• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przenosiny do innej służby.

Młodziak

Aktywny użytkownik
Dołączył
1 Marzec 2020
Posty
112
Punkty reakcji
160
Cześć!
Chciałbym się dowiedzieć, czy są tu osoby które mają jakąś wiedzę na temat przenosin z naszej służby do innej służby. Dokładnie chodzi mi o przeniesienie do SG. Funkcjonariusz z śpb, bronią. Jak to wygląda? Są dodatkowe etapy które trzeba zaliczyć, czy może się to odbyć na zasadzie przenosin? Czy stopień w takim wypadku zostaje?
 
Cześć,
w twojej sytuacji chętnie przyjmą do innej służby (rozumiem że realizacja/ dawne WZP), zwłaszca do policji lub SG.
Wiem z doświadczenia. Niestety, trwa to około 8 miesięcy minimum.
Przenosi się na zasadzie przeniesienia miedzy służbami, zgoda następuje na poziomie odpowiednich obu ministerstw i dalej jest procedowany proces przeniesienia "na dole".
Najlepiej zacząć od rozmowy, czy chcą Cię w docelowej formacji. Wtedy piszesz wniosek o przeniesienie do służby takiej a takiej.
Stopień dostajesz równorzędny, zgodnie z rozp. Rady Ministrów w sprawie równorzędności stopni. Stanowisko i uposażenie powinni dopasować, byś nie był stratny. Inne wymogi - pewnie zależy od formacji, w policji nic dodatkowo nie wymagali z WZP.
Musi być oczywiście dobra wola "góry", a wtedy pójdzie gładko.
Powodzenia.
 
Cześć,
w twojej sytuacji chętnie przyjmą do innej służby (rozumiem że realizacja/ dawne WZP), zwłaszca do policji lub SG.
Wiem z doświadczenia. Niestety, trwa to około 8 miesięcy minimum.
Przenosi się na zasadzie przeniesienia miedzy służbami, zgoda następuje na poziomie odpowiednich obu ministerstw i dalej jest procedowany proces przeniesienia "na dole".
Najlepiej zacząć od rozmowy, czy chcą Cię w docelowej formacji. Wtedy piszesz wniosek o przeniesienie do służby takiej a takiej.
Stopień dostajesz równorzędny, zgodnie z rozp. Rady Ministrów w sprawie równorzędności stopni. Stanowisko i uposażenie powinni dopasować, byś nie był stratny. Inne wymogi - pewnie zależy od formacji, w policji nic dodatkowo nie wymagali z WZP.
Musi być oczywiście dobra wola "góry", a wtedy pójdzie gładko.
Powodzenia.
Dzięki za informację! 😉
 
Jak wygląda sytuacja z badaniem wariografem i testem z języka obcego który jest przy naborze do sg? Celnicy muszą zaliczać te egzaminy i badania?
 
Jak policjant gdy się dowiadywałem wariograf obowiązkowy lecz i tak nie ma możliwości przejścia tak się dogadali komendanci u góry . A ty jesteś inny resort to spróbuj. Ja staram się do was i nie mogę przebić muru heheh. Brak zgody starego i lipa
 
Jak policjant gdy się dowiadywałem wariograf obowiązkowy lecz i tak nie ma możliwości przejścia tak się dogadali komendanci u góry . A ty jesteś inny resort to spróbuj. Ja staram się do was i nie mogę przebić muru heheh. Brak zgody starego i lipa
Zastanów się dwa razy.
 
Jeżeli chcesz się przenieść musisz liczyć na zgodę przełożonych

Najprościej zaczynaj rekrutację od zera, etapy są proste więc jak jesteś tutaj to na pewno ogarniesz, zaliczasz wszytko i na niczyja łaskę nie musisz liczyć...no chyba że będzie tak że komendant przerwie Ci rekrutację bo góra jest dogadana
 
Od zera zawsze można, tylko po co od razu?
Lepiej zachować uposażenie i stanowisko równorzędne. Od zera to od najniższego i wszystkie szkolenia itp. Chyba że ktoś lubi sobie pojechać do koszarów, ale jak się ma rodzinę, to ciężko im to wytłumaczyć :)
 
Właśnie jestem po próbie przenosin do SG , by mnie zablokować napisano mi negatywną opinię w SCS. Musiałem startować od zera , trochę czasu zajęło ale się udało.
Gratulacje możesz się podzielić wrażeniami oraz zarobki jeśli nie możesz kwotami podać.to.chociaż czy więcej czy mniej jak ze stopniem sg zaliczyło ci.stopien?
 
Właśnie jestem po próbie przenosin do SG , by mnie zablokować napisano mi negatywną opinię w SCS. Musiałem startować od zera , trochę czasu zajęło ale się udało.
Czy negatywna opinia została wydana w momencie kiedy wszystkie poprzednie były pozytywnej? Jeśli tak było to oczywiście twój kierownik to zwykła łajza i coś więcej, ale przeczołgałbym ich sądowo.
 
Nie ma sensu iść drogą przenosin. Będą Cię zwodzić, a na końcu dostaniesz dec. odmowną z uwagi na potrzeby służby.
Jak masz ciekawe, wartościowe CV, to w SG, to uwzględniają.
 
Ostatnia edycja:
Witam
Ile trawa okres wypowiedzenia u nas w służbie? Czy jeśli przyniose kwit o rozpoczęciu sluzby w innej mundurowce rozwiążą ze mna kontrakt do tego terminu czy będą robić problemy?
 
Minor, poważnie pytasz?
Nikt Cię nie przyjmie jak jesteś już funkiem gdzie indziej!
 
Back
Do góry