• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Plotki, nowinki,nie do końca pewne...

grey_fox

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
38
Punkty reakcji
0
Miasto
Polska
Zobaczymy, czy rzeczywiście sprawdzą się te ploteczki,jakie wyciekły z utajnionych prac komsji eksperckich że:
1.pierwszym etapem reformy - będzie odebranie mundurowym wymiaru i poboru podatku akcyzowego i przekazanie tych kompetencji urzędom skarbowym?
2.drugim etapem - będzie połączenie IS i IC, osoby z wyższym wykształceniem z grup mobilnych otrzymają propozycję przeniesienia do Urzędu Antykorupcyjnego, z pozostałych komórek kontrolnych(merytorycznych) - po przejściu sita weryfikacyjnego, pod dumną nazwą weryfikacji ich kadr, do Urzędów Skarbowych?
2a.po zdjęciu mundurków celnicy dotychczas zatrudnieni w komórkach Szczególnego Nadzoru Podatkowego do UKS?
2b."mundurowi" zostaną tylko na granicy (ściana wschodnia, porty i lotniska) ,natomiast w centrum kraju (z uwagi na niewielką ilość odpraw towarów "pozaunijnych")pozostaną przerzedzone oddziały celne z komórkami polityki rolnej?
 
a może znasz przybliżony okres w jakim miałby ten proces się rozpocząć? luty? marzec?
 
watpię

watpię mój drogi by ktoś z obecnych mobilnych znalazł zatrudnienie w CBA - poczytaj ustawę- ściśle określono tryb rekrutacji.. i raczej wątpliwe jest by obecni operacyjni odnaleźli sie w tych strukturach :)
 
z tego co mi się obiło o uszy WKC ma być polączone z wydz. tzw. cicho-ciemnym w UKS. Ale może to plotka. ??
 
CBA

Weżcie tych z operacyjnego i oddziałów podległych dyrekcji z Łodzi
Do CBA tych co mają przedstawione zarzuty.Oni najlepiej wiedzą jak zwalczać korupcję,a ich szefowie jak ją tuszować.
 
CBA

Drogi gościu mniemam, iż pracujesz w służbach skarbowych i masz bardzo wyostrzoby język. Ja proponuje aby do CBA wcielić Urząd Skarbowy (chyba w Płocku) w którym giną dokumenty ważnych spraw związanych z korupcją a ludzie z tego powodu są zwalniani lub szykanowani!
 
Niech Kamiński sam sobie dobiera ludzi... i byl skuteczny oby w przyszłosci nie fundowano nam kolejnych reorganizacji i liwidacji....
A my- nie dajmy się nakręcać... spokój nas uratuje :) pozdrawiam
 
plotki a może nie

podobno w urzędach skarbowych juz ruszyły szkolenia z akcyzy (w małopolsce) więc nikogo z naszych tam nie wezmą ludzi to oni maja najlepszych a pracy mało i jeszcze im Zyta uprości podatki.
 
Co do plotki w sprawie połaczenia adm. celnej z urzędami skarbowymi to słyszałem, że z tego nic nie będzie. W każdym razie naczelnicy i dyr. skarbowi nic jeszcze nie wiedzą. W marcu (1-sza połowa), ma odbyć sie spotkanie skarbowców z ich Szefem (p.P. Banaś , nie mylić z "naszym" Marianem), może wówczas coś wiecej będzie wiadomo. Ponad to słyszałem, że ewentualna reorganizacja służb celno-skarbowych ma mieć za zadanie pozbycie sie byłych pracowników KC i KW PZPR oraz policjantów/milicjantów i byłych pracowników służb. Tak więc tzw. zwykli (bez obrazy) pracownicy nie powinni się niepokoić. :lol:
 
ja nie jestem spokojny

Ja myślę, że tak tylko mówią, że chcą odstrzelić sbeków, eks policjantów, partyjniaków i itp ale znając zycie odstrzelą niewinnych ludzi, a ci powyżej będa trwać.
 
To już nie nowina. W1989 też podczas weryfikacji "niebieskich" służb pozbywali się szeregowych funkcjonariuszy tzn. dzielnicowych, "krawężników" co pijaków do izdebki odwozili,drogówki,no i innych przewodników psów.Chcecie przykład: Pan poseł czy senator Surmacz z Gorzowa Wielkopolskiego.Jego etapy kontroler ruchu drogowego,portier,cywil.To tak dla statystyki.Oficerowie SB awansowali na kadrowców, inspektorów szkolenia itp. Dlatego też teraz mogą pozbyć się kontrolerów, st.kontrolerów i innych wyrobników. Spoko! Naczelników i innych funkcyjnych nie ruszą :!:
 
Back
Do góry