• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie ze Służby Celnej do Policji.

ja widziałem tam zapis mówiący o przejściu ze Slużby Celnej do Policji. Także wydaje mi się, że przeoczyłeś.To samo dotyczy o nas do SG.
 
...

W nowej ustawie o SC jest zapis o możliwości przejścia funkcjonariuszy Policji i SG bodajże, do Służby Celnej, jednakże jak ktoś poczytał listę aktów, które ta ustawa zmienia, to zauważył, że wpływa na 2 istotne rozporządzenia - nie pomnę pełnych nazw, ale dotyczą właśnie trybu ewentualnego przenoszenia funkcjonariuszy celnych do Policji i do Straży Granicznej.

EDIT:
Dz.U.07.41.266
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
z dnia 19 lutego 2007 r.
w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego
(Dz. U. z dnia 7 marca 2007 r.)



ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI1)
Dziennik Ustaw z 2007 r. Nr 240 poz. 1758

z dnia 7 grudnia 2007 r.

w sprawie przenoszenia do służby w Straży Granicznej

(Dz. U. z dnia 24 grudnia 2007 r.)


no i tam w katalogu służb zostanie umieszczona słuzba celna
 
...

Ja nie przypuszczam, ja to przeczytałem:]
I mała poprawka, zmiany w ustawie o Służbie Celnej dotyczą ustawy o Policji i ustawy o Straży Granicznej, choć docelowo zostaną zmienione wymienione wyżej rozporządzenia, bo to one regulują tryb przenoszenia szczegółowo.

Cat, spójrz na art 193 oraz 194 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o Służbie Celnej
http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/dok?OpenAgent&1492_u - .pdf z ustawą.
 
tylko jest zonk - fragment z nowej ustawy o SC

„1. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Pań-
stwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji
Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego
lub Centralnego Biura Antykorupcyjnego może być na własną prośbę przenie-
siony do służby w Policji, jeżeli wykazuje on szczególne predyspozycje do jej
pełnienia.

2. Funkcjonariusza, o którym mowa w ust. 1, do służby w Policji przenosi w po-
rozumieniu odpowiednio z Komendantem Głównym Straży Granicznej, Szefem
Biura Ochrony Rządu, Szefem Służby Celnej, Komendantem Głównym Pań-
stwowej Straży Pożarnej, Szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Sze-
fem Agencji Wywiadu, Szefem Służby Wywiadu Wojskowego, Szefem Służby
Kontrwywiadu Wojskowego lub Szefem Centralnego Biura Antykorupcyjnego,
Komendant Główny Policji za zgodą ministra właściwego do spraw wewnętrz-
nych.

3. Funkcjonariusz Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży
Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego lub Centralnego
Biura Antykorupcyjnego przeniesiony do służby w Policji zachowuje ciągłość
służby.”; - punkty 1 i 2 są w porządku, ale widzicie w punkcie 3 Służbę Celną? Bo ja nie, co oznacza, że teoretyczna opcja przeniesienia istnieje, ale nie ma zachowanej ciągłości służby, w związku z czym odpada trochę uprawnień po przeniesieniu. Tak samo jest odnośnie SG. "Przeniesiony" może być tylko stopień za punktem 4->
„4. Osobę przyjmowaną do służby na podstawie art. 25a ust. 1 i posiadającą stopień
Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży
Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby
Wywiadu Wojskowego lub Służby Kontrwywiadu Wojskowego mianuje się na
odpowiedni stopień policyjny.”
 
Potwierdzam że art 193 nie podpisanej jeszcze ustawy mówi o przeniesieniu funkcjonariusza służby celnej do policji.
Tylko jest mały problem nie ma jeszcze projektu określającego jaką procedurę naboru oraz jakie predyspozycje musi mieć fun.celny aby mógł wystąpić o przeniesienie.
Nie sądzę aby celnych dopisano do rozporządzenia mówiącego o przejściu ze SG do policji.
Przeniesienie na podst, samej ustawy jest niemożliwe.
 
Ale nie wiadomo jakie będą zasady, wiadomo że staz sie nie liczy, ale nie wiadomo czy trzeba zdawac egzaminy (bo jesli tak to bez nowej ustawy tez było można...) i czy trzeba iśc na szkolenie jak wszyscy pozostali?
 
Jest jasne że trzeba iść na szkolenie. SG także idzie na szkolenie.
Staż natomiast się liczy.Nie liczy się tylko do wcześniejszej emeruytury.
Nowa ustawa umożliwia przeniesienie ze Służby Celnej do Policji ale żeby było to możliwe musi być rozporządzenie MSWiA. Nie wiem czy istnieje projekt takiego rozp.
 
Przenosiny z sg do służby celnej

Mnie interesuje jak to jest jeżeli bede chciała sie przenieść z sg do służby celnej.
 
Back
Do góry