• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Praca w biurze inspekcji wewnętrznej

obserwator007

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Kwiecień 2019
Posty
4
Punkty reakcji
1
Pewnego razu zostałem zaproszony na testy kwalifikacyjne do Biura Inspekcji Wewnętrznej KAS.
Z przykrością stwierdzam... żenada.

Po pierwsze jak patrzyłem na ludzi, którzy zostali tam zaproszeni, to pomyślałem, że to jakiś program aktywizujący 40+. Byli panowie z brzuszkami, były bardzo ładne panie z tipsami i może 3 młodych, wysportowanych chłopaków. Sam jestem ok. 40-stki i poszedłem z czystej ciekawości.

Przyszedł Pan i opowiadał jaka ta praca jest fascynująca, że mają uprawnienia służb specjalnych i w ogóle rysował się przede mną obraz agenta 007.
"Super" pomyślałem, "coś rozwojowego". Później kilka bredni o sposobie przeprowadzenia testu, regulamin, no i się zaczęło...

Test wiedzy składał się, z 4 części po 10 pytań z różnych dziedzin życia.
Po otwarciu testów okazało się, że jest on w ogóle pokręcony i karta odpowiedzi nie zgadza się z numerami pytań oraz brakuje częś
 
Po otwarciu testów okazało się, że jest on w ogóle pokręcony i karta odpowiedzi nie zgadza się z numerami pytań oraz brakuje części pytań, a niektóre się powtarzały.
Przerwano test. Poszli wydrukowali nowy.
Myślę sobie "zdarza się, spoko", w tym czasie pani i panowie z KAS opowiadali o warunkach pracy itp. Wszystko co było "super" skończyło się, gdy usłyszałem, że będę zarabiał 1 100zł., tysiąc sto złotych. Ok, to podstawa + dodatki, ale ile ja tam zarobię, 2 200zł???

Wróciły nowe testy. Otwieramy i znów karta odpowiedzi nie była zgodna z numerami pytań, ale myślę sobie "dobra, jadę w ciemno...".
Chyba nie jest tak źle z moją inteligencją i intuicją, bo uzyskałem prawie max. liczbę punktów, ale pytania były czasami dziwne, a niektóre bardzo ciekawe.

Podsumowując:
Jeśli funkcjonariusz BIW zarabiający 1 100zł+dodatki ma kontrolować naszelników, dyrektorów, którzy zarabiają 3000-4000zł i biorą łapówki, to gdzie tu logika?
Ponad to, procedura rekrutacji nawet do 10 miesięcy? Kpina :D
 
O czym ty piszesz?

2200?

To mniej niż najniższe dopuszczalne w RP zarobki

To mniej, niż ma mł specjalista scs

Fake fake fake
 
O czym ty piszesz?

2200?

To mniej niż najniższe dopuszczalne w RP zarobki

To mniej, niż ma mł specjalista scs

Fake fake fake

Nie fake, tylko nie znam zarobków w SCS.
Ile zatem zarobiłbym, w służbie celni-skarbowej na stanowisku Aplikant?
Bo rozumiem, ze to pierwszy szczebel?
Chodzi o kwotę NETTO oczywiście.
 
Ostatnia edycja:
Czytamy czytamy...

 
Jeśli funkcjonariusz BIW zarabiający 1 100zł+dodatki ma kontrolować naszelników, dyrektorów, którzy zarabiają 3000-4000zł i biorą łapówki, to gdzie tu logika?

Ile zatem zarobiłbym, w służbie celni-skarbowej na stanowisku Aplikant?
Bo rozumiem, ze to pierwszy szczebel?
Chodzi o kwotę NETTO oczywiście.

Aplikant to nie stanowisko. Kwoty rzędu 1100 zł na rękę + dodatek za stopień dla początkującego funkcjonariusza (czy to w IAS czy komórce MF) są dość mocno zaniżone. Kwoty rzędu 3000–4000 zł dla dyrektora izby/departamentu/biura tym bardziej. Najprawdopodobniej coś źle zrozumiałeś, ewentualnie ktoś się przejęzyczył.

Po otwarciu testów okazało się, że jest on w ogóle pokręcony i karta odpowiedzi nie zgadza się z numerami pytań oraz brakuje części pytań, a niektóre się powtarzały.

Wróciły nowe testy. Otwieramy i znów karta odpowiedzi nie była zgodna z numerami pytań, ale myślę sobie "dobra, jadę w ciemno...".
Chyba nie jest tak źle z moją inteligencją i intuicją, bo uzyskałem prawie max. liczbę punktów, ale pytania były czasami dziwne, a niektóre bardzo ciekawe.

Test wiedzy jest chyba opracowywany centralnie, więc za powyższe problemy nie winiłbym akurat BIW.
 
Ok, czyli rozumiem 1900 + dodatki.

Minimalne uposażenie w MF to (1,457 + 0,251) x 1701,09 = 2905,46 zł. Ile to jest na rękę nie wiem, bo odszedłem ze służby w 2017 r. i nigdy nie miałem potrzeby przeliczania uposażenia bez uwzględnienia niektórych składek. Według tego kalkulatora bez ZUS wychodzi 2412,97 zł.

Powyższa kwota to minimum, bez uwzględnienia ewentualnego dodatku za wieloletnią służbę czy kontrolerskiego. Po za tym co do zasady otrzymuje się jeszcze nagrody uznaniowe i nagrodę roczną.

Być może MF proponuje mnożnik powyżej 1,457, a z pewnych przyczyn widełki są od niedawna dość szerokie. Zakładam, że jesteś w początkowej fazie rekrutacji (po teście wiedzy), więc może napisz lub zadzwoń do nich, jeżeli chcesz się dowiedzieć więcej (aczkolwiek niekoniecznie się dowiesz).
 
Po tym, co tu czytam zajrzawszy po dłuższej przerwie stwierdzam, że ta służba nie wiadomo jak się teraz nazywająca, jest dalece bardziej idącą fikcją i totalną parodią, niż za czasów mojej bytności w tejże.
Tym silniejsze we mnie przeświadczenie, że DIAS nie wyrządził mi krzywdy, lecz przysługę.
Chyba mi kwiaty wyślę. A sprawa w sądzie to już dla czystej zabawy.
Szkoda, że wymiera we mnie powołanie, chęć służenia, ale to dobre dla młodych i w prawdziwych służbach, i też mam co do tego coraz większe wątpliwości.
 
P.S. Jestem "nowy użytkownik"... od 2011 r. Niezły ubaw. Tu się liczy nabijanie ilości postów?
 
Back
Do góry