• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca w Izbie Celnej

Paulina1996

Nowy użytkownik
Dołączył
24 Sierpień 2020
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie,
Jestem magistrem bezpieczeństwa narodowego. Zamierzam starać się o pracę jako celnik. Zastanawiam się czy warto zrobić jednoroczny kurs Agenta Celnego w szkole policealnej, czy przy rekrutacji będę mieć większe szanse na zdobycie pracy? Czy sam proces rekrutacji faktycznie jest taki ciężki? Bardzo proszę o odpowiedź.
 
kurs agenta celnego nie jest potrzebny w służbie celnej,nie ma znaczenia przy przyjęciu do służby. agent celny i celnik to dwa różne zawody
 
Wiem, że to dwa inne zawody, tylko zastanawiałam się czy to coś zmienia. Proces rekrutacji faktycznie jest cieżki?
 
Szokujący z punktu widzenia rzeczywistości jest temat posta: Praca w Izbie Celnej od marca 2017 nie ma Izb Celnych są Izby Administracji Skarbowej (niestety) - jak na kogoś zainteresowanego służbą to słabo wygląda.
 
Wiem, że to dwa inne zawody, tylko zastanawiałam się czy to coś zmienia. Proces rekrutacji faktycznie jest cieżki?
Nic to nie zmieni test wiedzy musisz zaliczyć na 60% aby przystąpić do testu sprawności fizycznej. Aby przystąpić do testu psychologicznego musisz zaliczyć test sprawności fizycznej. W poprzedniej rekrutacji, w której startowałem było 10 miejsc test psychologiczny zaliczyły 3 czy 4 osoby tak czy siak nie ma sensu robić dodatkowe kwalifikacje. Najlepiej się skup nad testem psychologicznym. Z tego co słyszałem następny etap test kompetencyjny i rozmowa to tylko formalność bynajmniej.
 
Ostatnia edycja:
Nic to nie zmieni test wiedzy musisz zaliczyć na 60% aby przystąpić do testu sprawności fizycznej. Aby przystąpić do testu psychologicznego musisz zaliczyć test sprawności fizycznej. W poprzedniej rekrutacji, w której startowałem było 10 miejsc test psychologiczny zaliczyły 3 czy 4 osoby tak czy siak nie ma sensu robić dodatkowe kwalifikacje. Najlepiej się skup nad testem psychologicznym. Z tego co słyszałem następny etap test kompetencyjny i rozmowa to tylko formalność bynajmniej.
 
Back
Do góry