• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Miejsce pełnienia służby a rzeczywistość

gruby74elk

Nowy użytkownik
Dołączył
12 Styczeń 2018
Posty
21
Punkty reakcji
2
Czy mając określone miejsce pełnienia służby np.: OC Gołdap, kierownik ma prawo ustnie bez żadnego pisma kazać mi pełnić służbę w innym miejscu tzn. muszę jeździć do OC Ełk i tam rozpoczynać służbę co jest dla mnie nie opłacalne, nie mam zwrotów za dojazd :-(
 
Czy mając określone miejsce pełnienia służby np.: OC Gołdap, kierownik ma prawo ustnie bez żadnego pisma kazać mi pełnić służbę w innym miejscu tzn. muszę jeździć do OC Ełk i tam rozpoczynać służbę co jest dla mnie nie opłacalne, nie mam zwrotów za dojazd :-(

Jeśli to trwa dłużej to myślę że powinieneś dostać oddelegowanie czasowe na piśmie.
 
Ustnie to może sobie kierownik robić, wyobraź sobie że masz wypadek w drodze do/z zmiany i zaczyna się papierologia i leżysz i kwiczysz. Dodatkowo, należny Ci się zwrot kosztów dojazdu jak spełniasz warunki tu nie ma przeproś jest rozporządzenie. Na ustne "rozkazy" to ja już dawno przestałem reagować. Podstawa to chronić swój interes a do tego trzeba mieć papier i od tego zacznij.
 
Czy mając określone miejsce pełnienia służby np.: OC Gołdap, kierownik ma prawo ustnie bez żadnego pisma kazać mi pełnić służbę w innym miejscu tzn. muszę jeździć do OC Ełk i tam rozpoczynać służbę co jest dla mnie nie opłacalne, nie mam zwrotów za dojazd :-(
Jeżeli zostałeś skierowany do pełnienia służby w innym miejscu niż to, które masz pierwotnie wyznaczone, to Twój przelożony jest zobowiązany wpisać to do książki pełnienia służby. Oczywiście w tym wypadku przysługuje Ci delegacja, czyli zwrot kosztów przejazdu i dieta.
 
Nadchodzą zmiany, referaty mają zmienić swoje siedziby. A jeśli chodzi o delegacje to powiadomić trzeba będzie PIP, może coś się wyjaśni.
 
gruby74elk - ale co z tymi delegacjami? nie przysługuje przy takim delegowaniu ja Twoje? w Końcu dostałeś jakieś info na piśmie lub wpis do książki?
 
Back
Do góry