• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pilne pytanie do Celnika w sprawie T1

Mephisto

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Grudzień 2013
Posty
2
Punkty reakcji
0
Dzień dobry, mam pilne bardzo pytanie bo jutro ma przyjechać do mnie na magazyn czasowego składowania towar na dokumencie T1. Autko będzie zaplombowane. Przyjmuje towar na "deskę" z wagą i wartością jak mam na fakturze i w T1. Towar zostaje rozładowany, zważony i policzony. Liczba opakowań się zgadza, ale okazuje się że waga jest zupełnie inna niż w dokumentach. Co mam w takim przypadku zrobić? W jaki sposób skorygować tą wagę w dokumencie na jakim towar będzie wyprowadzany? Proszę o pilną odpowiedź gdyż mam taką sytuacje pierwszy raz i to jutro :confused:
 
Była zgoda organów celnych na zdjęcie zamknięć urzędowych? Rozumiem, że towar został już rozładowany i w trakcie liczenia i ważenia okazało się że towar różni się wagą z tym co jest na T1. W przypadku zamykania tej T1 w NCTS będzie trzeba przeprowadzić rewizję celną i ustalić ilość i wagę towaru. Wówczas celnik rejestruje przybycie w ncts i klika Kontrola. Po kontroli wpisuje zaistniałe rozbieżności i zwalnia towar.
 
Dzięki bardzo za odpowiedź. Sprawa jest troszkę bardziej skomplikowana. Pytałem się kierownika naszego oddziału co zrobić w takiej sytuacji. Pisze się pismo do głównego kierownika oddziału i opisuje całą sytuację że ilość się zgadza ale waga jest zupełnie inna. W prośbie dołącza się dokument na jakim dany towar przyjechał. Tylko żeby wynik był uznany za zgodny to musi być legalizacja wagi. Nie można zrobić pomiaru na wadze która nie ma legalizacji. Rozpatrzenie całej sprawy trwa 30 dni.
 
Back
Do góry