• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

"Jacek Kapica: Łatwiej o zwrot podatku VAT"

Wklejam link do zeznań Jacka K. przed Komisją Śledczą.
http://sejm.pl/Sejm8.nsf/transmisje....5839E00395B66#

Prawdopodobnie będę zeznawał przed Komisją, bynajmniej wydaje się to naturalne
smile.png
, a więc mamy szansę, aby przekazać opinii publicznej informacje jak to wszystko wyglądało i wygląda w rzeczywistości.

Zwracam się zatem z prośbą o wszelkie informacje, które środowisko, zarówno byłej SC, UKS i AP uważa, że powinny być przekazane, chcecie aby były przekazane opinii publicznej.

Piszcie proszę o tym na forum. Można także mailowo, a także listownie, nawet anonimowo.

Mam też szczególną prośbę do Koleżanek i Kolegów z US, gdyż nie służyłem w US i nie wiem dokładnie jak było u Was.
Trafiłem na taką wypowiedź Jacka K. https://www.youtube.com/watch?v=DYq53r97eOk
Rozumiem, że jest to po tym jak objął nadzór nad US.

W momencie kiedy huczy dosłownie już wszędzie, że zwroty VAT to gigantyczny problem, bo wyłudzenia są tu na ogromną skalę, MF rekomenduje szybszy zwrot VAT.
Wydaje się, że w momencie, gdy powszechna jest już wiedza o masowych procederach wyłudzeń VAT, procedury powinny być wprowadzane inne.
Będę wdzięczny za wszelkie szersze informacje na ten temat. Jak to wyglądało w US wtedy? Czy coś się zmieniło po przyjściu Jacka K. i w którą stronę? Jak to odbieraliście? Czy były naciski na szybki zwrot VAT? Jak to funkcjonowało po wprowadzeniu tej liberalizacji przez MF, o której mówi Jacek K.? Czy może były też wytyczne do US kierowane, które nakazywały zwracać szczególną uwagę na zwroty VAT, np. w branży paliwowej, co wydaje się naturalne, gdyż MF wiedział doskonale o gigantycznej skali procederu na paliwach w tamtym czasie. Także inne towary, które przecież mogły być dowolne, bo karuzele i te wyłudzenia można było robić na każdym towarze? Czy też, mimo tej wiedzy, zwroty VAT były liberalizowane?

Ps. Wypowiedź Jacka K.jest oczywiście ostrożna, ale jest też o przyspieszeniu zwrotów VAT. Dobrze wiemy jak to działa. Jeżeli MF czegoś chce, to potrafi wywrzeć presję, nawet jeśli w pismach jest to przedstawione bardziej zachowawczo.
Jestem ciekaw jak było w tej materii w US po przejściu US pod nadzór Jacka K? Będę wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam
Sławomir Siwy
 
Back
Do góry