• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie ze Służby Celnej do Straży Granicznej

Pasolini

Nowy użytkownik
Dołączył
28 Listopad 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie.
Od niedawna dołączyłem do braci celniczej i docieram szlify na pasie. Jakiś czas temu w mediach ukazało się ogłoszenie o naborze do Straży Granicznej w moim województwie chce spróbować choćby dlatego by się sprawdzić i odnośnie tego mam kilka pytań

1. Czy muszę poinformować swoich zwierzchników o tym, że złożyłem podanie do innej służby? Czy SG poinformuje Celną ze się staram?
2. Czy w przypadku negatywnego wyniku np z psychologa czy wariografu będą wyciągnięte jakieś konsekwencje w stosunku do mojej osoby
3. Czy w przypadku dostania się będę musiał znów składać ABO i robić badania

Wiem, że te pytania mogą się co niektórym wydać oczywiste ale jestem tu naprawdę nowy i oczekuje wyrozumiałości
POZDRAWIAM
 
1. Czy muszę poinformować swoich zwierzchników o tym, że złożyłem podanie do innej służby? Czy SG poinformuje Celną ze się staram?
2. Czy w przypadku negatywnego wyniku np z psychologa czy wariografu będą wyciągnięte jakieś konsekwencje w stosunku do mojej osoby
3. Czy w przypadku dostania się będę musiał znów składać ABO i robić badania

1 - nie musisz informować; 2-nie będzie; 3-będziesz musiał składać ABO i robić badania
 
potwierdzam 1.NIE, bo nie jesteś niewolnikiem. Informował byś i upraszał o łaskę jedynie w przypadku, gdybyś sobie zamarzył o przeniesieniu. NIE ma takiego prawa, ani obowiązku. Jednak zapewne w procesie sprawdzania rekruta – zbierania danych, oficjalnej opinii, itp. to wyjdzie 2. NIE, bo to są dane dot. Twojego stanu zdrowia i jako takie m.in. są poufne, objęte tajemnicą lekarską i nie mogą być ot, tak sobie rozpowszechniane. 3. Badania z pewnością TAK, gdyż tam jest autentyczna służba mundurowa i wszyscy są prawdziwymi funkcjonariuszami wyposażonymi w broń palną. Życzę powodzenia
 
WItam, czy przenosił się ktoś ze służby celno skarbowej do Straży granicznej?
Jak to jest w praktyce ? wysyłają na badania wariografem?
 
W przypadku mi znanym można się przenieść, chociaż wariograf itp. to ponoć błahostka w porównaniu do mobbingu, który czekał osoby, zanim odeszły. Testów na wariografie nie widziałem, ale mobbing i owszem, więc wiem, że może być ciężko, polecam od razu zaopatrzeć się w dobry dyktafon. Niemniej jednak ludzie, którzy przeszli do SG bardzo sobie to chwaliły.
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry