• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

przyszły pracownik sc

M

mania

Gość
Witam!
Jestem studentka IIIroku obsługi celnej i pisze prace na temat postaw funkcjonariuszy celnych.Czy ktoś zgodziłby się na udzielenie pewnych informacji na ten temat?
Bardzo mi na tym zależy bo bronie się w czerwcu a nie bardzo mam możliwości kontaktu z pracownikami służby celnej.Dokładnie chodzi mi o wypełnienie ankiety, czy ktoś jest chętny?
 
Maniu kochana o właściwych postawach funkcjonariuszy celnych to sobie przeczytasz studiując lekturę kodeksu etyki SC, zwanego też inaczej kodeksem braku zaufania. Poza tym, jak to jest możliwe, że nie masz kontaktu z celnikami. W stolicy jest wielu celników, choćby na okęciu, w MF i jeszcze wiele oddziałów. Także troche chęci. Radzę się śpieszyć, bo jak tak dalej pójdzie to nie będzie z kim robić takich ankiet.
 
hej cywilu
Kodeks etyki mam i rzeczywiście jest tam na temat postaw funkcjonariuszy celnych, ale jeśli chodzi o te ankiety to jest taki problem, że nikt ich nie chce wypełniać.
Rozmawiałam z funkcjonariuszką celną z izby celnej w W-wie i powiedziała mi, że oni mają swoją prace i nie będą poświęcać czasu takim sprawom. Owszem będe próbować jeszcze gdzie indziej, ale sądze, że efekt będzie taki sami.
 
ANKIETA


Witam Państwa!
Mają Państwo przed sobą ankietę, która zawiera 21 pytań. Dotyczą one postaw prospołecznych celnika wobec realizowania zadań służbowych. Ankieta jest anonimowa i zostanie wykorzystana wyłącznie do celów naukowych. Pragnęłabym aby Państwo udzielali odpowiedzi szczerych i kierowali się własną opinią. Z góry SERDECZNIE DZIĘKUJE.



1.W jakim przedziale wiekowym Pan/Pani się znajduje?

a) 20-30 b) 30-40
c) 40-50 d) 50-60
inna odpowiedź............................................................................................................

2.Proszę podać płeć.

a) mężczyzna b) kobieta

3.Jakie ma Pan/Pani wykształcenie?
......................................................................................................................................

4.Jak długo pracuje Pan/Pani w zawodzie celnika?
......................................................................................................................................

5.Jak jest Pan/Pani nastawiony/a do swojej pracy?

a) pozytywnie b) negatywnie
inna odpowiedź...........................................................................................................

6.Ma Pan/Pani w pracy bezpośredni kontakt ze społeczeństwem?

a) tak codziennie b) często
c) rzadko d) nie mam

7.Jaką postawę przyjmuje Pan/Pani w pracy wobec ludzi i dlaczego?

a)pozytywną
....................................................................................................................................................
b)negatywną
....................................................................................................................................................
inna odpowiedź............................................................................................................

8.Czy jest Pan/Pani uprzedzony/a do jakiejś grupy społecznej? A jeśli tak, to
czym jest to spowodowane?
a)tak
..............................................................................................................................
.............................................................................................................................................
b) nie

9.Czym kieruje się Pan/Pani w pracy zawodowej?

a) wiedzą b) emocjami
c) doświadczeniem
inna odpowiedź............................................................................................................

10.Czy i dlaczego wysokość wynagrodzenia wpływa na Pana/Pani postawę wobec wykonywania zadań służbowych?
a)tak ...................................................................................................................
b)nie .................................................................................................................

11.Czy i dlaczego szkolenia zawodowe kształtują Pana/Pani postawę wobec pracy?
a)tak ..................................................................................................................
b)nie
................................................................................................................

12.Czy i dlaczego kontakty zawodowe wpływają na Pana/Pani nastawienie do społeczeństwa?
a)tak
.........................................................................................................................................
.........................................................................................................................................

13.Co wpływa na zdecydowanie Pana/Pani działań w pracy?
a)pewność siebie
b)uznanie szefa
c)konkurencja z innymi pracownikami
inna odpowiedź.......................................................................................................

14.Jak zareagował/aby Pan/Pani w sytuacji odprawy towaru niebezpiecznego?
a)przekazałbym sprawę koledze
b)odprawiłbym towar
c)poprosiłbym kolegę o pomoc
inna odpowiedź.......................................................................................................

15.Czy i dlaczego pochwała szefa może być dobrą motywacją do przyjmowania pozytywnych postaw wobec ludzi, z którymi ma Pan/Pani kontakt w pracy?
a)tak
.......................................................................................................................................
b)nie
........................................................................................................................................



16.Czy postawa, jaką Pan/Pani przyjmuje w pracy zawodowej różni się od
postawy przyjmowanej w życiu prywatnym? Jeśli tak to czym to jest
spowodowane?

a)tak
........................................................................................................................
.........................................................................................................................

b)nie



17.Czy i dlaczego działania w pracy zawodowej są zawsze zgodne z Pana/Pani postawą?

a)tak ..............................................................................................................................................

b)nie .....................................................................................................................


18.Jak Pan/Pani ocenia swoje miejsce pracy?
.................................................................................................................................................



19.Jak Pan/Pani ocenia postawę wobec pracy swoich kolegów pracujących w tym samym zawodzie?

.....................................................................................................................



20.Co zmienił/a/by Pan/Pani w swojej pracy aby pracownicy przyjmowali pozytywne postawy?

.........................................................................................................................



21.Czy uważa Pan/Pani, że zawód funkcjonariusza służby celnej kształtuje nastawienia wobec obowiązków służbowych? Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.

a)tak .......................................................................................................................

b)nie ..........................................................................................................................
 
1.W jakim przedziale wiekowym Pan/Pani się znajduje?
30-40

2.Proszę podać płeć.

a) mężczyzna UCek

3.Jakie ma Pan/Pani wykształcenie?
wyższe prawnicze naprawdę

4.Jak długo pracuje Pan/Pani w zawodzie celnika?
8,5 lat

5.Jak jest Pan/Pani nastawiony/a do swojej pracy?

inna odpowiedź : kompletny brak stabilności

6.Ma Pan/Pani w pracy bezpośredni kontakt ze społeczeństwem?

a) tak codziennie

7.Jaką postawę przyjmuje Pan/Pani w pracy wobec ludzi i dlaczego?

a)nadal pozytywną. Niestety nie traktuję wszystkich jak złodzieji, wtedy moze miał bym lepiej

8.Czy jest Pan/Pani uprzedzony/a do jakiejś grupy społecznej? A jeśli tak, to
czym jest to spowodowane?
b) nie

9.Czym kieruje się Pan/Pani w pracy zawodowej?

a) wiedzą b) emocjami
c) doświadczeniem
inna odpowiedź: trzeba mieć to coś. Do pracy w cle nie każdy się nadaje. Zresztą to od razu widać.

10.Czy i dlaczego wysokość wynagrodzenia wpływa na Pana/Pani postawę wobec wykonywania zadań służbowych?

b)już nie, ponieważ i tak szukam innej pracy.

11.Czy i dlaczego szkolenia zawodowe kształtują Pana/Pani postawę wobec pracy?
b)nie ponieważ, poza eksterną w Świdrze nie miałem żadnych poważnych szkoleń.


12.Czy i dlaczego kontakty zawodowe wpływają na Pana/Pani nastawienie do społeczeństwa?
b)nie, ponieważ co może się wydawać dziwne celnicy to też społeczeństwo.


13.Co wpływa na zdecydowanie Pana/Pani działań w pracy?
inna odpowiedź: wiedza i doświadczenie

14.Jak zareagował/aby Pan/Pani w sytuacji odprawy towaru niebezpiecznego?
inna odpowiedź: złe pytanie. W młodości pamiętam, że trzeba było mieć specjalne upoważnienie do odpraw tow. niebezp.

15.Czy i dlaczego pochwała szefa może być dobrą motywacją do przyjmowania pozytywnych postaw wobec ludzi, z którymi ma Pan/Pani kontakt w pracy?
b)nie
Absolutnie nie ma to wpływu. Mój szef(owa) mogła by się ode mnie uczyć jak postępować z ludźmi.


16.Czy postawa, jaką Pan/Pani przyjmuje w pracy zawodowej różni się od postawy przyjmowanej w życiu prywatnym? Jeśli tak to czym to jest
spowodowane?

a)tak, ponieważ aktywność prywatna daje mi jakąkolwiek satysfakcję.

17.Czy i dlaczego działania w pracy zawodowej są zawsze zgodne z Pana/Pani postawą?


b)nie, ponieważ włąsna postawa społeczna a polecenie służbowe to 2 bieguny


18.Jak Pan/Pani ocenia swoje miejsce pracy?
Pod względem fizycznym suoper warunki, nowy budynek, łatwy dojazd itp.



19.Jak Pan/Pani ocenia postawę wobec pracy swoich kolegów pracujących w tym samym zawodzie?

Obecnie: postawa wyczekująca na co poniedziałkowe wydanie Gazety Wyborczej z dodatkiem Praca.


20.Co zmienił/a/by Pan/Pani w swojej pracy aby pracownicy przyjmowali pozytywne postawy?

Sysytem zarządzania, czytelność awansów. A nie tylko wybrane grupy ciągle awansujące. Dla przykładu starszy o 4-5 jeden z zastępców Nacz. jest obecnie aspirantem celnym. Pracuje ode mnie o 4 lata dłużej. A ja jestem nadal dumnym mł. rew. celnym. Paradoks prawda. Ale to on był bliżej dyrekcji nie ja.

21.Czy uważa Pan/Pani, że zawód funkcjonariusza służby celnej kształtuje nastawienia wobec obowiązków służbowych? Proszę uzasadnić swoją odpowiedź.
tak) bo to poniekąd zawód zaufania publicznego.
 
UCek dzięki serdeczne za pomoc.
Mam nadzieje, że Ty nie będziesz jedyną osobą, która mi pomogła.Ty jesteś jedną z 50 min.osób która tą ankiete powinna wypełnić-czy mi sie uda przekonać do tego reszta????Zobaczymy.
 
Witam,
proponuję troszkę inne rozwiązanie...
Każdy kto chce wypełnić ankietę niech skopiuje tekst ankiety i wyśle PW (prywatną wiadomość) do Mani.

Pozdrawiam
Yoshi
 
witam Was!
Dzięki wszystkim którzy mi pomogli, ale to jednak za mało- otrzymałam odpowiedzi od 5 osób-to 1/10 całości.
Jak mam napisać prace o Was jak niewiele o Was wiem i waszych opiniach na temat waszej pracy jako funkcjonariusze celni?
 
Znasz

Znasz już Słuzbę Celną wystarczająco dobrze, zwróć uwagę , że potrafimy krzyczec gdy chodzi o pieniądze w pozostałych sprawach GŁOWA W PIASEK. To jest słabośc tej słuzby. :oops:
 
Jak ankieta, był odzew czy jednak głowy w piasku? Maniu- jesli możesz to podaj suche dane, które mogą nas zainteresować i może jakieś Twoje osobiste wnioski. 8)
 
WITAM LUDZISKA!
Przede wszystkim to chce podziękować wszystkim, którzy mi pomogli. Jesteście naprawde w porządku, tylko nie rozumiem dlaczego Was tak traktują te osobniki z wyższego szczebla, przecież jesteście takimi samymi ludźmi jak oni. Przeglądając te wszystkie ankiety to jest mi Was żal i powinni lepiej Was traktować. Mam nadzieje, że zmieni sie to już niedługo na lepsze.
SERDECZNIE POZDRAWIAM I TRZYMAM ZA WAS KCIUKI(nie dawajcie się)
 
Back
Do góry