Dodatkowe zatrudniene funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej

Styczen2020

Nowy użytkownik
Punkty reakcji
0
Witam, chciałabym zorientować się gdzie jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej mogę podjąć dodatkowe zajęcie zarobkowe. Chodzi mi o pracę na którą przełożeni wyrażą zgodę, żeby wszystko było zgodnie z przepisami. Czy ktoś dostał zgodę na takie dodatkowe zatrudnienie i ewentualnie czy może podać gdzie, w jakie branży i na jakim stanowisku? Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Celina

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
116
Mój kolega w czasie wolnym od służby zatrudnił się jako kierowca autobusu miejskiego , nie miał problemu z otrzymaniem zgody od dyrektora, natomiast koleżanka trenowała amatorską drużynę siatkarek, inna była instruktorką w fitness klubie .
Ale było to w czasach SC jak jest teraz to nie wiem.

cat

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
2 243
Witam, chciałabym zorientować się gdzie jako funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej mogę podjąć dodatkowe zajęcie zarobkowe. Chodzi mi o pracę na którą przełożeni wyrażą zgodę, żeby wszystko było zgodnie z przepisami. Czy ktoś dostał zgodę na takie dodatkowe zatrudnienie i ewentualnie czy może podać gdzie, w jakie branży i na jakim stanowisku? Będę wdzięczna za odpowiedzi.
:unsure:
Formalnie - masz to ustalone w ustawie - teoretycznie!
Faktycznie - jazda dowolna w interpretacji DIAS'a - bywa praktycznie ...

gburek1234

Aktywny użytkownik
Punkty reakcji
186
Wszystko po uważaniu. Generalnie kiedyś (jeszcze przed reformą) były zalecenia aby udzielać zgody jedynie na pracę naukowo/dydaktyczną w szkołach, na uczelniach itd. Jednak jak widać wszystko jest po uważaniu. Sam kilka razy dostałem odmowę i już sobie darowałem.

PJS

Dobrze znany użytkownik
Punkty reakcji
1 332
Miasto
Polska
Wszystko po uważaniu. Generalnie kiedyś (jeszcze przed reformą) były zalecenia aby udzielać zgody jedynie na pracę naukowo/dydaktyczną w szkołach, na uczelniach itd. Jednak jak widać wszystko jest po uważaniu. Sam kilka razy dostałem odmowę i już sobie darowałem.
Na naukowo dydaktyczne zajęcia nie trzeba mieć zgody, wystarczy DIASa poinformować. Tak było za czasów cła i jest teraz w KAS. Wynika to z art 205 ustawy o KAS i zarządzenia ministra https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzie...onywane-przez-funkcjonariuszy-sluzby-35467079

Do góry