• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Mundury

D

duszny

Gość
Jestem ciekaw, kiedy i czy zostaną rozwiązane problemy z naszymi mundurami. Jestem ciekaw dlaczego mamy tylko jeden mundur (galowy,i do pracy itp.). Przeciez możemy mieć więcej mundurów tj. galowy, do pracy, tak jak jest w wojsku czy strazy granicznej. W Przemyślu podczas nadania nam sztandaru musieliśmy defilować w mundurach, w których na codzień pracujemy. To jest okropne. Proszę o propozycje, co należy zrobić Waszym zdaniem.
 
Przecież wg rozporzadzenia Min. Finansów z 2005r. są nowe mundury - jest nowy galowy, polowy oraz tzw. specjalny (dla WZP i dokumentacji), tak jak w wojsku , czy SG, ale nasze pazerne władze odwlekają ich przydział. Na razie to widziałem , że w nowych galowych chodzą Dyrektorzy IC, a o mundurach polowych i specjalnych (do normalnej pracy przy rewizjach ) to pewnie jeszcze długo nie usłyszymy.
 
Ciesz się że masz w czym chodzić w naszej izbie nie ma nic, pracuje w SC rok czasu i chodze w ciuchach cywilnych! Starych skłądników nie wydają bo już nie obowiązują a nowych bo nie mają :twisted: :twisted: jednym słowem burdel
 
U nas młodzi pracownicy też chodzą w cywilnych ubraniach. I trudno ich jakoś nazwać. W straży grnicznej przychodzisz i na dzień dobry masz całe umundurowanie. Tylko jestem ciekaw kiedy wejdą w zycie "te" nowe rozporządzenia umozliwiające nam jakieś godne umundurowanie.
 
Właśnie bo Straż Garniczna, Policja, Straż Pożarna itd.. to są służby mundurowe, a my jesteśmy tylko "umundurowaną"-jak widac nie wszyscy :twisted: I po co my tu mówimy o jakichś emeryturach mundurowych??? :? Rozumiem jak ktoś jeszcze pracuje na przejściu czy w Grup.Mobil. to można by takich ludzi objąc takimi emeryturami. Ktoś powie że w Policji,SP, SG tez sa pracownicy biurowi-ale nie w większości jak u nas. Może kiedyś jak była jeszcze granica zachodnia to i owszem a teraz..zwyczajni urzędnicy. Wcale nie jestem przeciwny wcześniejszej emeryturze ale to raczej mało realne żebyśmy je otrzymali, dodam że np. Inspekcja Transportu Drogowego-troche inny rodzaj Policji nie ma wcześniejszych uprawnień emerytalnych, chociaż jej funkcjonariusze posiadają broń-nie tak jak u nas. Sorry za OT ale jakoś tak mnie naszło
 
Back
Do góry