Przepisy a BKS - takie sobie pytanie

Były turysta

Nowy użytkownik
Dołączył
27 Czerwiec 2009
Posty
549
Punkty reakcji
0
Kodeks postępowania karnego

Primo
art. 227
Przeszukanie lub zatrzymanie rzeczy powinno być dokonane zgodnie z celem tej czynności, z zachowaniem umiaru i poszanowania godności osób, których ta czynność dotyczy, oraz bez wyrządzania niepotrzebnych szkód i dolegliwości.

Duo
Czy po wizycie na BKS-sie protokół przeszukania jest obligatolryjny czy na życzenie gdyż ostatnio go się nie wystawia tylko protokół zatrzymania (przyjęcia rzeczy) przedmiotów
 
Ostatnia edycja:

Doraj

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Sierpień 2010
Posty
204
Punkty reakcji
0
Samochód został skierowany na granicy do szczegółowej kontroli. Wykręcano m.in. fotele, co wymagało rozłączenia kostek pod fotelami - odłączono kostki od poduszek bocznych w fotelu. Zrobiono to nieumiejętne, bo bez odłączenia akumulatora, więc teraz wyświetla się błąd na desce SRS - komputer zarjestrował bowiem przerwanie obwodu air-bagów.

Trzeba jechać do ASO, urychomić odpowiednie programy do testowania air-bagów, wykasować błąd. ASO sobie śpiewa. W wyniku kontroli nic nie znaleziono - kto zapłaci za usunięcie usterki, która dyskwalifikuje auto do jazdy (kontrolka na desce sygnalizuje bowiem awarię airbagów)?
 

Dos Santos

Nowy użytkownik
Dołączył
15 Luty 2011
Posty
29
Punkty reakcji
0
Doraj, jeśli to co piszesz miało miejsce, a wynik kontroli był negatywny masz prawo do odszkodowania od Izby Celnej, na zasadach podobnych jak ma to miejsce w razie kolizji drogowej z nie Twojej winy w zwykłym ruchu lądowym. Nie wiem jak wszystkie inne ale moja Izba (graniczna) jest ubezpieczona na tego typu wypadki. No ale najlepiej jak będziesz się o tego typu sprawach dowiadywał we właściwej ( z Twojego punktu widzenia - czyli miejsca zdarzenia) Izbie, a nie poprzez to forum. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:
Do góry