• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Formy pełnienia służby przez przez F-szy - czego się spodziewac (kandydat)

pan_akakiusz

Nowy użytkownik
Dołączył
25 Luty 2021
Posty
1
Punkty reakcji
0
Dzień dobry!

Jestem kandydatem do służby w KAS, obenie prauję w Ochronie (SUFO). Złożyłem dokumenty do KAS motywowany chęią robienia tego o robie (czynnośi porządkowo - ochronne) - plakaty o naborze z "Antiterrorystami" oraz treść ogłoszenia o naborze, sugerowała, że "będzie fajnie i ciekawie", bo poszukują:
  • praktyczna umiejętność posługiwania się bronią palną i środkami przymusu bezpośredniego;
  • doświadczenia i umiejętności w wykonywaniu czynności prewencyjnych lub z zakresu kryminalistyk
Ja jednak zaczynam miec pewne watpliwośi czy nie pomyliłem adresów. Jak czytam - służba w Katowiah to są raczej czynności "dochodzeniowo - śledze" do których trzeba mieć pewną specjalistyczną wiedze i predyspozycje. A powiedzmy, że ekonomia i logika nie były moimi najmniejszymi stronami na studiach

Na czym więc polega "realizacja zadań prewencyjnych" w KAS? Wiem, że są super kosmiczne Grupy Realizacyjne, jednak ja z 40 "na karku" nie widzę siebie żeby zjeżdżać głową w dół po linie na poligonie w Wędrzynie, poza tym - jak znam formację z podobnymi Grupami..raczej jest to Służba gdzie etaty są zapełnione natomiast chętnych do bycia komandosem jest dużo

Mam nadzieję, że moje pytanie jest czytelne - czy w KAS Katowie poza Grupą Realizayjną są inne formy pełnienia służby w mundurze - w terenie?

Jeśli tak - na czym taka służba polega.

Pozdrawiam!
Kandydat
 
40 na karku? Plus minimum 25 do minimalnej mundurowej emerytury? Jesteś nieśmiertelny? Ta prewencja i realizacja to nie komandosi. Liny na oczy nie zobaczysz. To czynności procesowe wykonywane w trybie art. 308 kpk (poczytaj) lub czynności kontrolne w terenie. Dochodzeniowo śledcze to już wyższa szkoła jazdy jeśli chodzi o czynności procesowe. Tu już trzeba troszkę liznąć prawa a w przypadku karuzel VAT to nawet nie trochę a bardzo.
 
Back
Do góry