• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Z tego co się orientuję to np do 26rż w SG można zarobić ok 3900, a po ok 3600 więc nie wprowadzaj ludzi w błąd że młodsi ponad 4 tys dostaną na wejściu
Ale to ty pisałaś o 4-5 tys na rękę na wejściu

I nie odpowiedziałaś na moje pytanie GDZIE tak płacą
 
Ale to ty pisałaś o 4-5 tys na rękę na wejściu

I nie odpowiedziałaś na moje pytanie GDZIE tak płacą
Pytałam dlatego, ponieważ wyżej jeden z uczestników zarzuca, że mało płacą w SCS. Dlatego zapytałam gdzie można od razu po przyjęciu zarabiać wiecej skoro tak źle płacą... troszkę że zrozumieniem trzeba czytać... Każdy od początku zatrudnienia chciałby najlepiej zarabiać po 5 tysięcy, ale sory, na konkretną wypłatę trzeba troszkę popracować
 
Pytałam dlatego, ponieważ wyżej jeden z uczestników zarzuca, że mało płacą w SCS. Dlatego zapytałam gdzie można od razu po przyjęciu zarabiać wiecej skoro tak źle płacą... troszkę że zrozumieniem trzeba czytać... Każdy od początku zatrudnienia chciałby najlepiej zarabiać po 5 tysięcy, ale sory, na konkretną wypłatę trzeba troszkę popracować
No to w SCS żeby zarabiać tyle co na start w SG czy Policji trzeba popracować z 10 lat... Powodzenia!
 
No to w SCS żeby zarabiać tyle co na start w SG czy Policji trzeba popracować z 10 lat... Powodzenia!
Możesz darować sobie tę ironię... Jeżeli aż tak bardzo Ci kwestie finansowe w SCS nie pasują to rzucaj to od razu wszystko a nie zwalasz na covid bo to akurat żadne wytłumaczenie. Lepiej w policji, SG? Droga wolna, rekrutacja do policji teraz trwa +/- 5 miesięcy, składaj papiery szybko bo zaraz znowu kolejna fala przyjdzie i znowu będziesz mówił przez covid siedzisz wciaz w SCS.
Wydaje mi się, że dalsza wymiana zdań nie ma sensu, każdy ma swoje zdanie, opinie, niech inni sobie wyrabiają swoją, a tutaj wątek dotyczy czegoś innego. Mimo wszystko każdemu z osobna życzę wszystkiego dobrego i słusznie podejmowanych decyzji
 
Możesz darować sobie tę ironię... Jeżeli aż tak bardzo Ci kwestie finansowe w SCS nie pasują to rzucaj to od razu wszystko a nie zwalasz na covid bo to akurat żadne wytłumaczenie. Lepiej w policji, SG? Droga wolna, rekrutacja do policji teraz trwa +/- 5 miesięcy, składaj papiery szybko bo zaraz znowu kolejna fala przyjdzie i znowu będziesz mówił przez covid siedzisz wciaz w SCS.
Wydaje mi się, że dalsza wymiana zdań nie ma sensu, każdy ma swoje zdanie, opinie, niech inni sobie wyrabiają swoją, a tutaj wątek dotyczy czegoś innego. Mimo wszystko każdemu z osobna życzę wszystkiego dobrego i słusznie podejmowanych decyzji
Ale to nie jest żadna ironia tylko fakt. Nie wiem jaki masz staż, czy jesteś w SCS. Jeśli się dopiero starasz, to lepiej dla Ciebie żebyś wiedziała. W przeciągu 10 lat Twoje zarobki znacząco nie wzrosną, a największą różnice będzie odgrywało stażowe.
Awanse co 5 lat, na stanowisku jeszcze rzadziej, modernizacja w zakresie zarobków wstrzymana.

Co do mojego odejścia, nie wiesz na jakim etapie jestem, co planuje i gdzie trafię. Covid wszystko opóźnia, niestety.
Potrzeba nam takich, co dostaną 3000 i będzie to dla nich „złapanie Boga za nogi”. Kiedyś nie rozumiałem starych żolli, jak mogą być tacy roszczeniowi, dziś wiem że SCS to tylko prowizorka i miejsce w którym zarabia się pieniądze: nie ma tu żadnego etosu, tradycji, wartości. Najgorsze w tym wszystkim mimo wszystko są zarobki.
 
Ale to nie jest żadna ironia tylko fakt. Nie wiem jaki masz staż, czy jesteś w SCS. Jeśli się dopiero starasz, to lepiej dla Ciebie żebyś wiedziała. W przeciągu 10 lat Twoje zarobki znacząco nie wzrosną, a największą różnice będzie odgrywało stażowe.
Awanse co 5 lat, na stanowisku jeszcze rzadziej, modernizacja w zakresie zarobków wstrzymana.

Co do mojego odejścia, nie wiesz na jakim etapie jestem, co planuje i gdzie trafię. Covid wszystko opóźnia, niestety.
Potrzeba nam takich, co dostaną 3000 i będzie to dla nich „złapanie Boga za nogi”. Kiedyś nie rozumiałem starych żolli, jak mogą być tacy roszczeniowi, dziś wiem że SCS to tylko prowizorka i miejsce w którym zarabia się pieniądze: nie ma tu żadnego etosu, tradycji, wartości. Najgorsze w tym wszystkim mimo wszystko są zarobki.
Tu się musze zgodzić. Będąc na stażu w SCS moja opiekunka stażowa zaznaczyła mi, żebym nie myślała, że zarobię tu jakieś kokosy (ona jeszcze za czasów zolli, niestety ucywilniona, zajebista babka, chętna do rozmowy, do pokazania i nauki, stażowo to już może iść na emkę, ale jednak trzeba być myślącym - skoro jej córka po zmianie pracy zarabia tyle co ona po tych 25 latach). Powiedziała, że może za parę lat jak dostanę awans, ale przez pierwsze kilka lat bede zarabiać tyle co nic, mimo to chciałam spróbować. Byłam w dś, spodobało mi się (może głównie przez wzgląd na studia i to że na studiach mamy o czynnościach dś i or oraz cały mój kierunek tego w obszerny sposób dotyczy), nie wiem co bedzie za te kilka/kilkanaście lat bo aż tak daleko wzrokiem nie sięgam, ale na ten moment bądźmy realni, niepotrzebna zmiana, uporczywy KAS a SCS ma tyle, co nic za żmudną i ciężką pracę.Także Iwona, spokojnie. Przyjdziesz, zobaczysz i ocenisz czy miałaś zamydlone oczy czy jednak Ci sie spodoba.
Powodzenia 😅

P.S. Musieli mieć ze mnie niezłą polewkę jak na rozmowie powiedziałam, że chce do dś, gdzie wszyscy mieli ambitniejsze na siebie plany. Uznałam, że dś mimo wszystko najbardziej do mnie przemawia, jest namiastką studiów, mogłabym wykazać się wiedzą, którą zdobyłam przez 3 lata i którą poszerzałam we własnym zakresie - a nie czekała na gotowe jak pare osób tutaj na forum (czytanie postępowania do którego sie startuje nie należy do jakiś bardzo ciężkich rzeczy, a wszystko jest tam ujęte, które postępowanie jest po którym, ciężko jeżeli czytanie ze zrozumieniem i użycie własnej inicjatywy do zainteresowania tematem już na tym etapie jest problemem, oczekiwanie, że podstawią Ci pod nos to nie tutaj, chcesz się czegoś dowiedzieć szukaj, nie znajdziesz to wtedy pytaj), nie byłabym roszczeniowa, ponieważ wiem, z czym to sie je i jestem świadoma. Dużo też wyniosłam ze stażu i od swojej opiekunki - mało jest zolli, którzy tak naprawdę z taką pasją i chęcią odpowiadaliby i douczali młodych. Pokazałabym co tak naprawdę jestem w stanie dokonać, aby zawalczyć o lepsze traktowanie ludzi w tej para służbie.
 
Ostatnia edycja:
A słuchajcie jeżeli chodzi o sprawnościowe testy to wszystkie 3 dyscypliny trzeba zaliczyc na minimum ? Czy np brzuszki pompki się zaliczy dobrze a np bieg przekroczy się czas
 
Wg wytycznych jak jednego z 3 ćwiczeń nie zaliczysz lub odmówisz jego wykonania to nie zdajesz testu sprawnosci. Wszystkie próby mają być zaliczone.
 
Ostatnia edycja:
A słuchajcie jeżeli chodzi o sprawnościowe testy to wszystkie 3 dyscypliny trzeba zaliczyc na minimum ? Czy np brzuszki pompki się zaliczy dobrze a np bieg przekroczy się czas
Jest to wszystko w rozporządzeniu...no ale dobra: na skróty...- tak, trzeba zaliczyć wszystkie konkurencje na minimum.
 
Witajcie.Dalej czekamy niestety na termin dotyczacy komisji lekarskiej.cos mi sie wydaje ze ewentualnie termin przyjecia do sluzby bedzie moze 01lipca a moze 01 sierpnia.jakos nie widze szansy przyjecia w czerwcu.coz moze moze sobie przedzeonie do kadr i porozmawiam.zobacze jeszcze.pozdrawiam
 
Back
Do góry