Komsja ZER-u

poitr

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Dzień dobry,

już jako emeryt (od 2019r.) - w związku z pogorszeniem stanu zdrowia - na moją prośbę, skierowano mnie na komisję lekarską. W związku z tym mam parę pytań:

- czy opis i charakterystyka przebiegu służby przesłana od byłego DIAS ma jakiekolwiek znaczenie?

- czy lekarzom specjalistom, wymienionym w karcie obiegowej dostarczać kserokopie badań, oryginały?

- jak "technicznie" przebiegają takie badania i sama komisja lekarska?

Zuziacoll

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
142
Stajesz na komisje w celu ustalenia inwalidztwa w związku ze służbą ? Tylko takie ustalenie spowoduje otrzymanie dodatku do emerytury. Skseruj sobie wszystkie dokumenty jakie wręczysz lekarzom /tam nikt nie skseruje/. Oryginałów raczej nie zabiorą . Historia że służby potrzebna jest w celu zanegowania w związku ze służbą . Wyciągnij sobie od lekarzy ile Zwolnień było , wypadki przy pracy, uszkodzenia, stluczenia, zlamania, bo DIAS ma zaświadczenia że zdolny do pracy. Najlepiej mieć dokumentację od swoich lekarzy , żeby wręczyć specjaliście .
ważne ! zabierz że sobą rozporządzenie min. fin o chorobach po Służbie Celnej i SCS . Mam wrazenie, że komisje nie wiedzą o istnieniu chorób w związku ze służbą w SC i SCS . Mi próbowano ustalić kategorie zdrowia do pełnienia służby .!! A my stajemy do komisji również w celu potwierdzenia chorób nabytych po długoletnich służbach . To tak naprędce .

poitr

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Dziękuję za szybką odpowiedź.

Stajesz na komisje w celu ustalenia inwalidztwa w związku ze służbą ?
Tak.

Historia że służby potrzebna jest w celu zanegowania w związku ze służbą .
Możesz szerzej to wyjaśnić ?

Wyciągnij sobie od lekarzy ile Zwolnień było , wypadki przy pracy, uszkodzenia, stluczenia, zlamania, bo DIAS ma zaświadczenia że zdolny do pracy. Najlepiej mieć dokumentację od swoich lekarzy , żeby wręczyć specjaliście .
To będzie trudne, zwłaszcza wypadku przy pracy, a był taki - skręciłem nogę na służbie.

ważne ! zabierz że sobą rozporządzenie min. fin o chorobach po Służbie Celnej i SCS . Mam wrazenie, że komisje nie wiedzą o istnieniu chorób w związku ze służbą w SC i SCS . Mi próbowano ustalić kategorie zdrowia do pełnienia służby .!! A my stajemy do komisji również w celu potwierdzenia chorób nabytych po długoletnich służbach . To tak naprędce .
Jak myślisz: pokazywać rozporządzenie wszystkim specjalistom, czy tylko komisji?

Zuziacoll

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
142
Dzień dobry,

już jako emeryt (od 2019r.) - w związku z pogorszeniem stanu zdrowia - na moją prośbę, skierowano mnie na komisję lekarską. W związku z tym mam parę pytań:

- czy opis i charakterystyka przebiegu służby przesłana od byłego DIAS ma jakiekolwiek znaczenie?

- czy lekarzom specjalistom, wymienionym w karcie obiegowej dostarczać kserokopie badań, oryginały?

- jak "technicznie" przebiegają takie badania i sama komisja lekarska?
Witam, dużym atutem będzie posiadanie rozp. o chorobach , nie musisz pokazywać ale jest to as w rękawie .
Bardzo duża ilość podpowiedzi jest w internecie , wystarczy w Google wpisać .... komisja lekarska MSWiA , są ciekawe informacje i wytyczne do komisji, żeby nie dawać orzeczeń związanych ze służbą .
Historia z przebiegu służby jest wysyłana w jednym celu , żeby udowodnić komisji że w Służbie byłeś zdrowy.
Zwracam też uwagę na śmieszne sytuację , gdzie widać , że nie ważny stan zdrowia tylko jakie masz papiery /słynna dokumentacja chorobowa/ . powodzenia .

biały_miś

Użytkownik
Punkty reakcji
3
Miasto
Oto Polska właśnie
Najważniejsza zawsze jest dokumentacja choroby. Komisja praktycznie w każdym przypadku wysyła do specjalisty do właściwej miejscowo kliniki MSWiA. I tak jak chorujesz na choroby układu krążenia to do kardiologa. Komisja zleca zakres badań, ale to specjalista ma do powiedzenia ostatnie słowo. W trakcie tych konsultacji porównuje wyniki swoich badań np. z informacjami zawartymi na drukach OL9 wystawionych przez Twojego lekarza. Na tej podstawie wydaje pisemną opinię którą przedstawiasz na komisji. Na tej podstawie komisja wydaje orzeczenie korzystne dla Ciebie bądź nie. Niestety o komisji trzeba pomyśleć wiele wiele lat wcześniej. Rozpoczynając właśiwe leczenie w celu moderacji legendy chorobowej. Istotne znaczenie ma także ilość dni przebywania na L4 podczas służby. To może obrazować istnienie zgłaszanego przed komisją schorzenia. Jak również w pewnym stopniu może informować o chwili zaistnienia choroby. No bo przecież jak ktoś pilnie bez chorobowego służył to był zdrowy, a przypomniał sobie o swych chorobach dopiero jak przechodzi na świadczenie emerytalne lub rentowe. Niestety jak to w życiu do wszystkiego trzeba się dobrze i wcześniej przygotować. Życzę wszystkim powodzenia przed komisją.

mimi11

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
29
Czy mam się zgłaszać do kadr o jakiś specjalny dokument o przebiegu służby, czy wystarczy świadectwo,?

Do góry