukaszolesniewicz82@gmail.com


Dodatkowo skany pełnomocnictw wysłać również na adres celnicy.pl.dolnyslask@gmail.com

...


Z Poważaniem:

Przewodniczący

ZZ Celnicy PL

Sławomir Siwy
 
Czy dobrze rozumiem, że Związek monitoruje sprawy dopuszczone do rozpoznania ?!

Ja miałem wstępną akceptację, której dane mieliśmy przesłać do Regionów ZZ i czekać.
Skoro nic nie wiem o przyjęciu do rozpoznania i znalezieniu się na tej ostatecznej liście mojej skargi,
to już spokojnie mogę przyjąć, że Trybunał też mnie "olał" ??
 
Osoby, których skargi zostały przyjęte dostały informację z EPTCz i otrzymały kody kreskowe. Teraz Trybunał ruszył ze sprawami złożonymi półtora roku temu, stąd konieczność ustawienia pełnomocnika. Wygląda na to, że tylko 30 osób z całej Polski złożyło skargi. Trochę mało...
 
Ostatnia edycja:
Osoby, których skargi zostały przyjęte dostały informację z EPTCz i otrzymały kody kreskowe. Teraz Trybunał ruszył ze sprawami złożonymi półtora roku temu, stąd konieczność ustawienia pełnomocnika. Wygląda na to, że tylko 30 osób z całej Polski złożyło skargi. Trochę mało...
Drugie (wytłuszczone) zdanie, zaprzecza pierwszemu.
Ja złożyłem skargę - i nie dostałem ani informacji, ani kodu, więc nie może być porównania!
Tym bardziej, że moja skarga nie różniła się niczym od skargi przyjętej ...
 
Drugie (wytłuszczone) zdanie, zaprzecza pierwszemu.
Ja złożyłem skargę - i nie dostałem ani informacji, ani kodu, więc nie może być porównania!
Tym bardziej, że moja skarga nie różniła się niczym od skargi przyjętej ...
Nie wiem czemu Twoja skarga nie została przyjęta. Z mojej Izby wszyscy którzy skargi złożyli dostali odpowiedź z EPTCz. Może warto wyjaśnić co się stało z Twoją skargą? Masz potwierdzenie doręczenia?
 
Nie wiem @cat dlaczego nie otrzymałeś tej korespondencji z ETPCz o ustanowieniu pełnomocnika. To dziwne, skoro Twoja skarga została przyjęta. Wygląda, że Trybunał coś przeoczył. Może więcej jest takich osób? Prześlij do mnie to pierwsze i jedyne pismo z Trybunału i przygotujemy korespondencję do ETPCz dla Ciebie.
 
Także posiadam potwierdzenie przyjęcia wniosku i nic do tej pory nie otrzymałem.

Congratulations!
You have just added your online support to petition 0357/2018.
This is a notification for your records.
-------------------------------------------------------
This email was sent automatically by the European Parliament’s Petitions Portal.
 
Dzień dobry,
w nawiązaniu do informacji zamieszonej na stronie Celnicy.pl – „Sprawy KAS przed ETPCz”, wskazuję, że jako adwokat reprezentuję jedną z osób, której skarga została przyjęta do rozpoznania przez Europejski Trybunał Praw Człowieka (sygn. 46479/18). Moje imię i nazwisko pojawia się w aneksie do pisma przewodniego ETPCz z dnia 8 grudnia 2020 r., pod pozycją nr 20. W informacji z dnia 4 stycznia 2021 r. zostały podane dane adwokatów, reprezentujących wyłącznie członków ZZ Celnicy PL. Zakładam jednak, że część osób zainteresowanych sprawą nie należy do związku zawodowego celników, dlatego też pozwolę sobie podać dane kontaktowe do Kancelarii, dla osób zainteresowanych ewentualną reprezentacją w postępowaniu. Pragnę podkreślić, że jako jedyny adwokat reprezentowałem mojego Mandanta od początku trwania postępowania przed ETPCz, co wynika z w/w aneksu.

Kancelaria Adwokacka Adwokat Radosław Janus
ul. św. Mikołaja 56-57 lok. 104
50-126 Wrocław
tel. 660-717-784
adwokat@radoslaw-janus.pl

Zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem,
adw. Radosław Janus
 
Ale to chyba nie EPTCz tylko Parlament Europejski.
Także posiadam potwierdzenie przyjęcia wniosku i nic do tej pory nie otrzymałem.

Congratulations!
You have just added your online support to petition 0357/2018.
This is a notification for your records.
-------------------------------------------------------
This email was sent automatically by the European Parliament’s Petitions Porta
 
@YYZ Sprawdź co złożyłeś, skargę i petycję czy tylko petycję? Także była akcja ze składaniem petycji do PE, więc może to jest info o petycji, które dostałeś. Sprawdź czy złożyłeś skargę?
 
Też dostrzegłam zaprzeczenie w tym co piszesz. Najpierw stwierdzasz, że nie dostałeś informacji ani kodów a potem że potwierdzenie było....
Osoby, których skargi zostały przyjęte dostały informację z EPTCz i otrzymały kody kreskowe ...
Dawno to było, więc nie dam głowy, że wszystko dobrze kojarzę, ale - informacji o podjęciu sprawy ani kodu kreskowego nie dostałem, a jedynie powiadomienie o przejściu do pierwszego etapu i numerze ...
 
Dawno to było, więc nie dam głowy, że wszystko dobrze kojarzę, ale - informacji o podjęciu sprawy ani kodu kreskowego nie dostałem, a jedynie powiadomienie o przejściu do pierwszego etapu i numerze ...
Ja dostałam jedno pismo, w którym była informacja o przyjęciu skargi, nadanym numerze i do tego załączone były kody kreskowe do kolejnej korespondencji. Było to jakieś dwa trzy miesiące od złożenia skargi. Teraz natomiast wszyscy, których skargi zostały przyjęte dostali jedno pismo, gdyż sprawy zostały połączone i zaczyna się etap rozpatrywania.
 
Ja dostałam jedno pismo, w którym była informacja o przyjęciu skargi, nadanym numerze i do tego załączone były kody kreskowe do kolejnej korespondencji. Było to jakieś dwa trzy miesiące od złożenia skargi. Teraz natomiast wszyscy, których skargi zostały przyjęte dostali jedno pismo, gdyż sprawy zostały połączone i zaczyna się etap rozpatrywania.
Pozostaje mi szczerze Ci pogratulować oraz Tobie i pozostałym 29 osobom życzyć ewidentnie słusznego, sprawiedliwego orzeczenia ...
 
Pozostaje mi szczerze Ci pogratulować oraz Tobie i pozostałym 29 osobom życzyć ewidentnie słusznego, sprawiedliwego orzeczenia ...
Nie wiem @cat dlaczego nie otrzymałeś tej korespondencji z ETPCz o ustanowieniu pełnomocnika. To dziwne, skoro Twoja skarga została przyjęta. Wygląda, że Trybunał coś przeoczył. Może więcej jest takich osób? Prześlij do mnie to pierwsze i jedyne pismo z Trybunału i przygotujemy korespondencję do ETPCz dla Ciebie.
CAT spróbuj jeszcze się upomnieć o tą sprawę jeśli masz numer, może rzeczywiście przeoczyli.

A co do orzeczenia to zobaczymy ale wygrana będzie naszym wspólnym sukcesem, super by było gdybyśmy na takim szczeblu w końcu udowodnili nasze racje.... dlatego trzymam kciuki za Panów adwokatów.
 
@cat , przyjacielu jeszcze nie bierzesz pod uwagę, tego że w czasie pandemi niektórzy listonosze walą w ch......, ja sprawdzałem codziennie skrzynkę pocztową ponieważ czekałem na odpowiedź z sądu, a tu ani listonosza nie było choć w domu zawsze ktoś był, ani awiza. I nagle na dwa dni przed odesłaniem korespondencji znalazłem w skrzynce II awizo, na szczęście zdążyłem odebrać przesyłkę, i zainterweniowałem na poczcie, jakoś teraz dostaję przynajmniej awiza na czas.
 
Ależ biorę!
Mimo kilku skarg na listonosza "do centrali", u mnie jest jeszcze gorzej.
Dwukrotnie "złapałem" listonosza, puszczającego na ganek "samolocik" z awiza i gdy zeskoczywszy
zażądałem wydania przesyłki wykrzyczał, że nie ma jej przy sobie i odjechał ...
 
Back
Do góry