• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Rekrutacja - Służba

lolnik904

Użytkownik
Dołączył
18 Marzec 2020
Posty
38
Punkty reakcji
6
Witam serdecznie,

Mam do Was takie pytanie. Chciałbym ubiegać się o przyjęcie do służby w najbliższym czasie. Posiadam wyższe wykształcenie, dodatkowo prawo jazdy kategorii A, B, B+E oraz C. Znajomość języka angielskiego jest na przyzwoitym poziomie. Planuje bardzo dobrze się do tego przygotować i prosiłbym o wskazanie wytycznych z literatury odnośnie przygotowania do testów egzaminacyjnych. Wiem, że dla Was czasami mogę być kolejnym numerkiem który będzie brał udział w procesie rekrutacji, ale dla mnie jest to niezmiernie ważne żeby dobrze podejść do tego tematu. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i pomoc. Mieszkam w Warszawie i będę starał się o przyjęcie do Łodzi. Dostałem oczywiście lakoniczną odpowiedź z Warszawy co do zakresu:

Dzień Dobry,

proszę o zapoznanie się z rozporządzeniem Ministra Finansów z dnia 31.12.2019 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w SCS. W paragrafie 9.1 są informacje dot. testu wiedzy, w paragrafie 12.1 omówiono zakres testu sprawności fizycznej

Bardzo ogólnikowo. Czy mam wypełnić deklarację członkowską, żebyście mi wysłali jakieś dokumenty czy wskazówki. Czy jest określona kwota członkowska?
Będę bardzo wdzięczy za pomoc, a może akurat ktoś będzie miał ochotę i opowie mi o całym procesie rekrutacyjnym krok po kroku. Jestem zawzięty i wiem że się uda dostać, nie za pierwszym to za drugim czy nawet trzecim razem.


Pozdrawiam,
Łukasz Krupa.
 
prośba do admina o przekierowanie kolegi do właściwego wątku ;).
tego jeszcze "nie grali" ... rekrutacja poprzez poplecznictwo zz.
chyba czas wysiadać ......

CELNIKU ZADEKLARUJ SIĘ !
 
Witam serdecznie,

Mam do Was takie pytanie. Chciałbym ubiegać się o przyjęcie do służby w najbliższym czasie. Posiadam wyższe wykształcenie, dodatkowo prawo jazdy kategorii A, B, B+E oraz C. Znajomość języka angielskiego jest na przyzwoitym poziomie. Planuje bardzo dobrze się do tego przygotować i prosiłbym o wskazanie wytycznych z literatury odnośnie przygotowania do testów egzaminacyjnych. Wiem, że dla Was czasami mogę być kolejnym numerkiem który będzie brał udział w procesie rekrutacji, ale dla mnie jest to niezmiernie ważne żeby dobrze podejść do tego tematu. Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź i pomoc. Mieszkam w Warszawie i będę starał się o przyjęcie do Łodzi. Dostałem oczywiście lakoniczną odpowiedź z Warszawy co do zakresu:

Przeczytaj sobie kilka razy ustawę o Krajowej Administracji Skarbowej, to powinno wystarczyć. Test jest bardzo ogólny, ciężko się na niego przygotować. Pytania mogą być o wszystko np. króla na banknocie 50 zł, data wejścia do NATO, UE. Kiedy powstała UE? Milion kombinacji. Jedynie ustawa o KAS może być konkretna, bo zawsze kilka pytań z tego jest.
 
Back
Do góry