Propozycja protestu ostrzegawczego w KAS

Koleżanki i Koledzy!

Ruszamy na Warszawę i do boju!
Chcę poznać Wasze zdanie.

Moja propozycja harmonogramu wstępnego protestu ostrzegawczego. Po modyfikacjach od wczoraj po Waszych uwagach przyspieszenia działań! To wciąż wersja robocza!


04-12-11.12.2018r. akcja €"Wdowi grosz"€. Wszyscy z KAS wysyłają monetę 1gr do Ministerstwa Finansów. O oprawę medialną akcji zadba Zarząd Główny. Niezależnie każdy także informuje media o akcji we własnym zakresie.

12.12.2018 -€“ godz. 12:00 manifestacja pod Sejmem i przemarsz pod KPRM. Zgłoszenia do udziału do dnia 07.12.2018r. do godz. 12:00 u Przewodniczących ZOI. Funkcjonariusze uczestniczą w umundurowaniu. Flagi narodowe, gwizdki, syreny, wuwuzele, etc.
13.12.-15.12. -€“ oplakatowanie samochodów służbowych, szyb na obiektach KAS, biurek. Każdy samodzielnie drukuje kartkę formatu A3 i A4 z napisem "Akcja protestacyjna"€ i nakleja na samochody służbowe. Zarząd Główny Poinformuje DIAS o oplakatowaniu samochodów służbowych wzorem służb w MSWiA. Przewodniczący ZOI poinformują właścicieli obiektów o oplakatowaniu.
Akcja oplakatowania trwa dalej, aż do odwołania.
16.12.2018 -€“ godzina 7:00 rano - godzina zero. Kto będzie zdrowy i stawi się do służby/pracy uczestniczy w akcji "STOP UŁATWIENIOM DLA PRZEMYTU, STOP OSZUSTWOM PODATKOWYM.
Do dnia 14.12. każdy może przesyłać propozycje zgodnych z prawem działań w ramach akcji w poszczególnych komórkach organizacyjnych.

Oprawa medialna akcji po stronie ZG ZZ Celnicy PL.
Akcja trwa do 31.12.2018r. i następnie w zależności od sytuacji zostanie wstrzymana lub będzie kontynuowana. To jest czas na ewentualne rozmowy, a ich brak spowoduje wznowienie działań w Nowym Roku.

Jedyny warunek powodzenia akcji ostrzegawczej:

Akcja musi być oddolna!!!
Nie oglądamy się na innych. Nie czekamy na pojawienie się związkowców, bo ci nie zostaną wpuszczeni na przejścia graniczne, co już praktykowaliśmy. Maile także będą ograniczane przez stronę służbową. Dlatego każdy musi zaangażować się samodzielnie w rozpropagowanie akcji i poszczególnych jej etapów i co najważniejsze czynnie w niej uczestniczyć.

TRZYMAMY LINIĘ!


Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 

Komentarze

Do góry