• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nagrody za III kw. 2021 r.

Andrzej Marciniec

Moderator
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
210
Punkty reakcji
67
W dn. 18.10.2021 r. odbyło się spotkanie Dyrektora IAS w Rzeszowie p. Witolda Mrozka oraz Naczelnik p. Anity Gawlik z przedstawicielami związków zawodowych. Przedstawiona została propozycja porozumienia rozdysponowania środków na nagrody za III kw. 2021 r. W treści jest identyczna z porozumieniem w sprawie nagród za I półrocze 2021 r. W dniu dzisiejszym tj. 20.10 podpisałem w imieniu ZZ Celnicy PL wspomniane porozumienie. Średnia wysokość przypadająca na etat będzie porównywalna do tej za pierwsze półrocze. Przewidywany termin wypłaty 15.11.2021 r.

Tak jak poprzednio proszę o przesyłanie wszelkich uwag (szczególnie tych krytycznych) dotyczących rozdysponowania nagród na poziomie poszczególnych komórek organizacyjnych izby - na adres: a_marciniec@wp.pl
 
Jest gdzieś napisane dla kogo te nagrody (dla wszystkich funkcjonariuszy)? Czy to tylko za szczególne osiągnięcia? Czy będą kryteria jak w I półroczu (nie dostają Ci co byli na chorobowym)?
 
Jest gdzieś napisane dla kogo te nagrody (dla wszystkich funkcjonariuszy)? Czy to tylko za szczególne osiągnięcia? Czy będą kryteria jak w I półroczu (nie dostają Ci co byli na chorobowym)?
W regulaminie jest, że nie dostajesz nagrody jeśli jesteś na chorobowym pow. 50% czasu, za który jest nagroda przyznawana j. 50% z 3 miesiący. Pozostali z założenia powinni nagrodę dostać.
 
Kapusta rozesłana do podziału. Dla plebsu ponad 1,5 kloca na etat. Ciekawe ile dla oficerków i reszty rządzących. Czy to dużo ??? trzeba zapytać finansów, oby reszta była w grudniu.

Nie doczekałem się odpowiedzi, kto wymyślił jakiś limit 40 dni we wcześniejszym rozdaniu nagród. Czyżby nikt nie ma ochoty się przyznać !!! WSTYD !!!
 
W regulaminie jest, że nie dostajesz nagrody jeśli jesteś na chorobowym pow. 50% czasu, za który jest nagroda przyznawana j. 50% z 3 miesiący. Pozostali z założenia powinni nagrodę dostać.

A to ciekawe, bo w pierwszym półroczu byłem na L4 42 dni, a mimo to nie dostałem nagrody. Do 90 dni trochę brakowało, ale jak widać można wszystko...
Uwierzę jak zobaczę na koncie, w III kwartale pracowałem cały czas (chyba, że odliczą urlop :LOL: )
 
Ciekawe. Spodziewałem się że termin wypłat nagród to 15 listopada i nie liczyłem na wcześniejszą datę. Czyżbym miał się miło (lub niemiło) zaskoczyć? ;)
 
Rozalija jeśli myślisz że w tym kraju dorobisz się na jednym etacie to jesteś w średniowieczu. Zostaje jeszcze być wśród tych co dorabiają się kosztem innych, jak większość rozdysponujących nagrodami. Ostatnio zagrabili wsztstko za ponad 40 dni chorobowego a regulamin mówił o 90 dniach, nawet jeśli obcinali to minimum otrzymania nagrody to 60% i to się należało tym co mieli ponad 40 dni. Niestety komuś brakowało do szczęścia i zagrabili wszystko. Panie Dyrektorze czas popatrzeć na listy co dają Panu do podpisu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Trzeba przyznać że coś w tym rozdaniu sie zmienia, ale nadal obcinali za nieobecność. Dziwne że to tylko jedna jednostka to wymyśla 👍🏽
 
@Skorpioin zadowolony? @Mr_duck za chorobowe zawsze obcinali. @Rozalija czy to źle, że wypłacił? Liczę, że w grudniu też coś wypłaci. Drodzy Celnicy było Wam lepiej pod rządami poprzedniego Dyrektora ? Mnie, nie. No chyba, że Wy dostawaliście pieniądze, a tylko pieniądze z kont cywilów były oddawane do Warszawy.
 
Rozalija jeśli myślisz że w tym kraju dorobisz się na jednym etacie to jesteś w średniowieczu. Zostaje jeszcze być wśród tych co dorabiają się kosztem innych, jak większość rozdysponujących nagrodami. Ostatnio zagrabili wsztstko za ponad 40 dni chorobowego a regulamin mówił o 90 dniach, nawet jeśli obcinali to minimum otrzymania nagrody to 60% i to się należało tym co mieli ponad 40 dni. Niestety komuś brakowało do szczęścia i zagrabili wszystko. Panie Dyrektorze czas popatrzeć na listy co dają Panu do podpisu!!!!!!!!!!!!!!!!!
Trzeba przyznać że coś w tym rozdaniu sie zmienia, ale nadal obcinali za nieobecność. Dziwne że to tylko jedna jednostka to wymyśla 👍🏽
W moim Us już piec dni chorobowego w kwartale wyklucza Cię z nagrody. Także tego....
 
@Skorpioin zadowolony? @Mr_duck za chorobowe zawsze obcinali. @Rozalija czy to źle, że wypłacił? Liczę, że w grudniu też coś wypłaci. Drodzy Celnicy było Wam lepiej pod rządami poprzedniego Dyrektora ? Mnie, nie. No chyba, że Wy dostawaliście pieniądze, a tylko pieniądze z kont cywilów były oddawane do Warszawy.
Bardzo dobrze ze wypłacili tylko zapewne robisz zakupy, płacisz rachunki i sam widzisz ile to wszystko warte. Jedno wielkie go...o
 
@Rozalija robię zakupy i wiem ile co kosztuje. W tamtym roku też nie było ciekawie, pieniądze jednak były oddawane i nie słyszałem protestów ZZ.
 
@Skorpioin zadowolony? @Mr_duck za chorobowe zawsze obcinali. @Rozalija czy to źle, że wypłacił? Liczę, że w grudniu też coś wypłaci. Drodzy Celnicy było Wam lepiej pod rządami poprzedniego Dyrektora ? Mnie, nie. No chyba, że Wy dostawaliście pieniądze, a tylko pieniądze z kont cywilów były oddawane do Warszawy.

Tym razem mnie nie zrobili w balona, choć nie mieli pretekstu bo III kwartał przepracowałem w całości.

Brak nagrody za 5 dni chorobowego? Czyżby osoba odpowiedzialna za tak kuriozalny regulamin, sama ma tak końskie zdrowie, że w razie grypy, anginy czy zapalenia oskrzeli dochodzi do zdrowia w tak krótkim terminie? Żenada.
 
Back
Do góry