Nowe ubezpieczenia grupowe w Służbie Celnej

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
12 424
Punkty reakcji
3 075
Miasto
ZZ Celnicy PL
W Służbie Celnej uruchomiono nowe ciekawe ubezpieczenia grupowe, które są dedykowane dla wszystkich funkcjonariuszy i pracowników, byłych funkcjonariuszy, ich współmałżonków i pełnoletnich dzieci oraz rewelacyjne programy medyczne SALTUS.
Ubezpieczenia firmy Generali i ERGO Hestia funkcjonują już od kilku lat w SC. Obecnie nastąpiła jedynie zdecydowana poprawa wysokości świadczeń. Wszyscy dotychczas ubezpieczeni powinni złożyć nowe deklaracje do nowych programów, gdyż stare programy przestaną działać

Na stronie http://eku.pl/programy/strefa-klienta-sluzbacelna/ po wpisaniu hasła "celnicy" można zapoznać się z obowiązującymi programami i pobrać deklaracje. Są tam także wzory wypełnienia deklaracji.

Jeżeli w Twojej izbie nie ma wciąż obsługi tych ubezpieczeń możesz skorzystać z oferty ubezpieczając się i ew. swoją drugą połowę oraz pełnoletnie dzieci - samodzielnie.
Jeżeli Twoja izba obsługuje już ubezpieczenia skontaktuj się z osobą obsługującą ubezpieczenia Generali w izbie

Oto numery kont, na które dokonuje się wpłat składek na poszczególne programy
Numery kont:
40 2130 0004 2001 0334 3969 0016 – program Grupowego Ubezpieczenia na Życie dla Funkcjonariuszy i Pracowników Cywilnych Służby Celnej ich współmałżonków, konkubentów oraz pełnoletnich dzieci


83 2130 0004 2001 0334 3969 0018 – program Grupowego Ubezpieczenia dla Emerytowanych Funkcjonariuszy i Pracowników cywilnych Służby Celnej ich współmałżonków, konkubentów oraz pełnoletnich dzieci


56 2130 0004 2001 0334 3969 0019 – SKOK – program Grupowego Ubezpieczenia Zdrowotnego SALTUS


08 2130 0004 2001 0334 3969 0010 – Ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej i Ochrony Prawnej dla Funkcjonariuszy oraz Pracowników Służby Celnej


78 2130 0004 2001 0334 3969 0011 – Odpowiedzialność Cywilna i Ochrona Prawna ERGOHESTIA

Aby skorzystać z dwóch ostatnich trzeba mieć wykupioną opcję ubezpieczenia na Życie(poz. pierwsza)

UWAGA: BRAK KARENCJI DLA PRZYSTĘPUJĄCYCH FUNKCJONARIUSZY I PRACOWNIKÓW OD 1 czerwca, 1 lipca i 1 sierpnia 2014r.

Jeżeli macie pytania, proszę piszcie. W tym wątku będą odpowiadać na nie fachowcy od z EKU Sp. z o.o. (BROKER UBEZPIECZENIOWY)
 
Ostatnia edycja:

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dziękuję za założenie tematu o ubezpieczeniach na forum ZZ Celnicy PL i zapraszam do zadawania pytań w sprawie proponowanych programów ubezpieczeniowych, szczegóły których znajdą Państwo na stronie:
www.eku.pl w Strefie Klienta (hasło: celnicy)
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Witam, dziękuję za zainteresowanie tematem!
Nowy program grupowego ubezpieczenia na życie Generali Życie to przede wszystkim nowe warianty ubezpieczenia z wyższymi świadczeniami, dodatkowymi ryzykami (ryczałtowe pokrycie leków po pobycie w szpitalu, leczenie specjalistyczne, rehabilitacja medyczna, pomoc medyczna) oraz nieznacznie podwyższonymi składkami.
Nowy program wprowadza jeden nowy wariant ubezpieczenia ze składką miesięczną w wysokości 50 zł (wariant dla osób, którym zależy na własnej ochronie z niskimi świadczeniami za ryzyka dotyczące członków rodziny) oraz daje możliwość przystępowania współmałżonkom i pełnoletnim dzieciom do dwóch wariantów ze składkami 36 zł i 47 zł (wcześniej był to tylko jeden najsłabszy wariant).
Nie zgadzam się z opinią, że nie jest korzystniej. Proszę porównać odpowiednie warianty. Dla przykładu:
- Wariant ze składką 36 zł (nowy program) z wariantem ze składką 35 zł.
Jedynie 1 zł różnicy na składce a odpowiednio świadczenia są wyższe: śmierć ubezpieczonego 40 000 zł (obecnie), 36 000 zł (wcześniej), trwały uszczerbek na zdrowiu - za 1% uszczerbku 350 zł (obecnie), 210 zł (wcześniej), urodzenie dziecka 1 700 zł (obecnie), 1 100 zł (wcześniej), o 20 zł spadła wypłata z tytułu śmierci rodziców/teściów, ale za to doszło ryzyko śmierci rodziców teściów w wyniku NW ze świadczeniem w kwocie 2 200 zł, itd.,
- kolejny wariant ze składką 47 zł (nowy program) z wariantem ze składką 45 zł.
Różnica w składce 2 zł, a w zamian: śmierć ubezpieczonego 60 000 zł (obecnie), 50 000 zł (wcześniej), trwały uszczerbek 450 zł (obecnie), 410 zł (wcześniej), śmierć współmałżonka 14 000 zł (obecnie), 10 500 zł (wcześniej), śmierć rodziców/teściów 2 500 zł (obecnie), 2 270 zł (wcześniej), itd.
itd.
Mógłbym tak porównywać bez końca wszystkie odpowiadające sobie warianty. Proszę szczegółowo przyjrzeć się poszczególnym wariantom. Wraz z nieznacznym wzrostem składek wysokości prawie wszystkich świadczeń wzrosły.

Proszę pamiętać, że zawsze decyzja należy do każdego Ubezpieczonego. W chwili obecnej jest najlepszy moment na zadeklarowanie się do uczestnictwa w nowym programie ubezpieczenia ze względu na zniesione karencje. Funkcjonariusze i pracownicy cywilni przystępujący do programu od 1 czerwca 2014 r., 1 lipca 2014 r. i 1 sierpnia 2014 r. nie mają żadnych karencji, również na nadwyżki świadczeń.

Zachęcam do skorzystania z nowych warunków ubezpieczenia!
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
12 424
Punkty reakcji
3 075
Miasto
ZZ Celnicy PL
Powyżej post Brokera, za który dziękuję. Jest to odpowiedź na wpis użytkownika o ile dobrze pamiętam "robaczek", który został omyłkowo usunięty, za co przepraszam. Post "robaczka" stwierdzał, że składki rosną, a świadczenia nie. Stan faktyczny jest oczywiście inny o czym wspomina Broker.
Zachęcam do dyskusji.
 
Ostatnia edycja:

robaczek

Nowy użytkownik
Dołączył
11 Listopad 2013
Posty
25
Punkty reakcji
0
"Funkcjonariusze i pracownicy cywilni przystępujący do programu od 1 czerwca 2014 r., 1 lipca 2014 r. i 1 sierpnia 2014 r. nie mają żadnych karencji, również na nadwyżki świadczeń."
A co z brakiem karencji dla dotychczas ubezpieczonego współmałżonka i dziecka?Czy ich to również obejmuje,lub jak długi jest okres karencji?
W usuniętym poście pisałem o wysokości świadczeń i składek w PZU(bo tu jestem ubezpieczony) w stosunku do propozycji Generali.
Czy z uwagi na okres urlopowo-wakacyjny nie należałoby przedłużyć utrzymania karencji jeszcze o dwa miesiące?Tego typu decyzji nie należy podejmować pochopnie,zwłaszcza kiedy płaci się składki od wielu lat.Poza tym należy mieć na uwadze,że żaden -jaki by nie był-ubezpieczyciel nie jest instytucją charytatywną i jak nie czuje "kasy",to się nie angażuje.Nie łudżmy się ,że NAS kochają,skoro nie kocha NAS sam ssc(celowo małymi literami). Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

sylwestro

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Co w wypadku zaistnienia zdarzenia objętego Ubezpieczeniem na życie i Ubezpieczeniem NNW?
Na dobrą sprawę NNW wydaje się zbędne jeżeli wykupimy Ubezpieczenie na życie, jest ono jednak obowiązkowe jeżeli chcemy wykupić OC i ochronę prawną.
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Dla współmałżonków / partnerów życiowych oraz pełnoletnich dzieci przystępujących do grupowego ubezpieczenia na życie Generali Życie od 1 lipca 2014 i 1 sierpnia 2014 mają zastosowania następujące okresy karencji:
1) 30 dni – pobyt Ubezpieczonego w szpitalu; pobyt Dziecka w szpitalu , pobyt Współmałżonka w szpitalu, ryczałtowe pokrycie kosztów leków zaleconych po pobycie ubezpieczonego w szpitalu
2) 90 dni – operacje chirurgiczne Ubezpieczonego, operacje chirurgiczne Współmałżonka, poważne zachorowanie Ubezpieczonego, będącego Współmałżonkiem lub Konkubentem lub Pełnoletnim dzieckiem , poważne zachorowanie Współmałżonka, poważne zachorowanie Dziecka, rehabilitacja medyczna, leczenie specjalistyczne .

Dodatkowo ma zastosowanie ograniczenie świadczenia przez okres 6 miesięcy od daty przystąpienia w następujących ryzykach:
- Urodzenie dziecka rozszerzone o urodzenie dziecka w wyniku ciąży mnogiej lub z wada wrodzoną
- Urodzenie dziecka
- Urodzenie dziecka martwego
- Śmierć dziecka
- Śmierć rodziców
- Śmierć teściów
- Śmierć współmałżonka
W tym przypadku, należne świadczenie z tytułu wyżej wymienionych ryzyk będzie pomniejszone o 50%, o ile zdarzenie ubezpieczeniowe zaistniało w okresie 6 miesięcy od daty przystąpienia do ubezpieczenia.

Do wskazanych powyżej okresów karencji oraz okresu ograniczenia zalicza się staż z tytułu wcześniejszego ubezpieczenia zawartego przez IC, czyli jeżeli członek rodziny był ubezpieczony w ramach polisy zawartej przez IC i zmienia ubezpieczyciela na Generali, to będzie zaliczony staż ubezpieczenia.
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
W przypadku zaistnienia zdarzenia objętego ubezpieczeniem na życie i ubezpieczeniem NNW następuje wypłata z dwóch polis tzn. jest kumulacja świadczenia.
Potwierdzam, że zawarcie ubezpieczenia NNW jest warunkiem skorzystania z ubezpieczenia OC+OP.
 

Paco

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Marzec 2008
Posty
16
Punkty reakcji
0
Czy można ubezpieczyć się w obu firmach i czy w razie w następuje kumulacja?
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Tak, w przypadku grupowych ubezpieczeń na życie można mieć kilka polis i w przypadku zajścia zdarzenia ubezpieczeniowego objętego tymi polisami następuje wypłata z każdej polisy.
 

sylwestro

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Czy mam się spodziewać jakiegoś potwierdzenia zawarcia umowy ubezpieczenia, czy też potwierdzeniem jest potrącenie składki z wynagrodzenia?
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Osoby, które przystąpiły do Programu Grupowego Ubezpieczenia na Życie Generali Życie indywidualnie otrzymują sms-y z informacją o możliwości zarejestrowania się na Koncie Klienta Generali, gdzie można pobrać indywidualny certyfikat potwierdzający ubezpieczenie. Dodatkowo można tam również dokonać np. zmiany uposażonych.
 

sylwestro

Nowy użytkownik
Dołączył
29 Październik 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Kolejne pytanie: w zakładce "moje umowy" widnieje tylko certyfikat grupowego ubezpieczenia na życie. Nie ma natomiast informacji dotyczącej ubezpieczenia NNW, OC, czy OP. Czy jest to jakaś pomyłka/przeoczenie, czy specyfika serwisu?
 

Administrator

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
18 Styczeń 2006
Posty
158
Punkty reakcji
28
To chyba taki trochę niedorobiony panel klienta bo nawet nie ma śladu po złożonych dokumentach, roszczeniach czy postępach w rozpatrywaniu spraw.
 

Broker EKU

Nowy użytkownik
Dołączył
26 Maj 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Administratorem Konta Klienta, z którego można pobrać certyfikat ubezpieczenia grupowego na życie jest Generali. Portal jest w trakcie rozbudowy. W ramach portalu będą widzieli Państwo jedynie program grupowego ubezpieczenia na życie. Na ten moment można on-line pobrać certyfikat ubezpieczenia grupowego na życie i np. dokonać zmiany uposażonych.
 

misiek22

Nowy użytkownik
Dołączył
10 Sierpień 2014
Posty
7
Punkty reakcji
0
Pytanie - w lipcu przeszedłem do Generali z Warty, ubezpieczyłem również żonę - składka 47zł w obu przypadkach. 2 tygodnie temu zmarła moja matka - jak wygląda sytuacja z wypłatą "odszkodowania" dla mnie i żony, jak do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi!
 

Elmore

Nowy użytkownik
Dołączył
2 Grudzień 2015
Posty
85
Punkty reakcji
0
Uwaga

Pytanie - w lipcu przeszedłem do Generali z Warty, ubezpieczyłem również żonę - składka 47zł w obu przypadkach. 2 tygodnie temu zmarła moja matka - jak wygląda sytuacja z wypłatą "odszkodowania" dla mnie i żony, jak do tej pory nikt nie potrafi udzielić mi odpowiedzi!

Jestem ubezpieczony w Generalii od prawie samego początku kiedy ta firm,a wystąpiła z ofertą dla celników. I powiem jedno ciągłe problemy trzeba się odwoływać. Powołują się na jakiegoś tajemniczego Lekarza Orzecznika (bez przedstawienia choćby jego Imienia i Nazwiska) ostatnio kiedy miałem poważny wypadek i nie mogłem chodzić prawie miesiąc czasu dostałem 510 zł a kiedy Napisałem odwołanie już ponad 2 miesiące nie odpowiadają.
Płacę tylko po to składki aby nie mogli mi czegoś zarzucić w czasie rozprawy, którą mam zamiar wszcząć przeciw tej firmie.
 

Przemen

Nowy użytkownik
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
Chciałem zapytać czy trzeba być członkiem związku zawodowego by przystąpić do ubezpieczenia? Proszę o wiarygodną odpowiedź.
 

KASownik

Użytkownik
Dołączył
26 Styczeń 2016
Posty
87
Punkty reakcji
12
Czy jako osoba ubezpieczona obecnie w GENERALI powinienem podjąć jakieś kroki aby kontynuować to ubezpieczenie?
 

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
12 424
Punkty reakcji
3 075
Miasto
ZZ Celnicy PL
Nie trzeba nic robić, poza zgodą na potrącanie jeśli pracodawca nowy Cię poprosi o to.
Ubezpieczenia będą kontynuowane w KAS.
 
Do góry