• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przywoz rzeczy znajdujacych sie w bagazu osobistym z UE

F

fikus188

Gość
Witam,

Z tego co czytalem w regulaminie oraz po charakterze tego forum wiem, ze to forum bardziej dedykowane jest pracownikom sluzby celnej jednakze mam problem z ktorym nie moge sobie poradzic a informacje jakie sa dosepne na stronie sluzby celnel rzeczpospolitej polskiej sa zformulowane w dosyc niezrozumialy sposob dla mnie :(

Do rzeczy. mianowize szykuje mi sie wyjazd na 3 tygodnie za granice do Irlandii. Wyczytalem na w/w stronie, ze od momentu przyjecia polski do UE nie stosuje sie cla jedynie od towarow przywozonych z poza UE. Jdynie sa ograniczenia co do towarow akcyzowych (papierosy 800szt, alkohol 10l itp.) Jak to sie ma do towarow typu radia, telewizor, laptop, telefon komorkowy? Jest jakies ograniczenie w ilosci w przywiezieniu na wlasny urzytek badz dla rodziny? Jakas konkretna ilosc badz wartosc?

Z gorzy dziekuje za udzielenie mi tej informacji

pozdrawiam
Rafal
 
Back
Do góry