• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Przeniesienie do policji

góral9999

Nowy użytkownik
Dołączył
5 Lipiec 2009
Posty
19
Punkty reakcji
0
Mam pytanie czy jakiemuś funkcjunariuszowi sc udało się przenieść do policji. Na marginesie dodam ,że ja stosowny wniosek złożyłem i dostałem odmowną decyzje od komendanta głównego policji , a jestem na etapie pisania kolejnego wniosku. Za informacje dziękuję.
 
Ostatnia edycja:
u nas w referacie w ksiestwie podwarszawskim poludniowym, 2 kolegow probowalo. zdali nawet testy. izba pozwolila ma takie dzialania. no i jak juz zdali i czekali na decyzje, to dostali u nas odmowe. pozdrawiam :p no ale chyba glowny nadszyszkownik wraz z kumotrami okrutnikami dostana...
 
Witam
góral9999,mógłbyś napisać jak wygląda cała procedura składania takiego wniosku,czy jest jakiś "gotowiec" np. w kadrach,czy trzeba to samemu pisać z jakimś uzasadnieniem?
 
Procedura jest prosta. Piszesz wniosek do KGP z krótkim uzasadnieniem, wkładasz do koperty i wysyłasz go do SSC MF, a dalej procedura toczy się sama. Dziwi mnie że tak niewiele ludzi tego próbuje.
 
Ostatnia edycja:
Procedura jest prosta. Piszesz wniosek do KGP z krótkim uzasadnieniem, wkładasz do koperty i wysyłasz go do SSC MF, a dalej procedura toczy się sama. Dziwi mnie że tak niewiele ludzi tego próbuje.

nic dziwnego że dostałeś odpowiedź odmowną - rozp.pisze wyraźie wniosek i uwierzytelnione akta osobowe, jeżeli akta osobowe to musi to przejść przez kadry, jak kadry to opinia służbowa. Rozpocząć trzeba od rozmowy z kadrami lub komendantem gdzie się chcesz przenieś. Jak masz konkretną rozmowe i stanowisko jakie możesz dostać to idziesz dopiero dalej.
 
Dziwi mnie Koledzy, że tak szukacie jakiejś automatyzacji, prostoty sprawy, a przy tym transparentności itp. Sprawa jest oczywista, jak w zyciu. Szukasz pracy - musisz mieć chętnego pracodawcę, dogadać się, i zaczynasz. Tak samo jest u nebieskich. Jak cię nie chcą, to nie pomogą pisma i "kopyta", jak jesteś dobry i to zobaczą - to twój DICek nie będzie miał mocy, by cie zatrzymać. Ludzi za przeproszeniem chromych i cherlawych bedą zbywać, osiłka nie wezmą jeśli nic poza tym nie reprezentuje, a akurat szukają mózgowca. Wszystko w temacie.
 
nic dziwnego że dostałeś odpowiedź odmowną - rozp.pisze wyraźie wniosek i uwierzytelnione akta osobowe, jeżeli akta osobowe to musi to przejść przez kadry, jak kadry to opinia służbowa. Rozpocząć trzeba od rozmowy z kadrami lub komendantem gdzie się chcesz przenieś. Jak masz konkretną rozmowe i stanowisko jakie możesz dostać to idziesz dopiero dalej.

No to jest oczywiste, a ja dalem tylko ogolne info w tym temacie.
 
jedyne wyjscie i to generalnie raczej dla młodych, to startowac do SG lub Policji... z całym ryzkiem tj. testy wiedzy, psychologiczne, fizyczne, lekarze itd, czyli ze mozna sie nie dostac a w przypadku sukcesu - odejsc wtedy, zwolnic sie z SC
innej "pewnej" opcji nie ma
 
jedyne wyjscie i to generalnie raczej dla młodych, to startowac do SG lub Policji... z całym ryzkiem tj. testy wiedzy, psychologiczne, fizyczne, lekarze itd, czyli ze mozna sie nie dostac a w przypadku sukcesu - odejsc wtedy, zwolnic sie z SC
innej "pewnej" opcji nie ma

Tylko ile wezmą w Policji ? W SG to raczej nie, bo ponoć są plany łączenia SG z Policją. SG ma za dużo ludzi. Granice zniknęły, skali zadań ubyło a strażników zostało tyle ile było i co ciekawe dyslokacji nie było. To dopiero "przekręcik"

Pytanie tylko ile celników zechce Policja ? Margines.
 
Pytanie tylko ile celników zechce Policja ?

...w Przemyślu jest pierwsze przeniesienie do policji od 01.02.13- pani st.aspirant biega z obiegówką:p
 
a próbował ktoś może przenieść się z SC do SG ja akurat pracuje na przejściu granicznym to powiem szczerze, że na tą beznadziejność małego przejścia zwana kaczą du... nie mam już siły bo wiem, że nic tam nie osiągnę awanse hm ustawowo co 5 lat itp ale to wszyscy wiedzą co pracują na przejściach jak to jest. Wracając do tematu mój znajomy kiedyś próbował przenieść się z GM do Policji to nie było opcji SSC nie wyraził zgody jak dobrze pamiętam Komendant Policji chętnie. Kolega wystartował w normalnym trybie i teraz pracuje jako funkcjonariusz.
 
Skoro nasz szef wylicza, że celników jest nadwyżka w ilości kilku tysięcy, powinien zrobić wszystko, aby umożliwić chętnym do przejścia w szeregi Policji lub SG.
 
jedyne wyjscie i to generalnie raczej dla młodych, to startowac do SG lub Policji... z całym ryzkiem tj. testy wiedzy, psychologiczne, fizyczne, lekarze itd, czyli ze mozna sie nie dostac a w przypadku sukcesu - odejsc wtedy, zwolnic sie z SC
innej "pewnej" opcji nie ma

od czerwca 2012 roku jest rozp.o równorzędności stopni i znikły przeszkody w przejsciu do policji- przy przeniesieniu dostaje się stopień taki jak w SC- przechodzi się zwykły test psychologiczny (bez multitekstu) i komisję lekarską ( bez testów wiedzy i fiz.)- badania trzeba przejść (zwłaszcza wzrok), nie ma ograniczenia ze względu na wiek o ile komendant wyrazi wolę przyjęcia do służby
 
to nie jest tak ja wiem np ze jak teraz bym wystartował znou do policji to bym przeszedl test multi pomimo ze kilka lata temu go nie zdale. Specyfika pracy jest teraz inna niż wtedy i jednak doswiadczenie z SC pomagają podczas rozmowy. Mi chodzi o to że nie chce przechodzić kolejny raz calej rekrutacji ewentualnie trafić tylko na szkółkę. Jeżeli chodzi o moja osobę to interesuje mnie SG a nie Policja. Chodzi o to jak rozmawiałem z kadrami w SG to gośc powiedział ze szkoły nie ominie sie bo całkowicie inne zagadnienia ma SC a SG bede starał sie informować o postepach. Jeżeli chodzi o stopnie to ja i tak na samym dnie jestem wiec mi nie zależy hehe
Kolego mozesz wrzucić treść lub nr rozporządznia o tych stopniach ?
 
Kolego mozesz wrzucić treść lub nr rozporządznia o tych stopniach ?[/QUOTE]

multiselekt = czyli badanie psychologiczne oparte na zestawie testów

Dz.U. 2012 nr 0 poz. 546
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 kwietnia 2012 r. w sprawie stopni wojskowych, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego i Służby Kontrwywiadu Wojskowego odpowiadających stopniom policyjnym
Dz.U. 2011 nr 99 poz. 578
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego
 
i jaki paradoks... przechodzi aplikant celny do policji.... i zostaje posterunkowym, a że przypadkiem jest podporucznikiem WP musi dostać podkomisarza i z zera do oficera.... zobaczymy czy mój DIC zgodzi się na przejście ;)
 
Nie zgodzi się... ale mówię to czysto na przekór ;)
Ktoś w ogóle słyszał o zgodzie na takie przeniesienie w skali Polski ?
 
Back
Do góry