• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

pzp paragraf 90

testowy

Nowy użytkownik
Dołączył
8 Lipiec 2021
Posty
8
Punkty reakcji
1
Cześć,
wróciłem z pzp i dostałem od Pani psychiatry paragraf 90 oraz nowy termin na stawienie się przed komisją. Szukałem w internecie, jednak nie potrafię znaleźć co oznacza ten paragraf? Jest mi ktoś w stanie pomóc?
Albo miał podobną sytuację i może mi powiedzieć, z czym się dokładnie wiąże wstawienie przed dodatkową komisją?
 
"Specjalista" prawdopodobnie nie ogarnia nawet, do jakiej służby kandyduje badany i jakie przepisy mają zastosowanie. Pewnie chodzi o § 90 załącznika do rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 października 2018 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Straży Marszałkowskiej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Służbie Ochrony Państwa (zaburzenia osobowości upośledzające zdolności adaptacyjne).

We właściwym rozporządzeniu (do SCS) dział dot. zdrowia psychicznego wygląda trochę inaczej. Nie znam się na tym tyle, żeby stwierdzić, czy taka "diagnoza" też dyskwalifikuje według tych przepisów. Jak ostatecznie komisja przyklepie taką podstawę to jest szansa na uwalenie tego w WSA choćby z przyczyn formalnych (co nie oznacza, że przy ponownym rozpatrzeniu dostaniesz Z).

Mimo wszystko przy kolejnym podejściu proponuję skupić się na tym, żeby pokazać brak "zaburzeń", a kwestie formalnoprawne zostawić na później. I nie przejmuj się za bardzo tą diagnozą – gdybyś nie był kandydatem tylko funkcjonariuszem i chciałbyś uzyskać orzeczenie o niezdolności to zapewne "specjaliści" z komisji uznaliby Cię za okaz zdrowia. Jeżeli masz jakiekolwiek obawy związane ze stanem zdrowia idź na konsultację do normalnego psychiatry.
 
Dzięki za tak szczegółową odpowiedź, muszę zapoznać się z tym rozporządzeniem. Umówiłem się na prywatną konsultację, żeby potwierdzić diagnozę no i dowiedzieć się co i jak można z tym ewentualnie zrobić.
 
Back
Do góry