• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Luźny temat. Nabór w IAS Lublin z dn. 30.10.2020, czy jest tu ktoś, kto aplikował?

Status
Zamknięty.

MiłaŻmija

Użytkownik
Dołączył
17 Maj 2020
Posty
79
Punkty reakcji
55
Witam wszystkich forumowiczów.
Ciekawi mnie, czy jest tu ktoś, kto składał dokumenty na funkcjonariusza w wyżej wymienionym naborze?
Całkiem sporo miejsc do obsadzenia, a termin składania dok. sporo przedłużony.
Czyżby nie było chętnych? Lub nie ma w kim wybierać?
Jak to jest rzeczywiście? - z jednej strony tak źle, tak się psuje i uciekać kto może, a z drugiej wcale nie jest łatwo się dostać (oczywiście mam na myśli kandydatów, spełniających choć minimalne kryteria). O ile komuś nie poszło, na którymkolwiek z etapów, to zrozumiałe, że był punkt zaczepienia.
Ale czytając niektóre wpisy, mam wrażenie, że czasem dostanie się do SC-S zależy od... Humoru komisji/lekarza? Szczęśliwego trafu? Ciśnienia atmosferycznego? Czy faktycznie "miło, jeżeli ma się wujka w SC-S"?
Wypowie się ktoś, kto
"w tym siedzi"? Pozdrawiam 😊
 
Ja składałem, również zastanawia mnie przedłużony termin składania dokumentów. 🤔
Dostałaś już jakaś odpowiedź? Bo u mnie nadal cisza
 
Ja składałem, również zastanawia mnie przedłużony termin składania dokumentów. 🤔
Dostałaś już jakaś odpowiedź? Bo u mnie nadal cisza
Nie dostałam jeszcze żadnego info (o ile w ogóle dostanę 😅). Ale znajomi z naboru sprzed roku, dostali maile z wyznaczonym terminem na test wiedzy po ok. 2-3tyg. od zakończenia naboru. Także uczmy się tej cierpliwości, która tak często jest tu wspominana, jako podstawowa cecha, żeby przetrwać 😄
 
Spokojnie, mój nabór trwał ponad rok - został ogłoszony w marcu, a test wiedzy odbył się w czerwcu. A wtedy nie było COVID więc cierpliwość przede wszystkim.
 
Spokojnie, mój nabór trwał ponad rok - został ogłoszony w marcu, a test wiedzy odbył się w czerwcu. A wtedy nie było COVID więc cierpliwość przede wszystkim.
Pamiętasz może, ile było etatów i ilu chętnych? Pytam z czystej ciekawości. Mam znajomych z naborów (na OCD Dorohusk) z 2018 i z 2019 i tu właśnie widać było spadek zainteresowania. W pierwszym naborze ilość chętnych pokrywała się z ilością miejsc. W kolejnym już chętnych mniej, niż etatów.
Ciekawi mnie jeszcze, czy dużo osób rezygnuje w trakcie służby przygotowawczej...
 
Ja składałem, również zastanawia mnie przedłużony termin składania dokumentów. 🤔
Dostałaś już jakaś odpowiedź? Bo u mnie nadal cisza
A można wiedzieć, do którego naboru aplikowałeś? Nr 12(d. doch.-śledczy)
czy nr 13(na przejścia graniczne)?
 
I ja również składałem dokumenty i celuje w Zamość chociaż jest tylko 9 miejsc
 
I ja również składałem dokumenty i celuje w Zamość chociaż jest tylko 9 miejsc
Bądź dobrej myśli - jeżeli faktycznie jest taki spadek zainteresowania tą służbą, to może się okazać, że AŻ 9 miejsc 😌
Mi uśmiecha się Dorohusk, ale dobrze, jeżeli dostanę się gdziekolwiek...
 
A można wiedzieć, do którego naboru aplikowałeś? Nr 12(d. doch.-śledczy)
czy nr 13(na przejścia graniczne)?
Na przejścia graniczne.
Aktualnie mam obawy czy prawidłowo wypełniłem kwestionariusz,bo po rozmowach ze znajomymi jest dużo przypadków gdzie były wypełniane zgodnie z wytycznymi a jednak coś nie pasowało. Także na razie czekamy 😉
 
Na przejścia graniczne.
Aktualnie mam obawy czy prawidłowo wypełniłem kwestionariusz,bo po rozmowach ze znajomymi jest dużo przypadków gdzie były wypełniane zgodnie z wytycznymi a jednak coś nie pasowało. Także na razie czekamy 😉
Z tym kwestionariuszem, to też taka trochę zagmatwana sprawa. Zaktualizowany przy ostatnim naborze, różni się od tego sprzed kilku tygodni - jest bardziej ogólnikowy i wkradł się mały błąd. Zadzwoniłam do IAS Lublin z zapytaniem, jak to właściwie powinno być. Napiszę na priv🙂
 
Dajcie znać jak dostaniecie jakąś odpowiedź, bo ciekawy jestem i też składałem, tylko na 12-UCS-2020.
 
Zweryfikowane pozytywnie pod względem formalnym :D Teraz czekać na kolejny etap :)
 
Tak, ze względu na Covid, niewiadomo kiedy będzie można zorganizować test wiedzy.
Coś czuję, że to będzie długi proces 😌
 
Może do tego czasu się nie rozmyślimy. Ja złożyłem jeszcze do straży granicznej, wiec jak się dostanę to będę miał dylemat 🤔
 
Może do tego czasu się nie rozmyślimy. Ja złożyłem jeszcze do straży granicznej, wiec jak się dostanę to będę miał dylemat 🤔
Hm... Gdyby nie fakt, że szkolenie w SG trwa tak długo, to ja dostając się do obu formacji nie miałabym dylematu 🙂
 


Żeby nie było że nie ostrzegaliśmy...
 
Status
Zamknięty.
Back
Do góry