• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowy model IT Resortu Finansów

customek

Aktywny użytkownik
Dołączył
24 Styczeń 2008
Posty
184
Punkty reakcji
25
1602232836992.png
 
Kolejna odsłona pozoracji działań naszej SKAS. Centralizacja usług IT żywcem przeniesiona z sektora bankowego do organizacji o innej charakterystyce i specyfice działań. Efektem ubocznym tych działań ma być pozyskanie dodatkowych etatów na kadrowe i księgowe 😳. Po drodze pozbawienie praw nabytych urzędników mianowanych i funkcjonariuszy.
Ale generalnie nic się nie zmieni dla zainteresowanych bo będą pracować tam gdzie pracowali za te same pieniądze.

Chyba że po raz drugi cię ucywilnią ... 😬
 
Kolejna odsłona pozoracji działań naszej SKAS. Centralizacja usług IT żywcem przeniesiona z sektora bankowego do organizacji o innej charakterystyce i specyfice działań. Efektem ubocznym tych działań ma być pozyskanie dodatkowych etatów na kadrowe i księgowe 😳. Po drodze pozbawienie praw nabytych urzędników mianowanych i funkcjonariuszy.
Ale generalnie nic się nie zmieni dla zainteresowanych bo będą pracować tam gdzie pracowali za te same pieniądze.

Chyba że po raz drugi cię ucywilnią ... 😬
No cóż, model biznesowy...jedynie słuszny w obecnej sytuacji. Cały zysk idzie do "góry" i wyparowujeo_O,
w górze chmury....więc i woda się leje.😇
 
tzn wyrzuca się wszystkich informatyków z KAS ???
To jakiś żart ??? Może jutro ktoś nam powie, że mamy polecieć na Marsa z biletem w jedną stronę ?
Czyj to pomysł ? Chyba nie SKAS, sama nie strzelałaby sobie w kolano ? Jakiś sens tych zmian ? Uzasadnienie ?

W mojej opinii tym wątkiem powinien zająć Prokurator, gdyż jeżeli nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że chodzi o kasę !
 
A może ktoś chce wyprowadzić dostęp do baz poza KAS? Przecież w tych bazach jest wszystko, łącznie z najpilniej chronionymi danymi przedsiębiorstw i danymi wrażliwymi dla państwa. W naszych systemach są dane udostępnione w ramach wymiany przez służby celne innych państw. Ktoś zewnętrzny zyska dostęp do bieżących informacji finansowych? Już dawno ostrzegano, że centralizacja takich danych w jednym miejscu jest niebezpieczna, a wyprowadzenie tego poza KAS to dopiero szok! Czy to w ogóle jest legalne? Czy wypowiadali się na ten temat przedsiębiorcy? Czy jest opinia właściwych instytucji pod kątem bezpieczeństwa takiej operacji i możliwych skutków? Czy nadzór państwa nad zatrudnieniem tam ludzi i zadaniami będzie taki jak nadzór burmistrza nad wodociągami albo wywozem śmieci? Miasta płaczą i płacą ale nie mogą nic zrobić.
 
A może ktoś chce....
Masz rację. Tutaj wcale nie chodzi o sprawy kadrowe. Owszem, z naszego punktu widzenia są najważniejsze. Ale tutaj chodzi o informację. O uzyskanie swobodnego dostępu do wiedzy najcenniejszej. O wszystkich istotnych procesach gospodarczych, które ogniskują się w daninach publicznych.
 
Jest to taka decyzja , jak wiele za tego rządu ! Można ją porównać do ostatniej związanej z 01.11.2020 na początek zamknięcie cmentarzy, a później odszkodowania i straty dla budżetu....(y)
Tutaj tak samo decyzja pozbawiona sensu i logiki oraz niestety tak jak już ostatnio było wbrew obowiązującym przepisów. Efekt już w przyszłym roku. Niestety większość najlepszych informatyków już ma nową pracę. Jeszcze tylko muszą zaczekać do stycznia a później odprawa, odszkodowania :)

Będzie się działo :cool:
 
Jest to taka decyzja , jak wiele za tego rządu ! Można ją porównać do ostatniej związanej z 01.11.2020 na początek zamknięcie cmentarzy, a później odszkodowania i straty dla budżetu....(y)
Tutaj tak samo decyzja pozbawiona sensu i logiki oraz niestety tak jak już ostatnio było wbrew obowiązującym przepisów. Efekt już w przyszłym roku. Niestety większość najlepszych informatyków już ma nową pracę. Jeszcze tylko muszą zaczekać do stycznia a później odprawa, odszkodowania :)

Będzie się działo :cool:
I niech mi ktoś teraz powie, że KAS to "skostniała" struktura:love:
 
Artykuł 23 KP zgodnie z którym ma nastąpić przeniesienie zasobów (ludzi) niesie ze sobą pewną dogodność dla ludzi którzy nie chcą pracować w CIRF i mają dość poniewierania sobą. Chodzi o 7 dniowy okres wypowiedzenia. Doświadczeni informatycy zamiast odpracowywać 3 miesiące przekazując swoje zadania - mogą trzasnąć drzwiami w tydzień wykorzystując dzień na poszukiwanie pracy i zaległy urlop.
Oczywiście, jak dym opadnie to szefostwo kapnie się co narobiło ale już wtedy będzie za późno.
 
Artykuł 23 KP zgodnie z którym ma nastąpić przeniesienie zasobów (ludzi) niesie ze sobą pewną dogodność dla ludzi którzy nie chcą pracować w CIRF i mają dość poniewierania sobą. Chodzi o 7 dniowy okres wypowiedzenia. Doświadczeni informatycy zamiast odpracowywać 3 miesiące przekazując swoje zadania - mogą trzasnąć drzwiami w tydzień wykorzystując dzień na poszukiwanie pracy i zaległy urlop.
Oczywiście, jak dym opadnie to szefostwo kapnie się co narobiło ale już wtedy będzie za późno.
Jest tylko jedno ale, MF przestrzega KP tylko w wypadkach "korzystnych dla pracodawcy" no i "swoich", reszta bez komentarza.
 
ciekawy jestem jak w lutym CIRF z Radomia lub Warszawy będzie realizował zdalnie lokalne zadania w IAS/ US/UCS ? Powodzenia :cool: Większość Inteligentnych informatyków mówi czas na zmiany , co jest zgodne z koncepcją :) Chociaż jest szansa będzie e Urząd :cool:
 
Jest to taka decyzja , jak wiele za tego rządu ! Można ją porównać do ostatniej związanej z 01.11.2020 na początek zamknięcie cmentarzy, a później odszkodowania i straty dla budżetu....(y)
Tutaj tak samo decyzja pozbawiona sensu i logiki oraz niestety tak jak już ostatnio było wbrew obowiązującym przepisów. Efekt już w przyszłym roku. Niestety większość najlepszych informatyków już ma nową pracę. Jeszcze tylko muszą zaczekać do stycznia a później odprawa, odszkodowania :)

Będzie się działo :cool:
To jest decyzja polityczna i ma głęboki sens. CIRF to oddzielna jednostka budżetowa (mają tam swoje kadry, płace, regulaminy etc.) no i jak z KAS zniknie 1700 ludzi, to zawsze można się pochwalić, że odchudzona została administracja zwłaszcza w dobie pandemii, no i Ci ludzie już nie będą podlegać np. dalszej modernizacji w przyszłości. Informatycy (oczywiście jak ktoś jest dobry, potrafi i chce się uczyć nowych rzeczy - programowania, nowych technologii etc.) to szybko znajdą pracę. Sam ma dużo pomysłów, no i cóż - przeżyłem ucywilnienie - a gdy chciałem wrócić do munduru to zablokowali etat bo wchodzi reforma CIRF i już nie mogę dopracować do 5 lat policyjnych, czyli kolejny raz w dupę, to i przeżyję CIRF ale teraz 3 raz sobie już w dupę nie dam! Po prostu odejdę. Z niewolnika nie ma dobrego pracownika :) Pozdrawiam koleżanki i kolegów, zwłaszcza ucywilnionych.
 
Być może za parę lat wyjdzie na jaw jakiś milionowy wałek ? być może ktoś się zastanowi , jak długo można gnębić uczciwych ludzi ??? będę śledził media :) być może kiedyś prawda wyjdzie na jaw ? a w zasadzie co dzisiaj jest prawdą ???? Ja wiem i być może o tym kiedyś napiszę :) ?????????????????????????????????
Z Bogiem ?
 
Odgrzewam temat CIRF.
Jeszcze dwa dni temu na stronach centrum pojawiło się ogłoszenie w sprawie inwentaryzacji zasobów informatycznych. Jak wiadomo wraz z początkiem roku przeniesiono informatyków do CIRF na podstawie art. 23 KP. Teraz trzeba przenieść sprzęt który będą użytkować. Jednak nie jest to takie proste ponieważ pochodzi on z różnych źródeł. Jest sprzęt izbowy, jest z wyposażenia budynków, a pewnie i taki który pozyskaliśmy w inny sposób. Nie to jest jednak ważne. CIRF nie radzi sobie z inwentaryzacją tego, więc wystosowało ofertę dla firm zewnętrznych.
Dzisiaj już ogłoszenia nie ma, ale w sieci nic nie ginie 😉
 

Attachments

  • zaproszenie do konsultacji rynkowych.pdf
    302,6 KB · Wyświetleń: 225
Odgrzewam temat CIRF.
Jeszcze dwa dni temu na stronach centrum pojawiło się ogłoszenie w sprawie inwentaryzacji zasobów informatycznych. Jak wiadomo wraz z początkiem roku przeniesiono informatyków do CIRF na podstawie art. 23 KP. Teraz trzeba przenieść sprzęt który będą użytkować. Jednak nie jest to takie proste ponieważ pochodzi on z różnych źródeł. Jest sprzęt izbowy, jest z wyposażenia budynków, a pewnie i taki który pozyskaliśmy w inny sposób. Nie to jest jednak ważne. CIRF nie radzi sobie z inwentaryzacją tego, więc wystosowało ofertę dla firm zewnętrznych.
Dzisiaj już ogłoszenia nie ma, ale w sieci nic nie ginie 😉
O!!!! To CIRF jest nowym tworem "na dorobku"....siłą napędową CIRF jest kadra zarządzająca, teraz potrzeba roboczej:cool: .
Trochę dziwne. Skoro przeniesiono osoby, to powinny zdać(zabrać) sprzęt osobisty...od reszty WARA mości dyrektorzy, nie wasze podwórko:mad:
 
Coś temat zastygł jak koopa na trawniku, a tymczasem robi się smród wokół CIRF.
Jak się okazuje eksperymenty zarządcze w postaci przenoszenia informatyków spaliły na panewce.
Od stycznia 2023 informatycy ze wsparcia bezpośredniego wracają do IAS. Na jakich zasadach ? Nikt nie jest pewien.
Żeby było śmieszniej, ci od oprogramowania zostaną przejęci przez firmę Aplikacje Krytyczne.
Odyseja ucywilnionych informatyków jeszcze się nie skończyła. Płacą swoją sytuacją za naukę zarządzania organizacją ludzi którym nie powierzyłbym układania towaru na półce w Biedronce.

Kto nami zarządza ?
 
informatycy są wszędzie, nawet na od granicznych i tez są w dupie. Przed dlugim weekendem spotkalem jednego z nich mojego dawnego oc, powiedział ze czeka na 15 lat służby i wtedy podejmie decyzje bo aktualnie to wg niego ludzie na odprawach zarabiają więcej od informatyków w oc. Jakoś wcale mnie to nie zdziwiło. zaprosiłem go do firmy gdzie teraz robie, szef chętnie przyjmuje kumatych.
 
informatycy są wszędzie, nawet na od granicznych i tez są w dupie. Przed dlugim weekendem spotkalem jednego z nich mojego dawnego oc, powiedział ze czeka na 15 lat służby i wtedy podejmie decyzje bo aktualnie to wg niego ludzie na odprawach zarabiają więcej od informatyków w oc. Jakoś wcale mnie to nie zdziwiło. zaprosiłem go do firmy gdzie teraz robie, szef chętnie przyjmuje kumatych.
Jeśli tak jest to miał dużo szczęścia że utrzymał mundur. Znaczna część nie wróciła do służby i teraz to się mści.
A szef co przyjmuje kumatych, dzisiaj to robi a jutro ich nie będzie potrzebował. Łaska pańska na pstrym koniu jeździ, chociaż u nas jest ostatnio równie niepewnie.
Na miejscu tego kolegi nie rezygnowałbym ze służby, bo czeka go częściowa emka z kontrolą ZERu. Co zarobi więcej, to mu zabiorą
 
Ostatnia edycja:
Back
Do góry