• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Kadry

eresenowiec

Nowy użytkownik
Dołączył
14 Listopad 2007
Posty
293
Punkty reakcji
0
A czymże to Naczelnik Sz. się naraził , że stracił fotel w kadrach ? a może to początek awansu? A w ogóle to się mówi , że kobiety łagodzą obyczaje, to sumie im ich więcej na stanowiskach tym powinno być lepiej ;)
 
Witam ! Kilka tygodni temu - w połowie marca - pojawił się w dziale kadr nowy pracownik. Czy ten Pan to jakiś "spadochroniarz", bo wcześniej nie widywałam go w Izbie ? Zapewne jest wybitnym prawnikiem bądź ekonomistą skoro udało mu się załapać do tak dobrej pracy. Spoglądając na pagony to jego staż chyba nie jest zbyt długi ale tylko patrzeć jak będzie Aspirantem.
 
Pagony jak pagony. Tam skąd przyszedł całkiem normalne przy tym stażu :mad:
Ale masz ciekawe podejście , że skoro nie z Izby to co? to nie można do kadr? A do innych działów ? A co Wy w izbie to jakaś elita? :confused: Oj , przydałoby się zlikwidować katowicką izbę a nie opolską , czy kielecką , posmakowałabyś trochę "miodu". Chyba , że Cię opacznie zrozumiałem.
 
Opacznie mnie zrozumiałeś. Pracuję w izbie kilkanaście lat i dojeżdżam ponad 30 km w jedną stronę - nie jestem z Katowic.
Pan "spadochroniarz" jest po prostu słaby i musi upłynąć kilka miesięcy aby nauczył się pracy, którą mu tutaj powierzono. Ma chyba dobre "plecy".
 
Mierny, ale wierny

Opacznie mnie zrozumiałeś. Pracuję w izbie kilkanaście lat i dojeżdżam ponad 30 km w jedną stronę - nie jestem z Katowic.
Pan "spadochroniarz" jest po prostu słaby i musi upłynąć kilka miesięcy aby nauczył się pracy, którą mu tutaj powierzono. Ma chyba dobre "plecy".

Mierny, ale wierny, a to czasami jest bardziej cenione.;)
 
Witajcie Celnicy!

Mam pytanie jak dostac sie do sluzby celnej?Mam 25 lat jestem po wojsku 3 lata,sluzbe odbylem w 6bdsz rozpoznanie w Gliwicach,potem staralem sie o prace w oszw Gliwice,egzaminy zdane pozytywnie lecz ciagnace sie procedury kwalifikacyjne trwaly za dlugo i zdecydowalem sie na emigracje.Chce dostac sie do mundurowki konkretnie do sluzby celnej!Pomozcie

Pozdrawiam
 
Kolego trzeba poszukać dojścia do ekipy obecnie rządzącej w icka. Jak będziesz swój jesteś przyjęty bez względu na kwalifikacje.
 
protokół uzgodnień

Dziś otrzymałem uzgodnienia w związku z podwyżkami w naszej icka. Jakież było moje zdziwienie 13 razy czytałem punkt 7 ! Związkowcy opamiętajcie się ! Jak mozna zgodzić się na ten punkt gwarantujący swojakom podwyżki ponad uzgodnione limity w stanowiskach. Zastanawiam sie czy wy też z tego nie skorzystacie. Panie Przewodniczący Siwy , czy panuje Pan nad terenem. Jak mozna gwarantować podwyżki ponad limity kiedy większości brakuje do tych limitów bardzo dużo.
 
Do młodego człowieka

Odradzam przyjmowanie się do cła. To upolitycznona służba, będziesz rozczarowny. To prawda co napisał forumowicz, że nie kwalifikacje decydują o przyjęciu lecz układy. Jeśli masz natomiast ciotkę w MF, lub krewnych w byłych służbach - skadaj wniosek, będzie Ci bardzo dobrze.
 
do kolegi bpt

Chyba masz niedokładne informację. Wiadomio mi, że związek pana Sławka niczego na razie nie podpisał. Byłem dziś nawet świadkiem konsultacji telefonicznej pani Danuty z członkiem związku, z którym mam przyjemność pracować, słyszałem o konsultacjach w innych miejscach. Sądzę jednak , że nawet jeśli Celnicy PL zawetują zasady wymyślone przez Dyrektora, to i tak wypłata "podwyżek" nastąpi wg jego propozycji. Chyba Celnicy PL nie są w stanie tu pomóc. Tak więc dostaniemy te swoje grosze.
 
Chyba masz niedokładne informację. Wiadomio mi, że związek pana Sławka niczego na razie nie podpisał. Byłem dziś nawet świadkiem konsultacji telefonicznej pani Danuty z członkiem związku, z którym mam przyjemność pracować, słyszałem o konsultacjach w innych miejscach. Sądzę jednak , że nawet jeśli Celnicy PL zawetują zasady wymyślone przez Dyrektora, to i tak wypłata "podwyżek" nastąpi wg jego propozycji. Chyba Celnicy PL nie są w stanie tu pomóc. Tak więc dostaniemy te swoje grosze.

przepraszam byłem nieprecyzyjny, widziałem "propozycję pisana na kolanie chyba" bez podpisów związkowców, jednak zadowolenie niektórych uczestniczących w spotkaniu jest szokujące.
 
do bpt

To miło, że się doprecyzowałeś kolego i potrafisz, powiedzieć przepraszam. Szanuję to. Chodzi mi o to, że nie należy gasić i szkodzić ludziom, którzy w tej skostniałej izbie jeszcze mają ochotę i odwagę działać. Celnicy PL w Katowicach to miła iskierka. Nie gaśmy jej niesprawiedliwymi pomówieniami. Dajmy szansę.
 
porozumienie

To miło, że się doprecyzowałeś kolego i potrafisz, powiedzieć przepraszam. Szanuję to. Chodzi mi o to, że nie należy gasić i szkodzić ludziom, którzy w tej skostniałej izbie jeszcze mają ochotę i odwagę działać. Celnicy PL w Katowicach to miła iskierka. Nie gaśmy jej niesprawiedliwymi pomówieniami. Dajmy szansę.
Jestem przekonany że Celnicy.pl sami nie dadzą rady, ale przecież są zz z którymi można wiązać nadzieję że otrzeźwieją wreszcie, mam tu na myśli zz bielskie, zz rsn, zz rybnickie. Przepraszam ,ale nie są mi znane osoby zarządzające z ramienia zz Celnicy.pl, natomiast osoby z wymienionych zz są doskonale mi znane i sądzę że stać je wreszcie na zdecydowany ruch.Można się przecież porozumieć( mamy kontakt) i uzgodnić stanowisko, a to będzie juz inny wydzwięk tej sprawy. Nie jeden zz kwestionuje ale co najmniej cztery
 
To miło, że się doprecyzowałeś kolego i potrafisz, powiedzieć przepraszam. Szanuję to. Chodzi mi o to, że nie należy gasić i szkodzić ludziom, którzy w tej skostniałej izbie jeszcze mają ochotę i odwagę działać. Celnicy PL w Katowicach to miła iskierka. Nie gaśmy jej niesprawiedliwymi pomówieniami. Dajmy szansę.
Witam, dzisiaj jestem pod wrażeniem decyzji Pana Siwego, Gratuluję , jednak niestety samotna chyba ta decyzja. Życzę sukcesów na tej wyboistej drodze. Pozdrawiam
 
Witajcie Katowiczanie

Pracuję w IC Poznań. Jesienią tego roku przeprowadzam się na Górny Śląsk. Zadam może dziwne pytanie, ale cóż, może będzie odpowiedź. Czy jest może osoba w Izbie w Katowicach, która poszukuje pracy w IC Poznań? Myślę o ewntualnym uproszczeniu procedur zamiana celnik za celnika, z którą moglibyśmy wystąpić do naszych Dyrektorów. Pozdrawiam. :)
 
to sie dowiedzialem dzisiaj dzownilem do Celnej w Katowicach i jak narazie nie poszukuja nikogo..zonk...musze jeszcze pognic na emigracji :(
 
.....musze jeszcze pognic na emigracji :([/QUOTE]

przyjemnego "gnicia". Alokacja czeka już od 2003 roku, żeby wrócić do katowic...:eek::D:D
 
Back
Do góry