• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór do MRR

Dante

Nowy użytkownik
Dołączył
1 Październik 2018
Posty
11
Punkty reakcji
2
Witam. Pełnię służbę w OC na granicy na stanowisku MSSCS. Obecnie w mojej IAS trwa nabór na MSSCS w MRR. Czy jako funkcjonariusz już pracujący mogę wystartować w naborze do MRR? Czy muszę przejść wszystkie etapy naboru?
 
Witam. Pełnię służbę w OC na granicy na stanowisku MSSCS. Obecnie w mojej IAS trwa nabór na MSSCS w MRR. Czy jako funkcjonariusz już pracujący mogę wystartować w naborze do MRR? Czy muszę przejść wszystkie etapy naboru?
Niestety nie możesz. Ich interesują ludzie tylko z zewnątrz
 
Nie mogę czyli jak złoże ofertę to zostanie odrzucona z powodu nie spełnienia wymogów formalnych? Czy ze nie ma sensu składać bo mnie odrzuca bo szukają ludzi z zewnątrz?
 
Wszystko jest w ogłoszeniu

Są nabory skierowane do pracowników lub/i funkcjonariuszy, wewnętrzne, i do ludzi spoza, zewnętrzne
 
Bolo1999 ja wiem co to nabór wewnętrzny. I nie o to pytam. Pytam czy mogę startować w naborze ogólnym. W informacji jest jedynie zapis o poszukiwaniu kandydatów nie ma tam wzmianki o osobach z poza ias ani o tym ze nie możesz być funkiem. Tylko słowo „kandydat” spełniający wymogi formalne o których mowa później w których nie ma również wyznaczników o tym ze nie możesz być funkiem ani pracownikiem IAS.
 
@Dante!
Skoro wiesz, co to nabór wewnętrzny, to po co pytasz? Nie można prawa tak traktować,
że jak coś nie jest formalnie zakazane, to jest dozwolone. Należy brać pod uwagę kontekst.

Jeśli chcesz brać udział w naborze zewnętrznym - Twoja sprawa - ale musisz się liczyć też
z taką interpretacją, że będzie to rozumiane jako zwolnienie ze służby w jednym miejscu,
by podjąć ją w innym. Tylko nabór wewnętrzny przed tym zabezpiecza ...
 
Bolo1999 ja wiem co to nabór wewnętrzny. I nie o to pytam. Pytam czy mogę startować w naborze ogólnym. W informacji jest jedynie zapis o poszukiwaniu kandydatów nie ma tam wzmianki o osobach z poza ias ani o tym ze nie możesz być funkiem. Tylko słowo „kandydat” spełniający wymogi formalne o których mowa później w których nie ma również wyznaczników o tym ze nie możesz być funkiem ani pracownikiem IAS.

Jak rozumiesz to czego nie rozumiesz?

Gdybyś ty jako dias potrzebował funka z funków lub pracowników, to ogłosiłbyś nabór wew, gdybyś chciał nowych to ogłosiłbyś zew

Jeśli interesuje cię inne miejsce służby to składasz wniosek o przeniesienie

Motywujesz go / uzasadniasz

A jak do tego uzasadnienia podejdzie twój przełożony?

Pomyśl a nie się rzucasz

Głupie pytanie, taka sama odpowiedż

A czy możesz startować?

Oczywiście, nie jest to zakazane, masz przecież określone wymogi

Ale spodziewaj się pytań na rozmowie czy rozumiesz różnicę między naborem wew i zew, i czy twoja motywacja do służby na wskazane miejsce nie minie ci równie szybko, jak minęła ci w aktualnym miejscu

A od przełożonego spodziewaj się rozmowy na temat czemu tu przyszedłeś skoro chcesz odejść, i skoro jest tu ci tak żle to na twoje miejsce są tysiące

Ale ty to wszystko przecież wiesz...
 
Ostatnia edycja:
Powiem wam tak.... sztrasznie dużo w was nienawiści. Czytając to forum często spotkałem się z waszymi komentarzami i widziałem jak atakujecie innych forumowiczów. Chodzi mi o bolo1999 i cat. Jeśli nie chcecie lub nie wiecie to nie komentujcie. Poco wasze pełne agresji komentarze które nie wnoszą nic do tematu? Nie o to chyba chodzi! Interesujecie się moja motywacja i tym że powinienem złożyć prośbę o przeniesienie albo startować w naborze wewnętrznym a tak naprawdę to nie to jest kwestia zapytania. Bo mam swoje powody i swój plan. Pytanie było proste i jednoznaczne. Zastanówcie się nad swoim podejściem bo niszczycie to forum, jak czytam wasze posty to mam przed oczami Banasia i jego apodyktycznego podejście podwładnych.
 
Powiem wam tak.... sztrasznie dużo w was nienawiści. Czytając to forum często spotkałem się z waszymi komentarzami i widziałem jak atakujecie innych forumowiczów. Chodzi mi o bolo1999 i cat. Jeśli nie chcecie lub nie wiecie to nie komentujcie. Poco wasze pełne agresji komentarze które nie wnoszą nic do tematu? Nie o to chyba chodzi! Interesujecie się moja motywacja i tym że powinienem złożyć prośbę o przeniesienie albo startować w naborze wewnętrznym a tak naprawdę to nie to jest kwestia zapytania. Bo mam swoje powody i swój plan. Pytanie było proste i jednoznaczne. Zastanówcie się nad swoim podejściem bo niszczycie to forum, jak czytam wasze posty to mam przed oczami Banasia i jego apodyktycznego podejście podwładnych.


A gdzie w moim poście jest pełno agresji?

Jest irytacja owszem, bo odpowiadam ci jak inteligentnemu, potem jak nie łapiesz to jak krowie na rowie, ale nadal grzecznie

A czy możesz startować?

Oczywiście, nie jest to zakazane, masz przecież określone wymogi

Ale spodziewaj się pytań na rozmowie czy rozumiesz różnicę między naborem wew i zew, i czy twoja motywacja do służby na wskazane miejsce nie minie ci równie szybko, jak minęła ci w aktualnym miejscu

A od przełożonego spodziewaj się rozmowy na temat czemu tu przyszedłeś skoro chcesz odejść, i skoro jest tu ci tak żle to na twoje miejsce są tysiące

Ale ty to wszystko przecież wiesz...
 
W jednym poście piszecie, że nie można w drugim piszecie, że można ale nie ma sensu. A jak ktoś ma odmienne zdanie to zaraz się „rzuca”.
I na koniec troska o mojego przełożonego jak on do tego podejdzie.... no panowie merytorycznie i profesjonalnie. Szkoda mi was panowi bo to ten system was tak zniszczył. Pozdrawiam i proszę jak nie macie nic do powiedzenia co było by na temat to nie piszcie w tym wątku. Idźcie wylewać swoją frustrację gdzie indziej.
 
Bolo Dalej jak do barana- co cię obchodzi moja motywacja i to co będę odpowiadał na rozmowie.... czy takie było pytanie. Może osiągnąłem szczyt kariery i nadal chce się rozwijać? I czy według ciebie odpowiedz „nie nie można” to odpowiedz inteligentna- bo według mnie BŁĘDNA. Więc daruj teksty jak krowie na rowie bo czuje jak bym się sprzeczał z podróżnym który mino przepisów i tak zawsze ma racje i swoje zdanie który jest najważniejsze.
 
Bolo Dalej jak do barana- co cię obchodzi moja motywacja i to co będę odpowiadał na rozmowie.... czy takie było pytanie. Może osiągnąłem szczyt kariery i nadal chce się rozwijać? I czy według ciebie odpowiedz „nie nie można” to odpowiedz inteligentna- bo według mnie BŁĘDNA. Więc daruj teksty jak krowie na rowie bo czuje jak bym się sprzeczał z podróżnym który mino przepisów i tak zawsze ma racje i swoje zdanie który jest najważniejsze.


Prosiłem żebyś wskazał w moich postach te pełno agresji

Nie zrobiłeś tego, bo jej nie ma

Odpowiedziałem ci na twoje pytanie już dwukrotnie, uczynię to kolejny raz

A czy możesz startować?

Oczywiście, nie jest to zakazane, masz przecież określone wymogi

Ale spodziewaj się pytań na rozmowie czy rozumiesz różnicę między naborem wew i zew, i czy twoja motywacja do służby na wskazane miejsce nie minie ci równie szybko, jak minęła ci w aktualnym miejscu

A od przełożonego spodziewaj się rozmowy na temat czemu tu przyszedłeś skoro chcesz odejść, i skoro jest tu ci tak żle to na twoje miejsce są tysiące

Ale ty to wszystko przecież wiesz...



A to, czy oprócz odpowiedzi tak albo nie pozwolę sobie na rozszerzenie odpowiedzi o kontekst, to moja sprawa i nie wymaga twojej zgody, chociaż ten dłuższy post, z kontekstem, napisałem DLA CIEBIE, gdyż krótszy pierwszy post, odwołujący się do przypisanej tobie przeze mnie inteligencji, nie został jednak przez ciebie zrozumiany...

Zresztą kolejne dwa, rozbudowane, jasne i czytelne, także nie...


Nie udzieliłem odpowiedzi nie, nie można

Coś ci się pokiełbasiło z tych emocji i się ośmieszasz

Napisałem

A czy możesz startować?

Oczywiście, nie jest to zakazane, masz przecież określone wymogi

Napisałem to już trzykrotnie

MOŻESZ, mój ty rozmarynie...
 
Ostatnia edycja:
Powiem wam tak.... sztrasznie dużo w was nienawiści. Czytając to forum często spotkałem się z waszymi komentarzami i widziałem jak atakujecie innych forumowiczów. Chodzi mi o bolo1999 i cat ...

Ale o co Ci chodzi @Dante ??

Odpowiedziałem na Twoje pytanie pod względem formalnym i podkreślając znaczenie Twojej wolnej woli,
ostrzegłem przed bardzo prawdopodobną konsekwencją takiego działania. Według mnie, to raczej gest
przyjazny, daleki od nienawiści - ale może ja jestem już za stary na współczesne standardy moralne ...
 
Witam. Pełnię służbę w OC na granicy na stanowisku MSSCS. Obecnie w mojej IAS trwa nabór na MSSCS w MRR. Czy jako funkcjonariusz już pracujący mogę wystartować w naborze do MRR? Czy muszę przejść wszystkie etapy naboru?

Możesz, ale to niepotrzebne brnięcie w procedurę rekrutacji. Niepotrzebny problem dla Ciebie i kadr. Jeśli interesujesz się przeniesieniem to po prostu pójdź do zastępcy naczelnika odpowiedzialnego za pion realizacji i porozmawiaj o przenosinach odpowiednio motywując swoją prośbę.
 
Back
Do góry