• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kto chce do policji

  • Thread starter Nie zarejestrowany
  • Rozpoczęty
N

Nie zarejestrowany

Gość
2011 99 578 1 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 kwietnia 2011 r. w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego
 
a przejdziecie wariograf ? Bo ja tak po 20tu latach służby

Pamiętajcie - jeśli odpadniecie na wariografie to ani cło ani Policja - znam takie przypadki... np J.Sz. z IC Rz.
 
staryzool

Widzę kolego że nie masz racji, o jakim wariografie Ty mówisz???????
przy przechodzeniu do policji nie badają tym urządzeniem, dopiero przy przejściu do CBŚ albo do wydziały do walki z grupami zorganizowanymi, chyba Ci się pomyliło z wariografem w służbie celnej co łapankę robią!!!
 
nieprawda

Widzę kolego że nie masz racji, o jakim wariografie Ty mówisz???????
przy przechodzeniu do policji nie badają tym urządzeniem, dopiero przy przejściu do CBŚ albo do wydziały do walki z grupami zorganizowanymi, chyba Ci się pomyliło z wariografem w służbie celnej co łapankę robią!!!

Zgodnie z rozporządzeniem funkcjonariusz przechodzący do służby do Policji lub SG przechodzi badanie u psychologa i na wariografie. Jest to niezbędne minimum. Wiem, bo sam to przeszedłem a taraz czekam na wyniki. Pozdrawiam wszystkich zoli chcących przejść do innej służby- im wcześniej tym lepiej. Cło już nic nie znaczy a inne służby napewno z chęcią przyjmą ludzi doświadczonych, wykształconych i z wieloma kwalifikacjami(podczas procesu wartościowania nic z tych rzeczy nie wzięto pod uwagę!!!!!!). 3majcie się.
 
Zgodnie z rozporządzeniem funkcjonariusz przechodzący do służby do Policji lub SG przechodzi badanie u psychologa i na wariografie.

Zgodnie z rozporządzeniem funkcjonariusz przechodzący do służby do Policji lub SG przechodzi badanie u psychologa i na wariografie.

..zgodnie z Rozp. z 21 kwietnia 2011 funkcjonariusz zostaje "przeniesiony" do słuzby w Policji - a więc nie jest człowiekiem z ulicy, ma uprawnienia jakie nabył w SC i stopień. par 4 p.2 mówi że Komendant może zarzadzić badanie zdolności fiz.i psychicznej przez komisje lekarskie zgodnie z art.26 ust.1 ustawy o Policji- nie jest tam wyszczególnione jaki rodzaj badań ma to być
 
A jak z emeryturą f.c. któremu uda się przejść do Policji ? Czy f.c. ze stażem np. 15 letnim nabywa już prawo do emerytury w Policji ?
 
A jak z emeryturą f.c. któremu uda się przejść do Policji ? Czy f.c. ze stażem np. 15 letnim nabywa już prawo do emerytury w Policji ?

to jest propozycja korzystna dla młodych celników, zwłaszcza z grup mobilnych ( wymagania), prawników itp. W rozp.jest wszędzie zaznaczone .."data przyjęcia do policji..". Będzie się liczył staż pracy, ale emerytura to inna bajka.
Ale i tak jest nieźle. Może alokacja też skorzysta i w końcu uda się pracować blisko domu?.
 
ja złożyłem zapytanie do KGP i nie zawacham się odejść z SC

system obecnie panujący można przyrównać do totalitaryzmu, nie ważne kim byłeś, nie ważne ile dobrego zrobiłeś, nie masz pleców, nie pasujesz w ramki to kopa w D. (czyt.wartościowanie). W policji też nie jest różowo, ale to co się należy dają, związki są prężne !!!, przepis jest jasny. Nikt nie mówi Ci "wymyśl coś i złap". Robisz co masz zrobić i koniec. poza tym tam jest PRAWDZIWA ścieżka kariery i awansowania - jesteś kiep liżesz krawężniki, masz coś pod kopułą ( a takich im brakuje) awansujesz...wiem bo mam wielu kolegów którzy wybudowali domy, mają samochody i emeryturkę po 20tu latach - bez wiecznego podejrzenia "skąd on to ma, na pewno bierze itp." Chciałoby się żeby "u nas" było OK, ale <<<<<<< kiep kiepa wybiera bo wie, że mu nie zagrozi i będzie czapkował>>>>>>>>>>..... smutne to , ale prawdziwe.
 
zawaham oczywiście - co te komputery robią z człowieka...

zawaham oczywiście - co te komputery robią z człowieka...
 
Czytając o to dobry pomysł

Czytając o to dobry pomysł. Ja będę w pierwszym szeregu aby ucieć z tego "konga". Ja pracuję na granicy w izprg. Wolę pracować w policji niż w tej pajdokracji.
 
To co przenosi się ktoś i podpowie jak?

Rób WYNIKI, rób NADGODZINY, rób za wszystkich z referatu...
A nagrody i tak nie dostaniesz, bo...
...choć byś był Mistrzem Świata, laureatem nagrody Nobla i posiadał IQ 200 to SC i tak widzi Cię na stanowisku młodszego specjalisty, który powinien robić jak wołek dla Ojczyzny - przechodzimy do tej Policji?:cool::p
 
bosmann prawisz święte słowa... u nas same..... Jedynie czego się dorobisz to dzieci,tylko co im dasz jaką przyszłość zapewnisz???? Latami nie będą cię awansować,co byś nie zrobił to będzie złe. Do 35 lat przyjmują do policji,nie marnujcie czasu i nadziei, że coś się zmieni w celnym grajdołku.
 
- przechodzimy do tej Policji?:cool::p[/QUOTE]..


31 maja wejdzie w życie rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowego sposobu i trybu prowadzenia postępowania w stosunku do przenoszonych do służby w Policji funkcjonariuszy Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Służby Celnej, Państwowej Straży Pożarnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Wywiadu Wojskowego, Służby Kontrwywiadu Wojskowego oraz Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Dz.U. z 16 maja 2011r. Nr 99, poz. 578.
 
Panowie już na Was czekamy.... chyba, że w roli klientów na dołek.
Zawsze mile widziane będą młode Panie!

alt policmajster.
 
Masz racje "policmajsterku". Tak jak my nie nadajemy się na policjantów, tak wy nie nadajecie sie na celników. Znam paru z was, którzy pracują w służbie celnej. Są, ale jakby ich nie było, ktoś jednak musi za was robotę zrobić. Trzeba w końcu ściągać cło i akcyzę, aby na wasze niemałe pensje starczało ( i na te w służbie celnej i w policji).
 
Back
Do góry