"PRZYBIJ PIĄTKĘ" - Apel Zarządu Głównego

ferduś

Użytkownik
Punkty reakcji
43
Celnikiem nie byłem nigdy, jestem poza administracją państwową od długiego czasu. Sławkowi piątkę przybijam co miesiąc. To jest prawdziwy Bohater. Przez duże B.
Na pewno Sławek Prawdziwym Bohaterem ... BYŁ!!!!! Tego nikt i nigdy nie miał, nie ma i nie będzie miał prawa podważyć!!!!!
Kim jest albo będzie, to od dłuższego czasu jest bardzo trudno ocenić. Może przez słabą komunikatywność, może przez zaniechania, na które ludzie zwracają baczną uwagę, może przez albo częsty brak informacji zwrotnej albo niezrozumiałą tendencję załatwiania tematu przez jego usunięcie?? SPB nie pomaga rozwiać wątpliwości niektórych, a przecież nie ma nic takiego, co dane jest człowiekowi na wieki.
Na "piątkę" mam stałe zlecenie wierząc, że dobrze jest wykorzystana na cele dla wszystkich, gdyż obecnie SPB jej nie potrzebuje, bo chociaż ma niską EM ale jeszcze chyba niezłą pensję ze związku.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 876
Miasto
ZZ Celnicy PL
@ferduś Wszystko jest opisane w apelu. Jest tam mowa o zatrudnieniu, jest tam mowa o celu tej akcji i uzasadnienie.
Wpłaty nie są wykorzystywane na inne cele, ani też ja ich nie wykorzystuję aktualnie, bo celem jest zbudowanie funduszu emerytalnego dla mnie na przyszłość. Tak to określił Zarząd w tym apelu. Finanse związku są w bdb stanie. Na dniach będzie sprawozdanie z półrocza i stan konta związku.

To jest fundusz dla ludzi dobrej woli, którzy rozumieją, że poświęciłem i poświęcam wciąż karierę zawodową dla działalności związkowej. Miałem propozycje stanowisk w MF i inne, ale wybrałem działalność związkową. A przez to, że tak postąpiłem byłem i jestem szykanowany.

Moja emerytura to 2 tys. złotych. Nie mogę wybrać najlepszych lat służby do jej wyliczenia, bo byłem dwa lata zwolniony tj. 2014-2015 i mam tam do wyliczeń za ten okres zero. Zwolnienie było za protest 2012r. i za informowanie o stanowisku związku odnośnie nieprawidłowości na granicy, a więc za działalność związkową. Obecnie też jestem zwolniony za działalność związkową. Moja emerytura nie ulegnie zatem podwyższeniu nawet jak wrócę do służby(waloryzację ostatnio wygrałem w sądzie), bo będę miał zero za te cztery lata teraz.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy to rozumieją i wspierają mnie w ten sposób.
Stan tego funduszu wynosi po 22 miesiącach jego funkcjonowania 51415,71 złotych - stan na 13 lipca br.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 876
Miasto
ZZ Celnicy PL
@ferduś Twój jeden post został usunięty, gdyż użyłeś tam sformułowania "parszywe ciało" wobec innej osoby.
Jeżeli słowa w tym stylu, albo lżenie służby powtarzają się, to usuwam konta takich użytkowników. To jedna z dróg do poparwy jakości dyskusji na forum. Inne drogi są bardziej radykalne i robię wszystko, by ich nie zastosować.

Ostatnia edycja:

czwschód

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
306
@ferduś Wszystko jest opisane w apelu. Jest tam mowa o zatrudnieniu, jest tam mowa o celu tej akcji i uzasadnienie.
Wpłaty nie są wykorzystywane na inne cele, ani też ja ich nie wykorzystuję aktualnie, bo celem jest zbudowanie funduszu emerytalnego dla mnie na przyszłość. Tak to określił Zarząd w tym apelu. Finanse związku są w bdb stanie. Na dniach będzie sprawozdanie z półrocza i stan konta związku.

To jest fundusz dla ludzi dobrej woli, którzy rozumieją, że poświęciłem i poświęcam wciąż karierę zawodową dla działalności związkowej. Miałem propozycje stanowisk w MF i inne, ale wybrałem działalność związkową. A przez to, że tak postąpiłem byłem i jestem szykanowany.

Moja emerytura to 2 tys. złotych. Nie mogę wybrać najlepszych lat służby do jej wyliczenia, bo byłem dwa lata zwolniony tj. 2014-2015 i mam tam do wyliczeń za ten okres zero. Zwolnienie było za protest 2012r. i za informowanie o stanowisku związku odnośnie nieprawidłowości na granicy, a więc za działalność związkową. Obecnie też jestem zwolniony za działalność związkową. Moja emerytura nie ulegnie zatem podwyższeniu nawet jak wrócę do służby(waloryzację ostatnio wygrałem w sądzie), bo będę miał zero za te cztery lata teraz.

Dziękuję serdecznie wszystkim, którzy to rozumieją i wspierają mnie w ten sposób.
Stan tego funduszu wynosi po 22 miesiącach jego funkcjonowania 51415,71 złotych - stan na 13 lipca br.
Sławku, jako wieloletni (od zawsze) członek związku upoważniam Cię do tego abyś nie musiał się z akcji Zarządu Głównego i wszystkich uczestników "przybij piątkę" w żaden sposób tłumaczyć!!! I to już któryś raz!
Nie marnuj czasu na "głupoty". Pozdrawiam.

ferduś

Użytkownik
Punkty reakcji
43
Czegoś tu nie rozumiem - skąd ci się wziął pomysł tłumaczenia mi się z pieniędzy, kiedy sam napisałem i o twojej kiepskiej EM i o wierze w dobre wykorzystanie przybijanej piątki???? Czyżby z tego, że rozważam tylko przyczyny niepewności widziane u ludzi?
Prawdziwe wątpliwości, to może wzbudzić właśnie twoje tłumaczenie i m.in. o tym pisałem, że nie pomagasz, biorąc wszystko i do siebie i zwykle za złe - tak, jakbyś sam coś czuł na sumieniu!!!!

W sprawie usuniętego posta - wypraszam sobie równanie mojej wypowiedzi do wypowiedzi lżących służbę lub kogokolwiek IMIENNIE!!!!!
Ja - w przeciwieństwie do innej, znanej ci osoby - nikogo konkretnego nie określiłem tego rodzaju słowami, więc oburzyć się tym mógł jedynie ten, kto sam się poczuł właściwym ich adresatem.

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 876
Miasto
ZZ Celnicy PL
@ferduś Napisałeś, że masz nadzieję, iż Twoje wpłaty są wykorzystywane na inne cele dla wszystkich.
Tak nie jest i to wymagało wyjaśnienia, bo może nie chcesz zlecać przelewu na cel określony w apelu ZG. Napisałem to, żebyś później nie miał pretensji, że myślałeś, że wpłacasz na inny cel.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 498
Daj już sobie spokój chłopie, z takimi pierdołami, bo wyraźnie jesteś przewrażliwiony na swoim punkcie!

Szanuję cię, a nawet za niektóre rzeczy podziwiam, co chyba nie różni się od powszechnej tendencji.
To zdanie, niech ci przyświeca przy dalszym czytaniu, bo jeżeli jednak muszę jak dziecku, to proszę!

Wiele utraciłeś - nie dla siebie, lecz dla innych, co jest najwyższym dobrem, jakie może ofiarować
Człowiek (przez duże "C"). Jako człowiek, masz również swoje mniejsze i większe wady, które nie
wpływają generalnie na odbiór twojej osoby - dla mnie z pewnym zastrzeżeniem* !!!
Wiem, że ryzykuję teraz w reakcji nie tyle "bana", co egocentryczną obrazę rozpieszczonego dziecka,
"nienawidzącego" dziadka "do końca życia", bo podczas upału zabronił wskoczyć do basenu, pełnego
... piranii.
Ktoś mądry kiedyś stwierdził, że "prawdziwy przyjaciel nie powie ci tego, co chcesz usłyszeć ale to,
co powinieneś usłyszeć, lecz o czym słuchać nie chcesz".
Nie aspiruję do miana czyjegokolwiek przyjaciela, lecz z natury wypowiadam to, co w moim pojęciu
służy wyłącznie dobru, nawet jeśli to bardzo bolesne i ma nikłe szanse na zrozumienie. Stąd wyżej
wspomniane zastrzeżenie*. Jesteś wręcz święty - dopóki nie zaczynasz się zbytnio tłumaczyć i tracąc
czas, zajmujesz "obrazem ideału siebie" kwestie istotniejsze.
Może jednak dostanę "bana" ?! Toż długi czas nie tolerujesz już nie tylko żadnej, przemyślanej oraz
przedyskutowanej w szerszym gronie, najbardziej konstruktywnej krytyki, lecz nawet czyjegoś pomysłu
albo zdania na dany temat; "kłującego" cię tym, że nie ty to wypowiedziałeś albo wymyśliłeś. Że także
wspomnę przypadki, możliwie najdelikatniej zadanych pytań o wyjaśnienie czegoś, czego nie wiesz lub
nie znasz. Szczytem, co niedawno było chyba nie tylko dla mnie szokiem, jest (niestety, już typowy)
schemat: - ktoś jeden widzi gdzieś (daleko od ciebie), jakieś zło; - ty dopytujesz, chcąc jego nazwania;
- ktoś jeden nazywa; - ty ... stwierdzasz autorytarnie, że ktoś jeden właśnie ciebie tak nazwał i opisał,
więc musisz wszystkim udowodnić swoją rację, co z poruszonym tematem nie ma nic wspólnego!
Czy ty nie widzisz, że to nie fair, gdy apelujesz o jakiś pomysł, a dostając go od kogoś "małego", zaraz
równasz go z błotem?!
Żeby nie było, nie mam tu na myśli jednego wstrętnego zdarzenia, o którym ty na pewno teraz sobie
pomyślałeś !!! O tym rozmawiać: publicznie - nie warto, prywatnie - nazwę to: nie doczekałem!
I raczej nie doczekam, gdyż nie widzę szansy, byś tym razem właściwie odebrał niniejsze słowa, tym
bardziej zrozumiał, że ich przyczyną nie jest chęć ubliżenia tobie, lecz m.in. troska o uznanie cię za
człowieka poważnego, także przez adeptów naszego zawodu, nie znających twych zasług, a wręcz
się nimi nie interesujących. W rozmowach z takimi odbieram przekonanie, iż takie jak ta powyższa
dyskusje, to z twej strony "dzielenie włosa na czworo" gdzie z igły robisz widły, drążąc tematy całkiem
nieistotnych dupereli.
- Jeden tylko przykład - od wyjaśniania przychodów/rozchodów są sprawozdania (zwykle na zjeździe)!

stefan 123

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
677
Mam podobne odczucia do cata tyle tylko, że ja z innego punktu na to wszystko patrzę. Do powstania kasu Sławek był dla mnie najwyższym autorytetem i ikoną. Potem było wielkie rozczarowanie i żal. Najpierw Banaś stworzył tą bezsensowną organizacje a potem Sławek podjął decyzję o otwarciu się na skarbowców, poczułem się wtedy podle jakbym został zdradzony przez przyjaciela. Nikt nie pytał szeregowych członków związku co o tym myślą. Od tego czasu zacząłem inaczej postrzegać Sławka i związek.

Ostatnia edycja:

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
1 876
Miasto
ZZ Celnicy PL
Mam podobne odczucia do cata tyle tylko, że ja z innego punktu na to wszystko patrzę. Do powstania kasu Sławek był dla mnie najwyższym autorytetem i ikoną. Potem było wielkie rozczarowanie i żal. Najpierw Banaś stworzył tą bezsensowną organizacje a potem Sławek podjął decyzję o otwarciu się na skarbowców, poczułem się wtedy podle jakbym został zdradzony przez przyjaciela. Nikt nie pytał szeregowych członków związku co o tym myślą. Od tego czasu zacząłem inaczej postrzegać Sławka i związek.
Tą decyzję podjęli szeregowi członkowie związku na Zjeździe. Ponad stu funkcjonariuszy, którzy przyjechali na ten Zjazd w mundurach. Byli wszyscy jednomyślni. Była to oczywista dla nich decyzja. Potem były bodajże jeszcze dwa Zjazdy i byli inni funkcjonariusze. Razem pewnie przewinęło się ponad 200 szeregowych członków związku. Mam prośbę, pomagajcie i zgłaszajcie uwagi, w trakcie, jak Zjazd podejmuje jakąś decyzję, bo ja nie mogę zmieniać decyzji Zjazdu. Może to zrobić tylko każdy kolejny Zjazd.

ferduś

Użytkownik
Punkty reakcji
43
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Sprawdź sobie tym programikiem adresy IP ludzi pracujących na różnych komputerach w tej samej lokalizacji.
Komentarz - genialny ...
Słabe to!

czwschód

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
306
Pomyślałem sobie teraz, że sprawdzę coś.
Forum ma taką opcję "WSPÓLNE ADRESY IP"
Wszedłem na @ferduś i program pokazuje zgodność adresów IP z użytkownikami @koń i @cat
Słabe to.

:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
Sprawdź sobie tym programikiem adresy IP ludzi pracujących na różnych komputerach w tej samej lokalizacji.

Czyli co, koledzy z pokoju?😆 Panowie, nie nakręcajcie się tak nawzajem. Zamiast tego pogadajcie o jakichś laskach albo co. Trochę luzu.

standby2

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
497
Wszedłem na @ferduś i program pokazuje zgodność adresów IP z użytkownikami @koń i @cat
Słabe to.
Człowieku nie skupiaj się na analizowaniu i wykrywaniu IP. Banujesz wszystkich, którzy mówią prawdę. Zajmij się tym do czego się zdeklarowałeś . To nie jest tak, że pracujesz dla i za ideę. To są konkretne pieniądze i konkretni Ludzie, którzy mają problem.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 498
Słabe to.
😏
Pomyślałeś ?!

Nawet chwili nie pomyślałeś nad moimi słowami, znów skupiając się na swoim "ego"! Jakże przewidywalny jesteś przy
takim tupaniu nogą ze złości, gdy nie wiesz o czym mówią dorośli!

Lubisz cytować biblię, więc może to do ciebie dotrze:

"Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi ..."

I bardzo cię proszę - nie chciej już nic "wyjaśniać" - naprawdę dużego wstydu, wtedy nie przykryjesz.

ps
Parę lat temu, w rozmowie o pewnym problemie, nie tylko tobie radziłem używanie jakiegoś VPN'a ...

Do góry