• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Instrukcja awansowania

Publikujemy Instrukcję awansowania, która po uwzględnieniu części uwag naszego ZZ, została przekazana do jednostek organizacyjnych Krajowej Administracji Skarbowej.
A co z tymi co przeszli z innej służby ze stopniem(2 belki),i są aktualnie w służbie przygotowawczej, te osoby również dostaną belkę po przejściu do służby stałej? Czy raczej marny widok ?
 
Dziękuję za opublikowanie tego dokumentu. Mam takie pytanie "30% na wyrównanie różnic płacowych poprzez dążenie do siatki płac" polega na :
Wyrównaniu poprzez dążenie do minimalnych widełek zawrtych w "siatce" ?
Wyrównaniu poprzez dążenie do średniej na poszczególnych stanowiskach ?
Wyrównaniu poprzez dążenie do max widełek - żart.
Czy może jeszcze jakoś inaczej?
 
Albo inaczej zadam pytanie na swoim przykładzie. W chwili obecnej oczywiście nie mam minimum jak chodzi o widełki nowej siatki płac. Niedawno awansowałem i mam pewnie najniższy mnożnik na swoim stanowisku. Jednakże po zwiększeniu zasadniczej o 7,8 % i powiedzmy o 500 z modernizacji nieznacznie przekroczę te minimalne widełki. Przy czym średnia pewnie będzie "dużo" wyższa. Czy to oznacza że jestem "w plecy" 99 zł czy to mnie będzie wyrównane do jakiejś tam średniej. Nie rozumiem tego za bardzo szczerze mówiąc.
 
Albo inaczej zadam pytanie na swoim przykładzie. W chwili obecnej oczywiście nie mam minimum jak chodzi o widełki nowej siatki płac. Niedawno awansowałem i mam pewnie najniższy mnożnik na swoim stanowisku. Jednakże po zwiększeniu zasadniczej o 7,8 % i powiedzmy o 500 z modernizacji nieznacznie przekroczę te minimalne widełki. Przy czym średnia pewnie będzie "dużo" wyższa. Czy to oznacza że jestem "w plecy" 99 zł czy to mnie będzie wyrównane do jakiejś tam średniej. Nie rozumiem tego za bardzo szczerze mówiąc.
Widełki Tobie się nie zmienią w przypadku podwyżki z ustawy budżetowej o 7,8% ponieważ zmieni się kwota bazowa z 1801 na bodajże 1943
 
O co chodzi z tą instrukcją awansowania, przypisane stanowiska do danych funkcji? Czy dyrektorzy docelowo będą zobowiązani do przyznania tych awansów np do końca obecnej modernizacji czy to będzie dla nich tylko poglądowe w sensie mogę, a nie muszę..czyli nie muszę?
 
trzeba było brać jakieś 80%/20% lub dać każdemu po równo....

a przy 65/35%.... Po pierwsze po podwyżkach każdy prawdopodobnie osiągnie siatkę płac nawet bez części uznaniowej.
Po drugie najpierw będzie wzrost bazowej o 7,8% a dopiero potem przeliczenie na podwyżkę co da mniejszy wzrost mnożnika. Po trzech podwyżkach i tak każdy osiągnie pułap minimalnego mnożnika bez konieczności wyrównań z części uznaniowej 35%.

mł. specjalista docelowo mnożnik 2.1
specjalista. mnożnik 2,3
st. specjalista mnożnik 2,5
mł. ekspert mnożnik 2,7
przeliczę Wam teraz mnożnik z podwyżek 2023-2025 i niech każdy doda sobie do obecnego.

2023
część I. 65% czyli wzrost dla każdego o około 0,2
część II. 35% uznaniowa 0

2024
część I. 65% czyli wzrost dla każdego o około 0,15
część II. 35% uznaniowa 0

2025
część I. 65% czyli wzrost dla każdego o około 0,15
część II. 35% uznaniowa 0

łącznie z modernizacji każdy powinien mieć minimum 0,5 mnożnika więcej w 2025 względem 2023.

Więc pozostała kasa z 35% nie wiadomo kto i co dostanie. (tu element wypracowania USTALEŃ ostatniej szansy aby była zasada że każdy dostanie ale proporcjonalnie zmniejszenie za mnożnik ponad ustalone średniej dla stanowiska !!)

A można było wprowadzić jak w innych służbach pewne 3x 500zł a tak mamy dodane 200zł w pierwszym roku które i tak jest uznaniowe, i 65% kwot że wszystkich lat w ramach pewnej kwoty :)

uznaniowe kwoty w przeliczaniu na mnożnik to odpowiednio w kolejnych latach średnio około 0,12; 0,08; 0,08;

:)
 
Ostatnia edycja:
Witam Serdecznie,

Angel81 mam pytanko czy myślisz, że po 22 latach służby z czego 19 w WZP/CZR mam młodszego eksperta z mnożnikiem 2,06 (dwa przecinek zero sześć) i rachmistrza czy uważasz, że wskoczyłbym do 2,7 mnożnika? Osoby przyjmowane do pracy 4 lata temu mają o prawie 300 zł większą podstawę. Argumentacja jest taka, że robimy to samo i musimy podobnie zarabiać. Nam też w komórce, parę osób z UKS co przyszli na ekspertów mają wywalone zarobki większe od kierownika. Dodam jeszcze tylko tyle że w/w osoby mają problem z wypisaniem pokwitowania, stary napisze całą sprawę a oni nie dadzą rady go skończyć Generalnie mam już wywalone, jaka będzie podwyżka. Już tyle razy mnie ru**li przełożeni ze mogę książkę napisać. A robię bo lubię :) Tylko każdy ma swoje granice i ja już sie zbliżam do swoich​
 
Back
Do góry