• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

SPOTKANIE W SPRAWIE FUNKCJONOWANIA GRANICY

UWAGA FUNKCJONARIUSZE PEŁNIĄCY SŁUŻBĘ NA ZEWNĘTRZNEJ GRANICY UE!

PROSZĘ O ZGŁOSZENIA WSZELKICH TEMATÓW DOT. FUNKCJONOWANIA GRANICY I WASZEJ SŁUŻBY, KTÓRE POWINNIŚMY PORUSZYĆ NA SPOTKANIU, O KTÓRE WNIOSKOWALIŚMY I KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ Z UDZIAŁEM SKAS W KWESTII WYŁĄCZNIE DOT. SYTUACJI NA GRANICY.

PISZCIE W TERMINIE DO 14.10. NA MAILA slawomir.siwy@celnicy.pl

NAJWAŻNIEJSZE DLA NAS JEST, ABY FUNKCJONARIUSZE NA GRANICY OTRZYMYWALI ADEKWATNY DO ICH CIĘŻKIEJ I ODPOWIEDZIALNEJ SŁUŻBY DODATEK KONTROLERSKI W WYSOKOŚCI 1 TYS. ZŁ.
SKANDALEM JEST WYSOKOŚĆ DODATKU KONTROLERSKIEGO JAKI OTRZYMUJECIE I TO SYGNALIZUJEMY OD DAWNA DECYDENTOM, POSTULUJĄC O WZROST JW.

POZA TYM JEST WIELE INNYCH TEMATÓW, KTÓRE NA BIEŻĄCO NAM ZGŁASZACIE, NIEMNIEJ PISZCIE NA MAILA JW. W WSKAZANYM TERMINIE. MOŻE POJAWIĄ SIĘ JESZCZE NOWE ZAGADNIENIA.

POZDRAWIAM
SŁAWOMIR SIWY
PRZEWODNICZĄCY
ZZ CELNICY PL
 
1. w SG mają wprowadzić dodatki graniczne za służbę na granicy. Kolejny raz oddalą się z wynagrodzeniami....
2. rozbieżności między poszczególnymi stanowiskami na granicy względem komórki wewnętrzne sięga średnio 0,2-0,3 mnożnika. Np mł ekspert na granicy ma koło 2,0-2,1 a w delegaturach koło 2,3-2,4
3. wyżywienie za 7zł...... przy takiej inflacji obiady na granicy r/r zdrożały z 16 na 22 zł
4. zaproszenia na kursy aspiranckie i oficerskie na granicę trafiają sporadycznie....
5. tak samo odznaczenia za długoletnią służbę oraz zasłużony dla KAS
 
Ostatnia edycja:
GRANICA ZEWNĘTRZNA UE!
Marginalizowana przez JK - vide wartościowanie, czy szalone koncepcje typu "GRANICA BĘDZIE JAK PIT-STOP", inne absurdy, w tym podporządkowanie granicy statystykom, czwartemu najważniejszemu "i" - "i ma jechać", podporządkowanie wskazaniom systemu analizy ryzyka!
Czy wreszcie decydenci zrozumieją na czym polega służba na granicy?
Czy wciąż będą zarządzać nami słupki i statystyki?
Czy coś się zmieni po 19.10?
Wpływają już liczne uwagi od Was. Dzięki.
Piszcie o wszelkich sprawach na mój e-mail - zakładka KONTAKT
W ZZ Celnicy PL działa Zespół ds. granicy. Wszystkie zgłoszone tematy przekazuję do merytorycznych osób w Związku, którzy będą je sukcesywnie podejmować i zgłaszać na spotkaniu.
 
Nastepny problem to sankcje brak procedur wytycznych co robic z towarem czy mozna taki towar wycofać jeżeli strona zglosi taki wniosek. Czy należy towar zajmować. Do jakiego postepowania celnego czy skarbowego nikt nie chce podjąć żadnych decyzji góra się boi a człowiek na pierwszej linii musi coś zrobic
 
Zapraszam do ds są wakaty otrzymasz mnożnik 2.2 jako młodszy ekspert
no tak. zwykły prosty f-szy ujawniający na granicy przemyt ma dodatek tylko 215zł ......Od tego f-sza przecież wszystko się zaczyna, czyli cała machina - wtedy DŚ ma dodatkowo co robić (żeby nie ujmować DŚ to pomijam inne ważne rzeczy o których nie powinno się pisać)
 
@blitzkrieg , to dotyczy całej tej administracji, nie tylko granicznej... Zamknięte grupy adoracji przełożonego i bycia z nim za pan brat, o dziwo przy niezbratanych. Takie dodatkowe pokazywanie kto tak naprawdę w tej organizacji się liczy, a kto jest pomiotem. Kiedyś nie do pomyślenia (publiczne okazywanie kolesiostwa). Ale co ja wiem, jestem staroświecki, wychowany na dziwnych kanonach.
 
Agnes obecnie scs to coś szerzej jak kiedyś sc a pływy które generuje z importu to znacznie mniej. Nie umniejszam Twojej roli ale to tylko jeden maleńki odcineczek rozległego frontu. Ujawnienia zaczynają się w rożnych miejscach a skupiają w DŚ-ach.
Tak, np. w CKK, w kontrolach postimportowych stwierdzane są często nieprawidłowości w przywozie, w tych zgłoszeniach celnych towaru, który nie był kontrolowany przy jego dopuszczeniu do obrotu. Dotyczy to zwłaszcza klasyfikacji towaru i wartości celnej. Pod warunkiem zrobienia dobrej analizy, są to pewne trafienia.Potem ciągnie to dalej COC i DS. Nasze dodatki kontrolerskie są minimalne...
 
Zapraszam do ds są wakaty otrzymasz mnożnik 2.2 jako młodszy ekspert
Podaj od razu który urząd. Chętni z granicy się znajdą tylko czy pozwoli im się tam pójść?
Ciekawe czemu parę lat temu jak zesłali kilka osób z DŚ na Terespol uciekli czym prędzej z powrotem do DŚ?
Dodatku kontrolerskiego nie chcieli? Za nocki? Kanapki? Tyle pieniędzy!
 
Do końca trzeciego tygodnia października nasz dzielny Szef ma szansę na zażegnanie kryzysu kadrowego. I to takiego, którego za chińskiego boga nie zapcha w żaden sposób GRK.
Nie w momencie, kiedy papierami rzuca albo zamierza rzucić całe grono ludzi kierujących zmianami, ich zastępców, dyspozytorów.
Ludzie, którzy w dużej mierze ciągnęli ten wózek za przysłowiowy damski ch..., mówią dość. A próby namaszczenia i szkolenia następców spaląją na panewce, bo pada krótkie pytanie : ile mi dacie teraz, nie za pół roku? Ano nic, bo pieniędzy nie ma.
Wśród osób, które znam i odchodzą na emeryturę słyszę tylko: "dobrze, że rzuciłem kwit, bo ch...wie, co oni po nowym roku wymyślą. Wolę wziąć 6 miesięcy odprawy i mniejszą podwyżkę".
Żaden kolega mi nie odpowiedział, że wycofuje wniosek, bo szkoda waloryzacji.
A co robi "kadra"? Odwołuje się do "etosu", "ale co my bez ciebie zrobimy" albo (!) "obetnę ci grudniową nagrodę!".
MF i poprzedni SKAS zbierali chrust i podpałkę przez lata demontując SC(S). Coś mi się wydaje, że pod koniec roku ktoś rzuci zapałkę i stos pogrzebowy zacznie płonąć. Tu nawet strajkować nie będzie trzeba.

Kupiłem już popcorn i czekam.
 
Urzędy oddziały wewnętrzne przy wartościowaniu dostały odpowiednie mnożniki tak aby rekompensować im dodatki które są na granicy, dojazdy, nocki, kontrolerski i szybsze awanse.
 
Back
Do góry