Nowe ubezpieczenia grupowe w Służbie Celnej

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
2 503
Miasto
ZZ Celnicy PL
W Służbie Celnej uruchomiono nowe ciekawe ubezpieczenia grupowe, które są dedykowane dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników, byłych funkcjonariuszy, ich współmałżonków i pełnoletnich dzieci oraz rewelacyjne programy medyczne SALTUS.
Ubezpieczenia firmy Generali i ERGO Hestia funkcjonują już od kilku lat w SC. Obecnie nastąpiła jedynie zdecydowana poprawa wysokości świadczeń. Wszyscy dotychczas ubezpieczeni powinni złożyć nowe deklaracje do nowych programów, gdyż stare programy przestaną działać

Na stronie http://eku.pl/programy/strefa-klienta-sluzbacelna/ po wpisaniu hasła "celnicy" można zapoznać się z obowiązującymi programami i pobrać deklaracje. Są tam także wzory wypełnienia deklaracji.

Jeżeli w Twojej izbie nie ma wciąż obsługi tych ubezpieczeń możesz skorzystać z oferty ubezpieczając się i ew. swoją drugą połowę oraz pełnoletnie dzieci - samodzielnie.
Jeżeli Twoja izba obsługuje już ubezpieczenia skontaktuj się z osobą obsługującą ubezpieczenia Generali w izbie

Oto numery kont, na które dokonuje się wpłat składek na poszczególne programy
Numery kont:
40 2130 0004 2001 0334 3969 0016 – program Grupowego Ubezpieczenia na Życie dla Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Służby Celnej ich współmałżonków, konkubentów oraz pełnoletnich dzieci

83 2130 0004 2001 0334 3969 0018 – program Grupowego Ubezpieczenia dla Emerytowanych Funkcjonariuszy i Pracowników cywilnych Służby Celnej ich współmałżonków, konkubentów oraz pełnoletnich dzieci

56 2130 0004 2001 0334 3969 0019 – SKOK – program Grupowego Ubezpieczenia Zdrowotnego SALTUS

08 2130 0004 2001 0334 3969 0010 – Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej i Ochrony Prawnej dla Funkcjonariuszy oraz Pracowników Służby Celnej

78 2130 0004 2001 0334 3969 0011 – Odpowiedzialność Cywilna i Ochrona Prawna ERGOHESTIA

Aby skorzystać z dwóch ostatnich trzeba mieć wykupioną opcję ubezpieczenia na Życie(poz. pierwsza)

UWAGA: BRAK KARENCJI DLA PRZYSTĘPUJĄCYCH FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW OD 1 czerwca, 1 lipca i 1 sierpnia 2014r.

Jeżeli macie pytania, proszę piszcie. W tym wątku będą odpowiadać na nie fachowcy od z EKU Sp. z o.o. (BROKER UBEZPIECZENIOWY)

Ostatnia edycja:

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Dziękuję za założenie tematu o ubezpieczeniach na forum ZZ Celnicy PL i zapraszam do zadawania pytań w sprawie proponowanych programów ubezpieczeniowych, szczegóły których znajdą Państwo na stronie:
www.eku.pl w Strefie Klienta (hasło: celnicy)

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witam, dziękuję za zainteresowanie tematem!
Nowy program grupowego ubezpieczenia na życie Generali Życie to przede wszystkim nowe warianty ubezpieczenia z wyższymi świadczeniami, dodatkowymi ryzykami (ryczałtowe pokrycie leków po pobycie w szpitalu, leczenie specjalistyczne, rehabilitacja medyczna, pomoc medyczna) oraz nieznacznie podwyższonymi składkami.
Nowy program wprowadza jeden nowy wariant ubezpieczenia ze składką miesięczną w wysokości 50 zł (wariant dla osób, którym zależy na własnej ochronie z niskimi świadczeniami za ryzyka dotyczące członków rodziny) oraz daje możliwość przystępowania współmałżonkom i pełnoletnim dzieciom do dwóch wariantów ze składkami 36 zł i 47 zł (wcześniej był to tylko jeden najsłabszy wariant).
Nie zgadzam się z opinią, że nie jest korzystniej. Proszę porównać odpowiednie warianty. Dla przykładu:
- Wariant ze składką 36 zł (nowy program) z wariantem ze składką 35 zł.
Jedynie 1 zł różnicy na składce a odpowiednio świadczenia są wyższe: śmierć ubezpieczonego 40 000 zł (obecnie), 36 000 zł (wcześniej), trwały uszczerbek na zdrowiu - za 1% uszczerbku 350 zł (obecnie), 210 zł (wcześniej), urodzenie dziecka 1 700 zł (obecnie), 1 100 zł (wcześniej), o 20 zł spadła wypłata z tytułu śmierci rodziców/teściów, ale za to doszło ryzyko śmierci rodziców teściów w wyniku NW ze świadczeniem w kwocie 2 200 zł, itd.,
- kolejny wariant ze składką 47 zł (nowy program) z wariantem ze składką 45 zł.
Różnica w składce 2 zł, a w zamian: śmierć ubezpieczonego 60 000 zł (obecnie), 50 000 zł (wcześniej), trwały uszczerbek 450 zł (obecnie), 410 zł (wcześniej), śmierć współmałżonka 14 000 zł (obecnie), 10 500 zł (wcześniej), śmierć rodziców/teściów 2 500 zł (obecnie), 2 270 zł (wcześniej), itd.
itd.
Mógłbym tak porównywać bez końca wszystkie odpowiadające sobie warianty. Proszę szczegółowo przyjrzeć się poszczególnym wariantom. Wraz z nieznacznym wzrostem składek wysokości prawie wszystkich świadczeń wzrosły.

Proszę pamiętać, że zawsze decyzja należy do każdego Ubezpieczonego. W chwili obecnej jest najlepszy moment na zadeklarowanie się do uczestnictwa w nowym programie ubezpieczenia ze względu na zniesione karencje. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni przystępujący do programu od 1 czerwca 2014 r., 1 lipca 2014 r. i 1 sierpnia 2014 r. nie mają żadnych karencji, również na nadwyżki świadczeń.

Zachęcam do skorzystania z nowych warunków ubezpieczenia!

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
2 503
Miasto
ZZ Celnicy PL
Powyżej post Brokera, za który dziękuję. Jest to odpowiedź na wpis użytkownika o ile dobrze pamiętam "robaczek", który został omyłkowo usunięty, za co przepraszam. Post "robaczka" stwierdzał, że składki rosną, a świadczenia nie. Stan faktyczny jest oczywiście inny o czym wspomina Broker.
Zachęcam do dyskusji.

Ostatnia edycja:

robaczek

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
"Funkcjonariusze i pracownicy cywilni przystępujący do programu od 1 czerwca 2014 r., 1 lipca 2014 r. i 1 sierpnia 2014 r. nie mają żadnych karencji, również na nadwyżki świadczeń."
A co z brakiem karencji dla dotychczas ubezpieczonego współmałżonka i dziecka?Czy ich to również obejmuje,lub jak długi jest okres karencji?
W usuniętym poście pisałem o wysokości świadczeń i składek w PZU(bo tu jestem ubezpieczony) w stosunku do propozycji Generali.
Czy z uwagi na okres urlopowo-wakacyjny nie należałoby przedłużyć utrzymania karencji jeszcze o dwa miesiące?Tego typu decyzji nie należy podejmować pochopnie,zwłaszcza kiedy płaci się składki od wielu lat.Poza tym należy mieć na uwadze,że żaden -jaki by nie był-ubezpieczyciel nie jest instytucją charytatywną i jak nie czuje "kasy",to się nie angażuje.Nie łudżmy się ,że NAS kochają,skoro nie kocha NAS sam ssc(celowo małymi literami). Pozdrawiam

Ostatnia edycja:

sylwestro

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Co w wypadku zaistnienia zdarzenia objętego Ubezpieczeniem na życie i Ubezpieczeniem NNW?
Na dobrą sprawę NNW wydaje się zbędne jeżeli wykupimy Ubezpieczenie na życie, jest ono jednak obowiązkowe jeżeli chcemy wykupić OC i ochronę prawną.

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Dla współmałżonków / partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci przystępujących do grupowego ubezpieczenia na życie Generali Życie od 1 lipca 2014 i 1 sierpnia 2014 mają zastosowania następujące okresy karencji:
1) 30 dni – pobyt Ubezpieczonego w szpitalu; pobyt Dziecka w szpitalu , pobyt Współmałżonka w szpitalu, ryczałtowe pokrycie kosztów leków zaleconych po pobycie ubezpieczonego w szpitalu
2) 90 dni – operacje chirurgiczne Ubezpieczonego, operacje chirurgiczne Współmałżonka, poważne zachorowanie Ubezpieczonego, będącego Współmałżonkiem lub Konkubentem lub Pełnoletnim dzieckiem , poważne zachorowanie Współmałżonka, poważne zachorowanie Dziecka, rehabilitacja medyczna, leczenie specjalistyczne .

Dodatkowo ma zastosowanie ograniczenie świadczenia przez okres 6 miesięcy od daty przystąpienia w następujących ryzykach:
- Urodzenie dziecka rozszerzone o urodzenie dziecka w wyniku ciąży mnogiej lub z wada wrodzoną
- Urodzenie dziecka
- Urodzenie dziecka martwego
- Śmierć dziecka
- Śmierć rodziców
- Śmierć teściów
- Śmierć współmałżonka
W tym przypadku, należne świadczenie z tytułu wyżej wymienionych ryzyk będzie pomniejszone o 50%, o ile zdarzenie ubezpieczeniowe zaistniało w okresie 6 miesięcy od daty przystąpienia do ubezpieczenia.

Do wskazanych powyżej okresów karencji oraz okresu ograniczenia zalicza się staż z tytułu wcześniejszego ubezpieczenia zawartego przez IC, czyli jeżeli członek rodziny był ubezpieczony w ramach polisy zawartej przez IC i zmienia ubezpieczyciela na Generali, to będzie zaliczony staż ubezpieczenia.

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
W przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem na życie i ubezpieczeniem NNW następuje wypłata z dwóch polis tzn. jest kumulacja świadczenia.
Potwierdzam, że zawarcie ubezpieczenia NNW jest warunkiem skorzystania z ubezpieczenia OC+OP.

Paco

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Czy można ubezpieczyć się w obu firmach i czy w razie w następuje kumulacja?

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Tak, w przypadku grupowych ubezpieczeń na życie można mieć kilka polis i w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego objętego tymi polisami następuje wypłata z każdej polisy.

sylwestro

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Czy mam się spodziewać jakiegoś potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia, czy też potwierdzeniem jest potrącenie składki z wynagrodzenia?

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Osoby, które przystąpiły do Programu Grupowego Ubezpieczenia na Życie Generali Życie indywidualnie otrzymują sms-y z informacją o możliwości zarejestrowania się na Koncie Klienta Generali, gdzie można pobrać indywidualny certyfikat potwierdzający ubezpieczenie. Dodatkowo można tam również dokonać np. zmiany uposażonych.

sylwestro

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Kolejne pytanie: w zakładce "moje umowy" widnieje tylko certyfikat grupowego ubezpieczenia na życie. Nie ma natomiast informacji dotyczącej ubezpieczenia NNW, OC, czy OP. Czy jest to jakaś pomyłka/przeoczenie, czy specyfika serwisu?

Administrator

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
28
To chyba taki trochę niedorobiony panel klienta bo nawet nie ma śladu po złożonych dokumentach, roszczeniach czy postępach w rozpatrywaniu spraw.

Broker EKU

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Administratorem Konta Klienta, z którego można pobrać certyfikat ubezpieczenia grupowego na życie jest Generali. Portal jest w trakcie rozbudowy. W ramach portalu będą widzieli Państwo jedynie program grupowego ubezpieczenia na życie. Na ten moment można on-line pobrać certyfikat ubezpieczenia grupowego na życie i np. dokonać zmiany uposażonych.

misiek22

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Pytanie - w lipcu przeszedłem do Generali z Warty, ubezpieczyłem również żonę - składka 47zł w obu przypadkach. 2 tygodnie temu zmarła moja matka - jak wygląda sytuacja z wypłatą "odszkodowania" dla mnie i żony, jak do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi!

Elmore

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Uwaga

Pytanie - w lipcu przeszedłem do Generali z Warty, ubezpieczyłem również żonę - składka 47zł w obu przypadkach. 2 tygodnie temu zmarła moja matka - jak wygląda sytuacja z wypłatą "odszkodowania" dla mnie i żony, jak do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi!

Jestem ubezpieczony w Generalii od prawie samego początku kiedy ta firm,a wystąpiła z ofertą dla celników. I powiem jedno ciągłe problemy trzeba się odwoływać. Powołują się na jakiegoś tajemniczego Lekarza Orzecznika (bez przedstawienia choćby jego Imienia i Nazwiska) ostatnio kiedy miałem poważny wypadek i nie mogłem chodzić prawie miesiąc czasu dostałem 510 zł a kiedy Napisałem odwołanie już ponad 2 miesiące nie odpowiadają.
Płacę tylko po to składki aby nie mogli mi czegoś zarzucić w czasie rozprawy, którą mam zamiar wszcząć przeciw tej firmie.

Przemen

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Chciałem zapytać czy trzeba być członkiem związku zawodowego by przystąpić do ubezpieczenia? Proszę o wiarygodną odpowiedź.

KASownik

Użytkownik
Punkty reakcji
12
Czy jako osoba ubezpieczona obecnie w GENERALI powinienem podjąć jakieś kroki aby kontynuować to ubezpieczenie?

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Punkty reakcji
2 503
Miasto
ZZ Celnicy PL
Nie trzeba nic robić, poza zgodą na potrącanie jeśli pracodawca nowy Cię poprosi o to.
Ubezpieczenia będą kontynuowane w KAS.

Do góry