• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Ewolucja czy rewolucja w SC- co lepsze?

piuter

Nowy użytkownik
Dołączył
13 Listopad 2008
Posty
3
Punkty reakcji
0
cel_nick:
"Zgodnie z projektem ustawy ci, którzy mają w momencie jej wejścia w życie stopień aspiranta, starszego, podkomisarza z automatu dostają stopnie oficerskie. Oszczędnie ważę słowa, nie chcę pochopnie oceniać.. ale.. to przecież cała rzesza "byłych", tych którzy nie zapisali sie złotymi zgłoskami w służbie.. wyciaganie konsekwencji nigdy nie było najsi;lniejszą stroną naszej służby.. ale w taki sposób ich nagradzać???
A co z tymi aspirantami co nie mają wyższego wykształcenia (warunek by byc oficerem), też zostaną mianowani do korpusu oficerów??? "

Kapica:
"No cóż to jest konsekwencja faktu, że dokonujemy zmian stopni i korpusów odnosząc się do obecnego stanu w sposób automatyczny, a nie ocenny. Założenie, że nie dokonujemy weryfkacji i opcji zerowej niesie i takie konsekwencje...."

Panie Ministrze!
Dyskusję powinniśmy właśnie rozpocząć na temat fundamentalnych założeń. Założenie "że nie dokonujemy weryfikacji i opcji zerowej" jest moim zdaniem błędne. Ewolucja SC do normalności przy takich zaniedbaniach będzie niesłychanie trudna i potrwa do tego czasu aż wszyscy "eksperci celni" wraz z ich (i królika) przyjaciółmi pójdą na emeryturę. Niestety wiekszość przyjaciół "ekspertów" do emerytury ma więcej niż ja (mimo, że do emerytury mam jeszcze bardzo daleko), więc zmian się nie doczekam. Pana kadencja też nie potrwa wiecznie. Wydaje mi się, że nie ewolucja a REWOLUCJA w obecnym stanie zaniedbań jest właściwą drogą. Przynajmniej miał by Pan pewność, że się uda.

Życzę powodzenia w zmianach - niezależnie jaką drogą.
 
Dzięki za życzliwość.
Proponuję zebrać więcej takich osób i publicznie głosić żądanie przeprowadzenia rewolucji i weryfikacji kadrowej w służbie celnej.
:)
jk
 
Back
Do góry