• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo FZZSM do Ministra Finansów w sprawie blokady środków

Publikujemy pismo Federacji ZZ Służb Mundurowych skierowane do Ministra Finansów w sprawie blokady środków.
Pisma takie zostały wysłane także: jedno do Ministra Sprawiedliwości, drugie do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
 

Attachments

  • FZZSM-II-13-20 (3).pdf
    739,8 KB · Wyświetleń: 2 091
Ostatnia edycja:
Trochę to znamienne, że Federacja wystosowała pismo w obronie funkcjonariuszy podległych jedynie Ministrowi Finansów. Przecież mówił, że wykonuje polecenie premiera i że dotyczy to całej budżetówki czyli wszystkich innych służb też. Ale oni się jakoś tym nie przejmują. I ja ich rozumiem, bo o ile nie mam problemów z wyobrażeniem sobie, że zapowiadana blokada środków dotknie SCS i cywilnych pracowników KAS, ponieważ droga została już "przetarta" poprzez zakoszenie nam części podwyżki modernizacyjnej, to mam olbrzymi problem z wyobrażeniem sobie, że taka blokada dotyka policjantów. Dlaczego? Bo oni sobie na to nie pozwolą...
 
Co wcale nie zmienia faktu, że w piśmie pytają Ministra Finansów jedynie o funkcjonariuszy jemu podległych.
Ewidentnie pozostałe służby mundurowe potrzebują tym razem wsparcia "osamotnionych" w walce Celników.
WYDŹWIĘK szerszy brzmi, Panie ministrze masz nasze poparcie do "uwalenia" skarbowców,
tak się tworzy rozłam w KAS. Może to jednak początek końca "wspólnego bytu" zwanego KAS??? :unsure:
Taka przewrotna myśl w teorii spiskowej dotyczącej działania MF...KTO skorzysta...o_O
 
bolo1999 miał kiedyś pomysł ograniczenia komentowania do 4 postów dziennie. Popieram, bo czytając tematy forum boję się otworzyć lodówkę, żeby przypadkiem z niej piracius nie wyskoczył :) Jak coś jest o wszystkim to jest o niczym, jak jest do wszystkiego to jest do niczego. Podobnie jak pisanie w każdym temacie.
 
Ewidentnie pozostałe służby mundurowe potrzebują tym razem wsparcia "osamotnionych" w walce Celników.
WYDŹWIĘK szerszy brzmi, Panie ministrze masz nasze poparcie do "uwalenia" skarbowców,
tak się tworzy rozłam w KAS. Może to jednak początek końca "wspólnego bytu" zwanego KAS??? :unsure:
Taka przewrotna myśl w teorii spiskowej dotyczącej działania MF...KTO skorzysta...o_O
Brawo piracius !!! to dziś czternasty twój wpis i tradycyjnie bez sensu , czy ty człowieku rozumiesz co piszesz ?
 
Kaszub ale o co Ci chodzi, pisma o prawie identycznej treści poszły do wszystkich trzech ministrów pod które podlegają funkcjonariusze. https://nszzp.pl/aktualnosci/czy-za...h-wyjasnien-od-ministra-mariusza-kaminskiego/
To chyba dobrze, że FZZSM pamięta o wszystkich funkcjonariuszach, także celnikach.
A ten wyżej jak zwykle bez ładu i składu.
Jak pisałem post, to nie wiedziałem, że pisma o podobnej treści wystosowano także do innych ministrów. W informacji nie było o tym wzmianki a post Sławka źle zinterpretowałem. Teraz wiem i podzielam zdanie, że dobrze, że Federacja pamięta o wszystkich funkcjonariuszach.
 
Dopisałem zdanie w artykule, gdyż rzeczywiście nie wszyscy przecież śledzą wydarzenia na innych portalach i nie mają wiedzy o tym co już wyżej tuataj szczegółowo wyjaśniono. Nie wszyscy też czytają komentarze, stąd dodałem w artykule informację o wysyłce takiego samego pisma do MS i MSWiA także.
 
Co wcale nie zmienia faktu, że w piśmie pytają Ministra Finansów jedynie o funkcjonariuszy jemu podległych.
Sławek napisał "Wysłali do MSWiA, MS i MF."
W pismach do każdego resortu jest pewnie pytanie f-szy danego resortu, to ma sens
Ministra Spr. pytają o Służbę Więzienną a Min.SWiA o Policję, SG., PSP,.....
 
Przewiduje przyszłość, po wielodniowych i ciężkich negocjacjach policja, straż graniczna i inne służby podległe mswia dostaną nagrody i inne dodatki, z przyczyn stanu budżetu państwa administracja skarbowa zwana KAS czy funkcjonariusze KAS nie otrzymają nagród, bo nie starczy na szczepionki na COVID-19, związki zawodowe nic z tym nie zrobią, 1000 osób wyłączy komputery na 10 minut, 20 funkcjonariuszy na wschodzie opóźni otwarcie szlabanu o 4 minuty, kilka osób rzuci l4, a później potulnie wrócą do pracy, bo 80% to trochę mało. Pozdrawiam.
 
Piracius po prostu się rozwija, a my tego po prostu nie rozumiemy. Do mnóstwa codzysłowów dorzucił teraz wielkie litery, zaraz zacznie pogrubiać, pisać większą czcionką i nie wiem co jeszcze. Nie bądźmy zbyt wymagający co do treści i zrozumienia. Najważniejsze, że ON WIE o czym pisze :). I to wystarczy. Ciężko pracuje na tytuł wiejskiego głupka na tym forum i to powinniśmy docenić.
 
Piracius po prostu się rozwija, a my tego po prostu nie rozumiemy. Do mnóstwa codzysłowów dorzucił teraz wielkie litery, zaraz zacznie pogrubiać, pisać większą czcionką i nie wiem co jeszcze. Nie bądźmy zbyt wymagający co do treści i zrozumienia. Najważniejsze, że ON WIE o czym pisze :). I to wystarczy. Ciężko pracuje na tytuł wiejskiego głupka na tym forum i to powinniśmy docenić.
Ten tytuł mu się po prostu należy, zasługi jego wielkie są
 
@piracius

1606937421386.png
 
Back
Do góry