• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Nabór funkcjonariusz SCS

Możesz powiedzieć jak wygląda badanie u okulisty? Sprawdzają okulary z wada jaką się ma?
Nie sprawdzają okularów, badają oczy na widzenie przestrzenne, wady wzroku. Ja z racji lekkiej wady wzroku byłem badany na 4 aparatach, nie wiem jak inni. Lekka wada, zgodna z normami rozporządzenia n/t badań komisji MSWiA przejdzie.
 
Nie sprawdzają okularów, badają oczy na widzenie przestrzenne, wady wzroku. Ja z racji lekkiej wady wzroku byłem badany na 4 aparatach, nie wiem jak inni. Lekka wada, zgodna z normami rozporządzenia n/t badań komisji MSWiA przejdzie.
Zastanawiam się nad założeniem soczewek na badania bo niby tylko -1,25 ale jednak średnio widzę z daleka i sie nimi zawsze ubezpieczam haha i nie wiem czy styknie czy nie bo tego nie wyczytałam jak jest z soczewkami
 
Hej,
Czy ktoś już jest po komisji?
Ja mam w piątek i zastanawiam się co później-dostajemy jakieś papiery o zdolnych do służby i zanosimy je do Kas czy komisja sama wysyła je do Kas-u?
Ps. Na komisji badają czy tylko papiery?
Na końcu komisji (po wszystkich badaniach, tzw. obiegówce) stawiasz się u lekarza orzekającego, który na podstawie wykonanych badań stwierdza o Twojej zdolności do służby. Termin wyznaczą Ci w sekretariacie, jak będziesz im zdawać wyniki ostatniego badania. Dokument potwierdzający zdolność do służby otrzymujesz z przychodni MSWiA pocztą po około tygodniu, dostaje go też naczelnik SCS wnioskujący o badanie pod kątem Twojej zdolności do służby. Na tej podstawie dostajesz zaproszenie do izby po skierowanie na badania lekarskie medycyny pracy i wstępne określenie terminu przyjęcia oraz wydziału/komórki.
 
Zastanawiam się nad założeniem soczewek na badania bo niby tylko -1,25 ale jednak średnio widzę z daleka i sie nimi zawsze ubezpieczam haha i nie wiem czy styknie czy nie bo tego nie wyczytałam jak jest z soczewkami
Nie wiem jak się mają soczewki do badań na maszynach, bo sam nie używam. Może maszyna wykryje i lekarz każe Ci zdjąć do badania.
Wada -1,25 wg mnie raczej nie dyskwalifikuje, ja mam -1 na jedno oko i okulista spokojnie mnie przepuścił, musiał to tylko odnotować na obiegówce.
 
Na końcu komisji (po wszystkich badaniach, tzw. obiegówce) stawiasz się u lekarza orzekającego, który na podstawie wykonanych badań stwierdza o Twojej zdolności do służby. Termin wyznaczą Ci w sekretariacie, jak będziesz im zdawać wyniki ostatniego badania. Dokument potwierdzający zdolność do służby otrzymujesz z przychodni MSWiA pocztą po około tygodniu, dostaje go też naczelnik SCS wnioskujący o badanie pod kątem Twojej zdolności do służby. Na tej podstawie dostajesz zaproszenie do izby po skierowanie na badania lekarskie medycyny pracy i wstępne określenie terminu przyjęcia oraz wydziału/komórki.
Ja w poniedziałek będę po komisji. Czy masz już termin na medycynę pracy? Wiesz wstępnie już w jakim wydziale będziesz? Będziesz w Gdyni czy w Gdańsku?
 
Zgodnie z obietnicą, ja już po egzaminie - mogę zdać relację :)

Na egzaminie było 30 pytań i do każdego pytania 3 odpowiedzi. Jeśli chodzi o zakres tematyczny to najwięcej pytań odnosiło się do ustawy
o KAS, a w szczególności do przebiegu służby w Służbie Celno-Skarbowej. Reszta pytań to ogólnie o UE (instytucje, zadania) i administracja publiczna w Polsce. Niektóre pytania zaskoczyły, bo były dość szczegółowe. Poniżej podaję pytania, które zapamiętałam:

Znak graficzny waluty Euro; Czym zajmuje się Europejski Bank Centralny?; Ile państw założyło UE?; Które Państwo nie należy do UE?; Najwyższa kara dla funkcjonariusza?; O ile stopni maksymalnie można awansować funkcjonariusza?; Inicjatywa ustawodawcza; Ustrój w Polsce?;
Władza zwierzchnia w Polsce?; Spór terytorialny, jaki sąd rozstrzyga?; Światowa Organizacja Handlu?; W jakim mieście Prezydentem był Robert Biedroń?; Rozporządzenie KE w sprawie przewozu owoców i warzyw.

Powodzenia wszystkim! :)
 
Ostatnia edycja:
Odnoście do pytania o awansowanie funkcjonariusza, chodzi o liczbę stopni jaką można pominąć podczas mianowania na wyższy stopnień,
w szczególnie uzasadnionych przypadkach.
 
Cześć. Czy żeby zapisać się na badania do psychiatry trzeba najpierw przejść pozytywnie badania psychologiczne? Tak poinformowała mnie pani psycholog, ale zastanawiam się czy nie zostałem wprowadzony w błąd, bo minęły trzy tygodnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
 
Cześć. Czy żeby zapisać się na badania do psychiatry trzeba najpierw przejść pozytywnie badania psychologiczne? Tak poinformowała mnie pani psycholog, ale zastanawiam się czy nie zostałem wprowadzony w błąd, bo minęły trzy tygodnie i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Po testach psychologicznych masz rozmowę z psychologiem i wtedy Ci powie kiedy będzie Twoja opinia i tego dnia lub innego po tym dniu idziesz do psychiatry.
 
Dokładnie tak jak Daster1234 napisał z tym, że ze idziesz do psychiatry w godzinach jego przyjęć. Jak przyjmują lekarze masz gdzie wyżej w zdjęciach. Nie umawiasz się.
 
Po testach psychologicznych masz rozmowę z psychologiem i wtedy Ci powie kiedy będzie Twoja opinia i tego dnia lub innego po tym dniu idziesz do psychiatry.
A co jeśli mija trzeci tydzień, a ja wciąż nie dostałem, żadnej opinii od psychologa po rozmowie? Z kim najlepiej kontaktować się w tej sprawie?
 
Back
Do góry