• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nowe mundury od 01.01.2023

MIG23

Użytkownik
Dołączył
9 Grudzień 2022
Posty
45
Punkty reakcji
34
Witam, jak wszyscy wiemy stare wzory umundurowania (ze służby celnej) możemy używać tylko do końca roku. Niestety Dom Mody w Rzepinie od wielu miesięcy nie jest w stanie zrealizować w całości zamówień, w moim przypadku koszulek polo, bluzy i spodni. Jak wygląda sytuacja w waszych komórkach, oddziałach? Wszyscy już mają nowe wzory czy też oczekują miesiącami na określone sorty?
 
Ostatnia edycja:
Witam, jak wszyscy wiemy stare wzory umundurowania (ze służby celnej) możemy używać tylko do końca roku. Niestety Dom Mody w Rzepinie od wielu miesięcy nie jest w stanie zrealizować w całości zamówień, w moim przypadku koszulek polo, bluzy i spodni. Jak wygląda sytuacja w waszych komórkach, oddziałach? Wszyscy już mają nowe wzory czy też oczekują miesięcy na określone sorty?
Może do emerytury doczekam się ... Czekam od lipca
 
Na oddziale u mnie nowo przyjęci funkcjonariusze chodzą od pół roku już w swoich ubraniach, gdyż pracodawca nie jest w stanie wysłać im kompletnego umundurowania. Szczerze mówiąc nie słyszałem o takich sytuacjach w Policji, SG, SW czy SOP np. żeby nowi funkcjonariusze policji patrolowali ulice bez munduru bo magazyn nie ma na stanie koszulek, butów czy spodni.
 
Sytuacja w Rzepinie jest od lat fatalna. SKAS w końcu powinien z tym zrobić porządek, bo to farsa aby funkcjonariusze pełnili służbę w cywilnych ciuchach, bądź aby trzeba było czekać na składnik umundurowania po 9-12 miesięcy.
 
Sytuacja w Rzepinie jest od lat fatalna. SKAS w końcu powinien z tym zrobić porządek, bo to farsa aby funkcjonariusze pełnili służbę w cywilnych ciuchach, bądź aby trzeba było czekać na składnik umundurowania po 9-12 miesięcy.
Nie winiłbym tu ludzi z Rzepina. Sprawa moim zdaniem nie jest taka prosta. Winny jest tu cały proces przetargów itd a więc uwarunkowania prawne. Moim zdaniem winny jest ustawodawca który na ludziach z CMM wymusza taki tok postępowania. To w prawnych procedurach należy szukać winy a tym samym u ludzi którzy takie prawo i takie procedury uchwalili. Nie u ludzi z CMM. Takie jest moje zdanie. Żeby nie było - nie jestem z CMM.
 
Nie winiłbym tu ludzi z Rzepina. Sprawa moim zdaniem nie jest taka prosta. Winny jest tu cały proces przetargów itd a więc uwarunkowania prawne. Moim zdaniem winny jest ustawodawca który na ludziach z CMM wymusza taki tok postępowania. To w prawnych procedurach należy szukać winy. Nie u ludzi z CMM. Takie jest moje zdanie.
Sama lokalizacja CMM w Rzepinie to już porażka, zamiast zlokalizować taki magazyn gdzieś w centralnej Polsce np. koło Łodzi to stworzenie takiego magazynu pod niemiecką granicą rodzi problemy. Np. zdecydowanie więcej funkcjonariuszy mogłoby podjechać tam, przymierzyć poszczególne składniki i je pobrać, a tak to jest zdecydowanie za daleko na takie wyprawy
 
Sama lokalizacja CMM w Rzepinie to już porażka, zamiast zlokalizować taki magazyn gdzieś w centralnej Polsce np. koło Łodzi to stworzenie takiego magazynu pod niemiecką granicą rodzi problemy. Np. zdecydowanie więcej funkcjonariuszy mogłoby podjechać tam, przymierzyć poszczególne składniki i je pobrać, a tak to jest zdecydowanie za daleko na takie wyprawy
Już sobie wyobrażam tłumy ludzi chcących przymierzać mundury w CMM koło Łodzi. Każdy w delegacji oczywiście. @Falcon ma rację, przepisy są takie a nie inne i czy magazyn będzie w Rzepinie czy na Kamczatce, jaka różnica. Wszystko przychodzi w przesyłce. Coś Ci nie pasuje to sprawdź jaki rozmiar wpisałeś w systemie, co zatwierdziłeś.
 
Sama lokalizacja CMM w Rzepinie to już porażka, zamiast zlokalizować taki magazyn gdzieś w centralnej Polsce np. koło Łodzi to stworzenie takiego magazynu pod niemiecką granicą rodzi problemy. Np. zdecydowanie więcej funkcjonariuszy mogłoby podjechać tam, przymierzyć poszczególne składniki i je pobrać, a tak to jest zdecydowanie za daleko na takie wyprawy
Masz rację.
 
Już sobie wyobrażam tłumy ludzi chcących przymierzać mundury w CMM koło Łodzi. Każdy w delegacji oczywiście. @Falcon ma rację, przepisy są takie a nie inne i czy magazyn będzie w Rzepinie czy na Kamczatce, jaka różnica. Wszystko przychodzi w przesyłce. Coś Ci nie pasuje to sprawdź jaki rozmiar wpisałeś w systemie, co zatwierdziłeś.
I tu też racja.
 
Już sobie wyobrażam tłumy ludzi chcących przymierzać mundury w CMM koło Łodzi. Każdy w delegacji oczywiście.Falcon ma rację, przepisy są takie a nie inne i czy magazyn będzie w Rzepinie czy na Kamczatce, jaka różnica. Wszystko przychodzi w przesyłce. Coś Ci nie pasuje to sprawdź jaki rozmiar wpisałeś w systemie, co zatwierdziłeś.
No prawda że są inne poważniejsze problemy jeśli chodzi o CMM niż jego lokalizacja. Najbardziej opóźnienia w wysyłaniu składników (nawet i do roku), przez co nowi funkcjonariusze chodzą w swoich po parę miesięcy, a starsi jeszcze do tej pory chodzili w pomieszanym umundurowaniu, np. bluza służby celnej a spodnie już służby celno-skarbowej. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie
 
No prawda że są inne poważniejsze problemy jeśli chodzi o CMM niż jego lokalizacja. Najbardziej opóźnienia w wysyłaniu składników (nawet i do roku), przez co nowi funkcjonariusze chodzą w swoich po parę miesięcy, a starsi jeszcze do tej pory chodzili w pomieszanym umundurowaniu, np. bluza służby celnej a spodnie już służby celno-skarbowej. Nie wygląda to zbyt profesjonalnie
Od co najmniej 2020 roku dostępne były w systemie sorty z indeksem [2019]. Ile trzeba czasu by złożyć zamówienie i dostać co trzeba ? Trzy lata nie wystarczą ?
 
Od co najmniej 2020 roku dostępne były w systemie sorty z indeksem [2019]. Ile trzeba czasu by złożyć zamówienie i dostać co trzeba ? Trzy lata nie wystarczą ?
No starsi to wiadomo mogli na spokojnie pozamawiać, dostać wszystko i powymieniać ewentualne niepasujące składniki. Tylko z nowymi już dużo gorzej i z tym powinno się coś zrobić. Policjanci czy strażnicy graniczni praktycznie na dzień dobry otrzymują mundur a tu się czeka miesiącami
 
Nie winiłbym tu ludzi z Rzepina. Sprawa moim zdaniem nie jest taka prosta. Winny jest tu cały proces przetargów itd a więc uwarunkowania prawne. Moim zdaniem winny jest ustawodawca który na ludziach z CMM wymusza taki tok postępowania. To w prawnych procedurach należy szukać winy a tym samym u ludzi którzy takie prawo i takie procedury uchwalili. Nie u ludzi z CMM. Takie jest moje zdanie. Żeby nie było - nie jestem z CMM.
Zgadzam sie.

A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...
Punkty na umundurowanie są przydzielane, ale kasa też musi być aby zrobić przetarg, a to juz trwa, postępowanie, odwołania, czas na produkcję, no i ias


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Zgadzam sie.

A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...
Punkty na umundurowanie są przydzielane, ale kasa też musi być aby zrobić przetarg, a to juz trwa, postępowanie, odwołania, czas na produkcję, no i ias


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Bez żadnych problemów każdy nowy składnik już w tamtym roku otrzymałam. Zdążyłam już dwa razy domówić w tym roku i wszystko przyszło. U mnie w wydziale wszyscy wszystko skompletowali od roku, wystarczyło że Naczelnik zrobił dwa razy przegląd mundurowy i nie było problemu, że komuś czegoś brakuje. Ten kto chciał wymienić to dawno wymienił.
 
Bez żadnych problemów każdy nowy składnik już w tamtym roku otrzymałam. Zdążyłam już dwa razy domówić w tym roku i wszystko przyszło. U mnie w wydziale wszyscy wszystko skompletowali od roku, wystarczyło że Naczelnik zrobił dwa razy przegląd mundurowy i nie było problemu, że komuś czegoś brakuje. Ten kto chciał wymienić to dawno wymienił.
Prawda. A jeżeli wpłynął wniosek że sorry są potrzebna NA JUŻ I TERAZ to CMM to realizował. Więc nie obrażajmy ludzi z CMM. Trzeba oddać im sprawiedliwość. Moim zdaniem radzą sobie.
 
Od co najmniej 2020 roku dostępne były w systemie sorty z indeksem [2019]. Ile trzeba czasu by złożyć zamówienie i dostać co trzeba ? Trzy lata nie wystarczą ?
Fakt. Był czas. Najprościej robić jazdę na CMM. Podkreślam nie jestem w żaden sposób związany z CMM ale jazda po ludziach tam zatrudnionych jest po prostu niesprawiedliwa. I tak jak i inni forumowicze BRONIĘ ludzi tam zatrudnionych przed nieuprawnioną krytyką.
 
Bez żadnych problemów każdy nowy składnik już w tamtym roku otrzymałam. Zdążyłam już dwa razy domówić w tym roku i wszystko przyszło. U mnie w wydziale wszyscy wszystko skompletowali od roku, wystarczyło że Naczelnik zrobił dwa razy przegląd mundurowy i nie było problemu, że komuś czegoś brakuje. Ten kto chciał wymienić to dawno wymienił.
U mnie wystarczyło że Dowódca tak Dowódca wysłał meila że mają być sorty nowe z mocą od 01.01.2023. Więc nagle CMM dostał mnóstwo zleceń. I CMM to ogarnął. To tyle i aż tyle.
 
Zgadzam sie.

A jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę...
Punkty na umundurowanie są przydzielane, ale kasa też musi być aby zrobić przetarg, a to juz trwa, postępowanie, odwołania, czas na produkcję, no i ias


Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
Wielu wini ludzi z CMM. Jeżeli krytyka byłaby słuszna pierwszy krytykowałbym. Ale na niesłuszną nieuprawnioną krytykę pierwszy zaprotestuję. Cieszy mnie to że zgadzamy się w temacie CMM 😀
 
Do MIG23 ...profesjonalnie...? Mieszają cały czas z umundurowaniem .Ale funkcjonariusze na oddziałach mimo to wyglądają ok czy widnieje napis tylko służba celna czy celno-skarbowa 🤔My jesteśmy dalej służbą celną.Pozdrawiam.
 
Back
Do góry