• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nie czas umierać

jabol

Dobrze znany użytkownik
Dołączył
2 Luty 2006
Posty
2 160
Punkty reakcji
258
Miasto
RP
Nie czas umierać.
dyrektorzy ias-ów chyba są pod dużym wrażeniem ostatniego Bonda, gdyż ich biurka są takie same tylko ludzie coraz mniejsi, większość agentów po trzytygodniowym szkoleniu, no i ich ostatnie modne zawołanie, jak się nie podoba to idźcie na emeryturę.

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Po 30 latach służby na początku tego roku odszedłem na emeryturę. Miałem dość kadry kierowniczej z rozdania, idiotycznych poleceń, działań na granicy prawa, nagród i premii dla swoich. Codziennego patrzenia na szybkie awanse(4 razy w roku) "swoich". W Służbie Celnej spędziłem najlepsze lata mojego życia, poznałem wielu wspaniałych ludzi i obłudę panującą wszędzie. Jeśli możecie to uciekajcie na emerytury, bo czytając i słuchając wypowiedzi łaskawie nam panujących to mają Nas w dupie. Dbają tylko o własne tyłki, nie liczą się z naszymi potrzebami i problemami. Jak zostaną sami, to ciekawy jestem kim będą pomiatać, kto będzie pracował na ich premie i nagrody. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy.
 
W IAS w zielonej górze za rządzenie cłem biorą się odważni skarbowcy. Jest tendencja do przejęcia prze nich wszystkiego co jest związane z cłem. Należy jednak podkreślić, że łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo”. Jeśli taki skarbowy „menager” nie zna się na rzeczy, to nie spowoduje zaangażowania funka. Nastąpi swoiste badanie niekompetencji kierownictwa i dążenie drogą niewymagającą wysiłku. Zatem w ZG nastąpiła wyraźna degrengolada cła. Nawet zasłużeni zaopatrzeniowi emeryci na taki stan nic nie poradzą. A niebawem nastąpi egzamin wiedzy celnej 🤣
 
W IAS w zielonej górze za rządzenie cłem biorą się odważni skarbowcy. Jest tendencja do przejęcia prze nich wszystkiego co jest związane z cłem. Należy jednak podkreślić, że łańcuch jest tak mocny, jak jego najsłabsze ogniwo”. Jeśli taki skarbowy „menager” nie zna się na rzeczy, to nie spowoduje zaangażowania funka. Nastąpi swoiste badanie niekompetencji kierownictwa i dążenie drogą niewymagającą wysiłku. Zatem w ZG nastąpiła wyraźna degrengolada cła. Nawet zasłużeni zaopatrzeniowi emeryci na taki stan nic nie poradzą. A niebawem nastąpi egzamin wiedzy celnej 🤣
Można rozumieć, że co pewien czas należy dokonać zmiany warty - DIC ma do tego prawo. Ale jeżeli wartownik nie zna prawa ( użycia broni- dyg.),pragmatyki formacji ........
Mam wątpliwości...
Ale zobaczymy...
Każdemu trzeba dać szanse ....
 
Można rozumieć, że co pewien czas należy dokonać zmiany warty - DIC ma do tego prawo. Ale jeżeli wartownik nie zna prawa ( użycia broni- dyg.),pragmatyki formacji ........
Mam wątpliwości...
Ale zobaczymy...
Każdemu trzeba dać szanse ....
Szefem kas jest osoba, która odmawiała udzielenia informacji publicznej czy jest funkiem *(jako cywilny dias Warszawy),
będąc nim... żenua...

Ps Pozdrawiam Ptasiora, na którego sukcesach desanty z Zielonej Góry zaatakowaly Wawę.



Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:
Po 30 latach służby na początku tego roku odszedłem na emeryturę. Miałem dość kadry kierowniczej z rozdania, idiotycznych poleceń, działań na granicy prawa, nagród i premii dla swoich. Codziennego patrzenia na szybkie awanse(4 razy w roku) "swoich". W Służbie Celnej spędziłem najlepsze lata mojego życia, poznałem wielu wspaniałych ludzi i obłudę panującą wszędzie. Jeśli możecie to uciekajcie na emerytury, bo czytając i słuchając wypowiedzi łaskawie nam panujących to mają Nas w dupie. Dbają tylko o własne tyłki, nie liczą się z naszymi potrzebami i problemami. Jak zostaną sami, to ciekawy jestem kim będą pomiatać, kto będzie pracował na ich premie i nagrody. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy.
Nie zostaną sami,nabiorą sobie młodych którzy tak jak ty dojdą do twoich wniosków po dziesięcioleciach,nikogo nie obchodzimy nikt w firmie nie będzie o nas pamiętał,niektórzy dziś nawet nie wiedzą że byliśmy też,taki świat.
 
Po 30 latach służby na początku tego roku odszedłem na emeryturę. Miałem dość kadry kierowniczej z rozdania, idiotycznych poleceń, działań na granicy prawa, nagród i premii dla swoich. Codziennego patrzenia na szybkie awanse(4 razy w roku) "swoich". W Służbie Celnej spędziłem najlepsze lata mojego życia, poznałem wielu wspaniałych ludzi i obłudę panującą wszędzie. Jeśli możecie to uciekajcie na emerytury, bo czytając i słuchając wypowiedzi łaskawie nam panujących to mają Nas w dupie. Dbają tylko o własne tyłki, nie liczą się z naszymi potrzebami i problemami. Jak zostaną sami, to ciekawy jestem kim będą pomiatać, kto będzie pracował na ich premie i nagrody. Pozdrawiam wszystkich funkcjonariuszy.
Na ich premie i awanse będą pracować młodzi i naiwni a takich nigdy nie zabraknie . Niestety tak było , jest i będzie.
 
Niestety;
"Nagrody otrzymali dyrektorzy, zastępcy dyrektorów, naczelnicy wydziałów, radcy, radcy ministra, główni specjaliści ds. legislacji, główni specjaliści, specjaliści i eksperci, a także administrator i starszy administrator.

Rozpiętość kwot była szeroka: niektórzy pracownicy mogli liczyć na 1 tys. zł, ale 30 osób otrzymało co najmniej 15 tys. zł. Jeden z dyrektorów w MF otrzymał 30,8 tys. zł (to rekord), a kilku innych – 25 tys. zł."
 
Back
Do góry