• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie do SCS z Policji

Pietrucha

Nowy użytkownik
Dołączył
4 Lipiec 2021
Posty
5
Punkty reakcji
2
Dzień dobry wszystkim.

Ostatnio w mojej głowie zakwitła myśl o przeniesieniu się z Policji do Służby Celno Skarbowej. Stąd chciałbym zadać Wam kilka pytań i troszkę rozeznać się w temacie.

Generalnie czy znacie przypadki przenosin do Was z innych służb? Może ktoś się przenosił to chętnie porozmawiam?

W chwili obecnej w Policji jestem funkcjonariuszem operacyjnym i mam 7 lat służby. W przypadku przeniesienia wraz ze stopniem (st. Sierż. to u Was rewident bodajże) na jakie wynagrodzenie można liczyć?

Czy jest szansa żeby przenieść się od razu do Waszych operacyjnych? Czy mimo wszystko trzeba przejść drogę od początku?

W chwili obecnej służę we Wrocławiu i w tym mieście bym chciał również się przenieść.

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
Dzięki za info, dobrze wiedzieć. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć jeszcze na któreś z pytań?
Zarobki obstawiam, w okolicach 4000-4100 netto.
Może być tak, że trafisz tam gdzie są braki kadrowe i nikt nie będzie patrzył na Twoją przeszłosć.
Umów się na rozmowę z NUCS i może coś ustalisz.
Nie chcę wróżyć z fusów ;)
 
Zarobki obstawiam, w okolicach 4000-4100 netto.
Może być tak, że trafisz tam gdzie są braki kadrowe i nikt nie będzie patrzył na Twoją przeszłosć.
Umów się na rozmowę z NUCS i może coś ustalisz.
Nie chcę wróżyć z fusów ;)
Lama dzięki za odpowiedź. Jedyne czego bym nie chciał to dochodzeniówka. Taki mam zamiar - umówić się. Ale na starcie chciałem się dowiedzieć coś od szeregowych f-szy :)
 
Na dochodzeniówkę jest największa szansa. W całej Polsce jest problem kadrowy. Starzy uciekają, a nowi nie zostają na długo.
 
Na dochodzeniówkę jest największa szansa. W całej Polsce jest problem kadrowy. Starzy uciekają, a nowi nie zostają na długo.
No to generalnie jakbym miał trafić do dochodzeniówki to wolę patrolówkę w Policji... Najlepiej będzie tak jak mówisz porozmawiać z nucs, ale obawiam się że przy rozmowie będzie super ekstra a po przeniesieniu nagle sie okaże że potrzeba służby jest w dochodzeniach 😆 nie wiem jak u Was to funkcjonuje, ale w Policji jest to prawdopodobne.
 
Starszy sierżant u Nas, to starszy rachmistrz.
U nas jest trochę więcej stopni w korpusie podoficerów niż w Policji i nie wiem czy starszy sierżant to u nas nie będzie właśnie coś na pograniczu st. rewidenta a mł. rachmistrza. Sam nie wiem tak się zastanawiam.

@Pietrucha w przeniesieniu między służbami wiele będzie zależało od Twoich przełożonych czy zgodzą się na przeniesienie, bo przy tej ilości wakatów to SCS na bank się zgodzi na przyjęcie kogoś w ramach przeniesienia ale czy Policja odda?
Jeśli takiej zgody nie dostaniesz to pozostaje Tobie klasyczna droga związana z rekrutacją jak każdy inny kandydat.
We Wrocławiu wakaty są w wielu komórkach, więc wcześniejsza rozmowa z NUCS lub choćby z kierownikiem komórki do której chciałbyś iść może pomóc.
 
Macie rację mój błąd. Zapomniałem o sierżancie sztabowym w Policji.
Nie chciałem wytykać błędu, sam strzelałem, bo też nie miałem pojęcia i próbowałem rozkmilić na logikę. Tyle, że jak widać z przytoczonego przez Ciebie przepisu, to dobrze się wstrzeliłem z przemyśleniami :)
 
Dzięki za Wasze odpowiedzi. Jeśli jest tak jak u nas to jeden stopień w tę czy wewtę nie robi jakieś wielkiej różnicy.

@Energizer czy Policja odda nie mam pojęcia, nigdy się nie przenosiłem. Znam przypadki przenosin do MON i chłopaki nie mieli wielkich problemów. Domyślam się że są wakaty i najpewniej najwięcej w dochodzeniówce, a od tego się będę bronił rękami i nogami czy to Policja czy inna formacja. Bardziej jestem terenowy i bojowy niż biurkowo papierowy 😆
 
Back
Do góry