• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Pensja na zagospodarowanie!

Młodyrewident

Nowy użytkownik
Dołączył
21 Czerwiec 2021
Posty
2
Punkty reakcji
1
Przemianowali mnie ze służby cywilnej do służby stałej w służbie celno-skarbowej. Czy w takim wypadku należy mi się pensja na zagospodarowanie? Czy obejmuje to tylko tych którzy przeszli ze służby przygotowawczej do służby stałej?
 
moim zdaniem nie. Patrz na art. 161 Ustawy o KAS. Treść jest jednoznaczna:
Art. 161. Funkcjonariuszowi, w związku z mianowaniem ze służby przygotowawczej do służby stałej, przysługują środki na zagospodarowanie w wysokości jednomiesięcznego uposażenia należnego w dniu tego mianowania.
To nie jest twój przypadek.
 
Kamil1991 tak, takie cuda się u nas zdarzają 😅 Aktualnie w Katowicach jest prowadzony nabór wewnętrzny do SCS, i powiem wam że ciekawa sprawa 🤦‍♂️ Ogłoszenie info. że można składać aplikację do służby, wypisali warunki jakie musi spełniać kandydat na funkcjonariusza na podst. art. 151 ustawy o kas oraz dodali jeszcze ...posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować (smaczku dodaje fakt że to prawdopodobnie nabór do pionu zwalczania przestępczości 😁).
A teraz creme de la creme ogłoszenia, czyli jak ma przebiegać sam nabór, a więc będzie dwu etapowy czyli wypełnienie kwestionariusza i rozmowa kwalifikacyjna. Zastanawia mnie jak wysoka komisja sprawdzi zdolność fizyczną i psychiczną kandydata do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych.. na podstawie samej rozmowy kwalifikacyjnej? haha Do tej pory myślałem że w rozporządzeniu mf o postepowaniu kwalifikacyjnym do SCS wprowadzono takie etapy jak sprawdzian sprawności fizycznej, badania psychologiczne oraz komisje lekarską właśnie w celu zbadania przydatności kandydata do służby, no jednak chyba się myliłem😀
 
Kamil1991 tak, takie cuda się u nas zdarzają 😅 Aktualnie w Katowicach jest prowadzony nabór wewnętrzny do SCS, i powiem wam że ciekawa sprawa 🤦‍♂️ Ogłoszenie info. że można składać aplikację do służby, wypisali warunki jakie musi spełniać kandydat na funkcjonariusza na podst. art. 151 ustawy o kas oraz dodali jeszcze ...posiada zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotowa jest się podporządkować (smaczku dodaje fakt że to prawdopodobnie nabór do pionu zwalczania przestępczości 😁).
A teraz creme de la creme ogłoszenia, czyli jak ma przebiegać sam nabór, a więc będzie dwu etapowy czyli wypełnienie kwestionariusza i rozmowa kwalifikacyjna. Zastanawia mnie jak wysoka komisja sprawdzi zdolność fizyczną i psychiczną kandydata do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych.. na podstawie samej rozmowy kwalifikacyjnej? haha Do tej pory myślałem że w rozporządzeniu mf o postepowaniu kwalifikacyjnym do SCS wprowadzono takie etapy jak sprawdzian sprawności fizycznej, badania psychologiczne oraz komisje lekarską właśnie w celu zbadania przydatności kandydata do służby, no jednak chyba się myliłem😀
Oooo a u nas we Wrocławiu cywile z US mieli wszystkie etapy razem z komisją, a to nowości ze świata.
Z jednej strony potrzeba podatkowcow w DŚ, to pewnie stąd takie ruchy.
 
....A teraz creme de la creme ogłoszenia, czyli jak ma przebiegać sam nabór, a więc będzie dwu etapowy czyli wypełnienie kwestionariusza i rozmowa kwalifikacyjna. Zastanawia mnie jak wysoka komisja sprawdzi zdolność fizyczną i psychiczną kandydata do pełnienia służby w formacjach uzbrojonych.. na podstawie samej rozmowy kwalifikacyjnej? .....😀
Jak kandydat będzie nie za gruby od razu dostanie klamkę. Jak będzie gruby to każą zrobić 10 przysiadów 😆
 
Back
Do góry