• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Emerycki PIT

fix

Użytkownik
Dołączył
17 Marzec 2008
Posty
519
Punkty reakcji
19
Jak osoby będące na emeryturze mają rozliczyć Pit? Kto rozliczenie za pracę w 2019 r w SCS i w jakim terminie dostarczy emerytowi,a kto za okres przebywania na emeryturze płatnej z MSW? I najważniejsze,czy emeryt ma sam występować z wnioskiem ,czy otrzyma z urzędu ? I w jakim terminie? Może ktoś wie i oświeci? Z góry dziękuję!
 
Zaloguj się do usługi Twój e-PIT (podatki.gov.pl) i sprawdź na podstawie jakich dokumentów (i ilu) masz przygotowane zeznanie PIT-37
 
Trudno jest się zalogować do e-pita bez PITa, nie każdy używa (właściwie to nieliczni) bardziej zaawansowanych metod logowania, chociaż założenie profilu zaufanego nie nie jest skomplikowane.
 
Ostatnia edycja:
FIX - Pit z zeru otrzymałem na czas, około 20 lutego. Więc tu nie ma problemu. Pit z kas jest na portalu pracownika.
Jeżeli posiadasz dwa lub więcej źródeł dochodu, albo chcesz odliczyć ulgi to najlepiej jest rozliczyć się samemu.
Emkę otrzymałem w zeszłym roku w październiku.
 
Pit 40A z ZER-u też właśnie wczoraj dostałem, z IAS moim zdaniem muszą przysłać pocztą, gdyż jako emeryci już nie mamy dostępu do portalu pracownika. Jeżeli zależy Tobie na czasie (ulgi, zwrory), to tylko logowanie na ePIT i podgląd dokumentów źródłowych w oparciu o które KAS przygotował Tobie propozycję rozliczenia, której oczywiście nie musisz brać pod uwagę i złożyć własny pit np. 37, gdy chcesz rozliczyć się ze współmałżonkiem.
Pozdr.
 
Pit 40A z ZER-u też właśnie wczoraj dostałem, z IAS moim zdaniem muszą przysłać pocztą, gdyż jako emeryci już nie mamy dostępu do portalu pracownika. Jeżeli zależy Tobie na czasie (ulgi, zwrory), to tylko logowanie na ePIT i podgląd dokumentów źródłowych w oparciu o które KAS przygotował Tobie propozycję rozliczenia, której oczywiście nie musisz brać pod uwagę i złożyć własny pit np. 37, gdy chcesz rozliczyć się ze współmałżonkiem.
Pozdr.
Serdecznie dziękuję za podpowiedz!
 
Back
Do góry