• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kolejna transza podwyżek

Andrzej Marciniec

Moderator
Dołączył
5 Grudzień 2011
Posty
210
Punkty reakcji
67
Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 16.10.2020 r. odbyła się telekonferencja DIAS w Rzeszowie z udziałem przedstawicieli wszystkich organizacji związkowych. W jej trakcie kierownictwo przedstawiło projekt porozumienia w sprawie rozdysponowania kolejnej transzy środków na podwyżki wynagrodzeń/uposażeń.

Załączam wspomniany projekt z prośbą o uwagi w temacie.

Proszę również o wszelkie spostrzeżenia dotyczące sposobu rozdysponowania środków w oparciu o porozumienie z 21.09.2020 r. (te pozytywne, ale w szczególności interesują nas ewentualne nieprawidłowości w rozdysponowaniu środków).

Zwracam uwagę, że porozumienie z 21.09.2020 r. zobowiązuje przełożonych do poinformowania w zakresie ilości złożonych wniosków, wnioskowanych kwot oraz zastosowanych kryteriów.

Uwagi proszę formułować na forum lub przesyłać bezpośrednio do mnie na adres: a_marciniec@wp.pl

Z Celniczym pozdrowieniem
Andrzej Marciniec
 

Attachments

  • Porozumienie 16102020.docx
    25,1 KB · Wyświetleń: 1 025
Zobaczymy po przyszłotygodniowych przelewach co nam naliczyli.Myślę,że ta ostatnia transza będzie podobnymi kryteriami wypłacona.
 
Zobaczymy po przyszłotygodniowych przelewach co nam naliczyli.Myślę,że ta ostatnia transza będzie podobnymi kryteriami wypłacona.
Wydaje się, że jesteś zbytnim optymistą, te przelewy to bardziej bliżej "Wszystkich Świętych"....i nie bedzie zbyt wiele czasu,
żeby się nimi "nacieszyć".....pociecha raczej z następnych "w trakcie uzgodnień":sleep: :sleep:
 
Wydaje się, że jesteś zbytnim optymistą, te przelewy to bardziej bliżej "Wszystkich Świętych"....i nie bedzie zbyt wiele czasu,
żeby się nimi "nacieszyć".....pociecha raczej z następnych "w trakcie uzgodnień":sleep: :sleep:
Mam na myśli,że w przypadku tej ostatniej transzy nie będzie szału tak jak i to będzie z przelewami w przyszłym tygodniu
 
Mam na myśli,że w przypadku tej ostatniej transzy nie będzie szału tak jak i to będzie z przelewami w przyszłym tygodniu
NO, maniek111 to trochę "przyziemił", powinno być raczej x3 to co pisze "reszta uznaniowo",
ale może to ja jestem "nawiedzony", tak mam przed snem, optymistycznie patrzę na dzień kolejny....czerwony weekend:coffee:😷😷
 
Uważam że ostatni podział zaproponowany przez celników.pl był bardzo dobry i to porozumienie dobrze by było zrobić na podobnych zasadach ograniczając uznaniowość pokazując jasny podział środków
 
Propozycja podziału podwyżek zawarta w projekcie porozumienia jest do przyjęcia. Oby tylko te pieniądze były w miarę szybko wypłacone.
 
Propozycja podziału podwyżek zawarta w projekcie porozumienia jest do przyjęcia. Oby tylko te pieniądze były w miarę szybko wypłacone.
Ciekawe, czy "większość" podziela Twoją opinię.:unsure:. Kolejne spotkanie :coffee:, oby jedno, to pójdzie "szybciutko"...do 10 grudnia kasa.
 
50 zł? 😂Ile to na rękę? 30? I to jest ta podwyżka 3,9% czy czegoś nie rozumiem? Gdzie reszta kasy? Czy to, że jeden z drugim wybraniec losu dostanie łaskawie dodatkowe 5 dych to już oznacza, że cała kasa jest rozdysponowana?
 
50 zł? 😂Ile to na rękę? 30? I to jest ta podwyżka 3,9% czy czegoś nie rozumiem? Gdzie reszta kasy? Czy to, że jeden z drugim wybraniec losu dostanie łaskawie dodatkowe 5 dych to już oznacza, że cała kasa jest rozdysponowana?
Tak na dziś to nie 3/9% tylko 1,9% , czyli średnio🐫...Trzeba poczekać na komunikaty ze spotkań z DIAS....
Jak się nie załapiesz na dodatek "od kierownika" to (przy dobrych wiatrach ok. 150)...reszta dla "wybitnych;)
 
Tak na dziś to nie 3/9% tylko 1,9% , czyli średnio🐫...Trzeba poczekać na komunikaty ze spotkań z DIAS....
Jak się nie załapiesz na dodatek "od kierownika" to (przy dobrych wiatrach ok. 150)...reszta dla "wybitnych;)
Fajnie, można kupić sobie obiad, ten z menu " dla dzieci", bo na normalny nie starczy. Swoją drogą KP nie podpisał zgody na 1,9%. Wypłacają mimo to?
 
@piracius uważam, że propozycja jest w porządku. Kwota nie powala, dlatego nie ma co nad nią długo debatować. @Mrówka do podziału jest tylko 1,9% i takie pieniądze mimo sprzeciwu KP zostały przekazane do podziału.
 
@piracius uważam, że propozycja jest w porządku. Kwota nie powala, dlatego nie ma co nad nią długo debatować. @Mrówka do podziału jest tylko 1,9% i takie pieniądze mimo sprzeciwu KP zostały przekazane do podziału.
Propozycja może i jest w porządku, fakt nie dla wszystkich, ale "gdzie te brakujące 2%....
ZA 5, 10 lat to "obcięcie" to kolejne uszczuplenie EMKI...a czas "darmowych" leków raczej się długo nie utrzyma....
p.s. spróbuj dostać się do JAKIEGOKOLWIEK szpitala...powodzenia.
A te "łaskawie rozdysponowane" 1,9%, jak pamiętam pisma SKAS to w maju, to raczej mnie nie "zadowala"....taki klimat, czas na 🤖.
 
Uważam,że propozycja nie jest w porządku, pomimo małych kwot, połowa środków ma być uznaniowa?dlaczego?dajmy wszystkim po 80 zł a niech uznaniowe będzie 50 zł. Jest trudna sytuacja w kraju, będzie gorzej, niech każdy coś dostanie.
 
Uprzejmie informuję, że w dniu dzisiejszym tj. 16.10.2020 r. odbyła się telekonferencja DIAS w Rzeszowie z udziałem przedstawicieli wszystkich organizacji związkowych. W jej trakcie kierownictwo przedstawiło projekt porozumienia w sprawie rozdysponowania kolejnej transzy środków na podwyżki wynagrodzeń/uposażeń.

Załączam wspomniany projekt z prośbą o uwagi w temacie.

Proszę również o wszelkie spostrzeżenia dotyczące sposobu rozdysponowania środków w oparciu o porozumienie z 21.09.2020 r. (te pozytywne, ale w szczególności interesują nas ewentualne nieprawidłowości w rozdysponowaniu środków).

Zwracam uwagę, że porozumienie z 21.09.2020 r. zobowiązuje przełożonych do poinformowania w zakresie ilości złożonych wniosków, wnioskowanych kwot oraz zastosowanych kryteriów.

Uwagi proszę formułować na forum lub przesyłać bezpośrednio do mnie na adres: a_marciniec@wp.pl

Z Celniczym pozdrowieniem
Andrzej Marciniec
Skoro chciałby Pan znać opinie odnośnie poprzedniego porozumienia, w szczególności te nieprawidłowości to moje pytanie brzmi. Czy Państwo tworząc porozumienie zdawali sobie sprawę, iż ocena okresowa nie jest oceną pierwszą? Wiele osób zostało wprowadzonych w błąd i myślę, że nadal większość nie została uświadomiona. Podwyżka "z oceny" nie dotyczy wielu pracowników- prawdopodobnie wszystkich przyjętych w ciągu ostatnich 3 lat... i kwota ta nie wyniesie ani 30 zł, ani 60 zł itp a dokładnie 0 zł. Pewnie wiele z nich w momencie otrzymania wyrównania w dniu jutrzejszym się mocno zdziwi... Uważam, że takie niedopowiedzenie na samym wstępie jest fatalne.
 
Tyle prosili by zgłaszać uwagi do projektu, wałkowali to 4 miesiące, to najlepiej napisać po wypłacie uwagi i mieć pretensje.
 
Tyle prosili by zgłaszać uwagi do projektu, wałkowali to 4 miesiące, to najlepiej napisać po wypłacie uwagi i mieć pretensje.
Problem w tym, że ciągle powtarzano "każdy kto ma ocenę". Dopiero teraz wyszło, jak wyszło i to uważam za sprytne "zagranie" i moim zdaniem jest to niesprawiedliwe zagranie.
Druga sprawa- Pan Andrzej Marciniec sam prosił o: "Proszę również o wszelkie spostrzeżenia dotyczące sposobu rozdysponowania środków w oparciu o porozumienie z 21.09.2020 r."- to swoje spostrzeżenia przekazuję
 
Ten pomysł aby dać do dyspozycji kierowników 50% podwyżki jest słabiutki. To przecież nie ma co dzielić bo te pieniądze są za małe, lepiej dać tą stówkę każdemu po równo do podstawy. Moje kierownictwo z założenia nikomu nie daje oceny powyżej oczekiwań więc straciliśmy na pierwszej transzy z modernizacji a teraz też podejrzewam, iż nikogo nie zgłoszą do podwyższonej kwoty podwyżki :ROFLMAO:
 
Ostatnia edycja:
Ten pomysł aby dać do dyspozycji kierowników 50% podwyżki jest słabiutki. To przecież nie ma co dzielić bo te pieniądze są za małe, lepiej dać tą stówkę każdemu po równo do podstawy. Moje kierownictwo z założenia nikomu nie daje oceny powyżej oczekiwań więc straciliśmy na pierwszej transzy z modernizacji a teraz też podejrzewam, iż nikogo nie zgłoszą do podwyższonej kwoty podwyżki :ROFLMAO:
L4:cry:, ze względów psychologicznych oczywiście, niskie mniemanie o sobie, brak motywacji, dyskryminacja, COVID, depresja...
(to ostatnie oczywiście po przejściu CVD lub chociaż "nieudanej" kwarantannie)....
Cieszmy się, że w ogóle RZĄD ciągnie temat "modernizacji", bo tak po prawdzie oceniając sytuację to zmierza to do "restrukturyzacji",
różnica niewielka, ale skutki nieciekawe:mad:
 
Back
Do góry