• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pismo do Marszałka Sejmu RP - dot. niegodziwego projektu tzw. ustawy okołobudżetowej

Publikujemy pismo do Pani Marszałek Sejmu w związku z propozycją Rządu dot. rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, który wzbudził ogromne niepokoje społeczne we wszystkich formacjach mundurowych z prośbą o uwzględnienie argumentów podniesionych w tej korespondencji i wykreślenie art. 38 tej ustawy.

..."Ponadto Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że popiera działania protestacyjne Związków Zawodowych w Policji o wzrost kwot bazowych w ustawie budżetowej dla pracowników i funkcjonariuszy Policji i innych formacji do takiego poziomu, aby podwyżki płac odzwierciedlały poziom aktualnej inflacji.
Konsekwencją tego, zgodnie z zasadą równości, powinien być identyczny wzrost kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS."

Czytaj więcej w zał. pliku
 

Attachments

  • celnicy60-22-PO zmiana ustawy okołobudżetowej.pdf
    244 KB · Wyświetleń: 1 460
Niemniej jednak utrzymują waloryzację uposażeń w 23r. rozłożoną na 10 m-cy, poczynając od 01.03. Czyli ma być coś za coś. Stażowe i trele morele, ale podwyżki od marca.
 
Kiedy o nas ktoś pomyśli?
Jak na razie idzie im najlepiej wypychanie nas ze służby.
U nas jak zwykle, stwarzanie mechanizmów promujących ... a starych za drzwi bo brzydcy i nie pasują do ogólnego wizerunku krainy miodem i mlekiem płynącej.
W innych formacjach znają wartość wieloletnich funkcjonariuszy i mają świadomość, że bez nich struktura nie utrzyma się a u nas im gorzej tym lepiej..
 
Widzisz @Iwona11 nasze pokolenie nie jest tak obrabialne, jesteśmy już tak zahartowani. Młodzi są przydatni technologicznie jako tworzywo do każdej obróbki skrawaniem, plastycznej, potem można ich lekko podgrzać i odpuścić w oleju. Chyba, że sami stwierdzą, że z tą technologią im nie po drodze. Ale żeby im osłodzić technologię to dla nich znajdują się pieniądze, o których my na początku kariery mogliśmy pomarzyć..
 
Widzisz @Iwona11 nasze pokolenie nie jest tak obrabialne, jesteśmy już tak zahartowani. Młodzi są przydatni technologicznie jako tworzywo do każdej obróbki skrawaniem, plastycznej, potem można ich lekko podgrzać i odpuścić w oleju. Chyba, że sami stwierdzą, że z tą technologią im nie po drodze. Ale żeby im osłodzić technologię to dla nich znajdują się pieniądze, o których my na początku kariery mogliśmy pomarzyć..
Młodzi sądzą, że są "nieśmiertelni" ale ich także wyrzucą, z jeszcze większym hukiem na złom, tylko jeszcze o tym nie wiedzą
 
Czytam i mi się podoba, ale ostatnie zdanie:
"(...) funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS.""
martwi mnie, że nikt tego pisma nie potraktuje poważnie. Sprawa dotyczy formacji mundurowych, a nagle piszemy o pracownikach.
Podwyżki dla pracowników oczywiście, że tak, ale to pismo jest mundurowe.

Linczujcie.

ps. Dobra jeszcze raz przeczytałem.

cyt. "Konsekwencją tego, zgodnie z zasadą równości, powinien być identyczny wzrost kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS."
Teraz rozumiem. Źle przeczytałem. Przepraszam za zamieszanie.
 
Ostatnia edycja:
Czytam i mi się podoba, ale ostatnie zdanie:
"(...) funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS.""
martwi mnie, że nikt tego pisma nie potraktuje poważnie. Sprawa dotyczy formacji mundurowych, a nagle piszemy o pracownikach.
Podwyżki dla pracowników oczywiście, że tak, ale to pismo jest mundurowe.

Linczujcie.
Nie jest mundurowe, jest w sprawie "mundurowej", ale jednocześnie ( w moim mniemaniu) ostrzega przed możliwością buntu cywili ! Może to da do myślenia sekcji manipulacyjnej w MF ? Swoją drogą ciekawe czy szefowa ups Pani Minister wiedziała o tych knowaniach o_O
 
Czytam i mi się podoba, ale ostatnie zdanie:
"(...) funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS.""
martwi mnie, że nikt tego pisma nie potraktuje poważnie. Sprawa dotyczy formacji mundurowych, a nagle piszemy o pracownikach.
Podwyżki dla pracowników oczywiście, że tak, ale to pismo jest mundurowe.

Linczujcie.

ps. Dobra jeszcze raz przeczytałem.

cyt. "Konsekwencją tego, zgodnie z zasadą równości, powinien być identyczny wzrost kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS."
Teraz rozumiem. Źle przeczytałem. Przepraszam za zamieszanie.
Dobrze, że się ocknęłaś w porę.
Pracownicy, to między innymi Twoi "koledzy i koleżanki", ucywilnieni funkcjonariusze pracujący w IAS i UCS w orzecznictwie, kontroli podmiotów gospodarczych, bądź w akcyzie w US. Nie bez powodu znaleźli się w tych komórkach.
Większość karierę rozpoczęła od służby w oddziałach celnych.
I na tym zakończę, by nie pogrążać ....
Pozdrawiam,
sweterek,
 
Ostatnia edycja:
Publikujemy pismo do Pani Marszałek Sejmu w związku z propozycją Rządu dot. rządowego projektu ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2023, który wzbudził ogromne niepokoje społeczne we wszystkich formacjach mundurowych z prośbą o uwzględnienie argumentów podniesionych w tej korespondencji i wykreślenie art. 38 tej ustawy.

..."Ponadto Związek Zawodowy Celnicy PL informuje, że popiera działania protestacyjne Związków Zawodowych w Policji o wzrost kwot bazowych w ustawie budżetowej dla pracowników i funkcjonariuszy Policji i innych formacji do takiego poziomu, aby podwyżki płac odzwierciedlały poziom aktualnej inflacji.
Konsekwencją tego, zgodnie z zasadą równości, powinien być identyczny wzrost kwoty bazowej dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej i pracowników KAS."

Czytaj więcej w zał. pliku
Skoro złamali porozumienie, to czy możemy juz zaczynać protest? Czy czekamy i robimy to wraz z pozostałymi służbami? Czegoś takiego żadna służba im nie odpuści. Oj bedzie gorąca jesień 😉👍
 
Mało tego, ja straciłem zaufanie do przełożonych, czyli ogólnie do tej instytucji, bo osoby te reprezentują ją. Jeżeli dwie strony umawiają się na pewne rozwiązanie, a potem jedna z nich łamie w trakcie gry zasady to jak tu nie stracić zaufania?
 
Nie jestem konstytucjonalistą, ale może zz mając prawników mógłby coś takiego przeanalizować.

Art. 9 ust.1 pkt 2) ppkt e) Ustawy budżetowej stanowi, ustala się kwoty bazowe dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – w wysokości 1 943,81zł., a z kolei art. 40 Ustawy budżetowej brzmi - Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2023r.
Pytania:
1. Czy ustawa o szczególnych rozwiązaniach może zmieniać termin wejścia w życie ustawy budżetowej, bo w tym zakresie zmienia, gdyż stanowi, że kwota bazowa dla funkcjonariuszy będzie naliczana od
1 marca?
2. Czy ustawa o szczególnych rozwiązaniach w art. 38 nie narusza art. 32 ust. 1 Konstytucji – Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne, a tylko służby mundurowe miałyby stosowanie kwoty bazowej od 1 marca, a pozostali pracownicy sfery budżetowej od 1 stycznia?
3. Czy nie naruszony jest art. 32 ust. 1 Konstytucji w ramach służb mundurowych, bo będący w służbie
1 marca faktycznie otrzymają wyrównanie w następnych miesiącach tak, jakby kwota bazowa obowiązywała od 1 stycznia?
4. Czy nie naruszony jest art. 32 ust. 1 Konstytucji, bo dla odchodzącym na emerytury przed 1 stycznia 2023r. nie przesuwano stosowanie kwoty bazowej na dzień 1 marca?

I znowu Sądy?
 
Nie jestem konstytucjonalistą, ale może zz mając prawników mógłby coś takiego przeanalizować.

Art. 9 ust.1 pkt 2) ppkt e) Ustawy budżetowej stanowi, ustala się kwoty bazowe dla funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej – w wysokości 1 943,81zł., a z kolei art. 40 Ustawy budżetowej brzmi - Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2023r.
Pytania:
1. Czy ustawa o szczególnych rozwiązaniach może zmieniać termin wejścia w życie ustawy budżetowej, bo w tym zakresie zmienia, gdyż stanowi, że kwota bazowa dla funkcjonariuszy będzie naliczana od
1 marca?
2. Czy ustawa o szczególnych rozwiązaniach w art. 38 nie narusza art. 32 ust. 1 Konstytucji – Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne, a tylko służby mundurowe miałyby stosowanie kwoty bazowej od 1 marca, a pozostali pracownicy sfery budżetowej od 1 stycznia?
3. Czy nie naruszony jest art. 32 ust. 1 Konstytucji w ramach służb mundurowych, bo będący w służbie
1 marca faktycznie otrzymają wyrównanie w następnych miesiącach tak, jakby kwota bazowa obowiązywała od 1 stycznia?
4. Czy nie naruszony jest art. 32 ust. 1 Konstytucji, bo dla odchodzącym na emerytury przed 1 stycznia 2023r. nie przesuwano stosowanie kwoty bazowej na dzień 1 marca?

I znowu Sądy?
 
Back
Do góry