• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dodatki kontrolerskie cd.

Publikujemy dalszą korespondencję w sprawie dodatków kontrolerskich, w tym odpowiedź MF.
 

Attachments

  • Odpowiedź w sprawie dodatków kontrolerskich.pdf
    98,5 KB · Wyświetleń: 1 997
  • celnicy72-21-dodatki.doc
    80,5 KB · Wyświetleń: 933
  • celnicy6-22-dodatki odpowiedz.pdf
    195,5 KB · Wyświetleń: 979
"w takich miejscach jak granica, realizacja, OC, CKR dodatki powinny wynosić 1000 zł – jest to postulat Związku. (...)
Jednocześnie przypominamy o konieczności pilnego uregulowania dodatków dedykowanych dla referatów Dochodzeniowo Śledczych i komórek orzeczniczych."
Dlaczego Związek nie postuluje o taką samą kwotę dla CZS? Ile wg Związku miałyby wynosić te dodatki dla dochodzeniowki?
 
Takie dodatki już są tylko oczywiście dla cywili. W działach CKK w UCS maja dodatki i po 2000 ! To jest jedna z wielu patalogii w kas, gdzie to znowu FSCS są ci gorsi.
W CKK mają tez dodatki 200-250 mimo prowadzenia kilku kontroli i postepowąń podatkowych jednocześnie (w tym audyt, optymalizacja, karuzela...). Można? Można! W obecnej formie dodatek kontrolerski jest bez sensu - powinna być pensja podstawowa i ewentualnie dodatek stażowy. Im więcej dodatków, tym mętniejsza woda...
 
Proponuję przejść do "cywila".
Mam trochę porównania. Praktycznego porównania.
najeżdżanie na cywili i niestety uważanie ich za gorszych (co często ma miejsce na tym forum) nie powinno mieć miejsca.
Niczym się jako ludzie nie różnimy. A pracy cywilnej w kas nie jeden funkcjonariusz, by nie ogarnął. (I na odwrót, cywil nie zrozumie co to mundur).

Pewne jest jedno. Związek Celnicy.pl powinien być związkiem mundurowym. A SCS powinna być poza kas i posiadać własną strukturę. Od komendy głównej poczynając.

Pozdrawiam i proszę o wzajemny szacunek.
 
Dodatki kontrolerskie są zdecydowanie za niskie (mówiąc bardzo delikatne).
Jestem funkcjonariuszem w CKR (szeroki zakres obowiązków, w tym skazanie alkoholu) a mój dodatek wynosi 100 zl brutto (82 zl netto).
W jakiej wysokości otrzymujecie dodatek kontrolerski?
 
Proponuję przejść do "cywila".
Mam trochę porównania. Praktycznego porównania.
najeżdżanie na cywili i niestety uważanie ich za gorszych (co często ma miejsce na tym forum) nie powinno mieć miejsca.
Niczym się jako ludzie nie różnimy. A pracy cywilnej w kas nie jeden funkcjonariusz, by nie ogarnął. (I na odwrót, cywil nie zrozumie co to mundur).

Pewne jest jedno. Związek Celnicy.pl powinien być związkiem mundurowym. A SCS powinna być poza kas i posiadać własną strukturę. Od komendy głównej poczynając.

Pozdrawiam i proszę o wzajemny szacunek.
Także mam praktyczne porównanie jak wygląda praca w CKK, a jak w CZS, także obecnie, np. prowadząc wspólnie sprawy stirowe. I na tej podstawie uważam, że sytuacja kiedy funkcjonariusz ma dodatek mniejszy od pracownika cywilnego np. o 500% jest patologią.
W żadnym razie nie uważam cywili na gorszych, twierdzę jedynie że w pewnych kwestiach, np. dodatku kontrolerskiego, są dużo lepiej traktowani od funkcjonariuszy.
W mojej izbie wygląda to tak, że tam gdzie kończą się najwyższe dodatki dla FSCS, zaczynają się najniższe dla KSC...
 
"w takich miejscach jak granica, realizacja, OC, CKR dodatki powinny wynosić 1000 zł – jest to postulat Związku. (...)
Jednocześnie przypominamy o konieczności pilnego uregulowania dodatków dedykowanych dla referatów Dochodzeniowo Śledczych i komórek orzeczniczych."
Dlaczego Związek nie postuluje o taką samą kwotę dla CZS? Ile wg Związku miałyby wynosić te dodatki dla dochodzeniowki?
Bo te postulaty są jak widać drugiej kategorii.
Zastanawiające jest, że tak często rzuca się wysokością dodatków dla OC, CKR, czy granicy, a dla CZS, to rzuca się tylko hasła.
Dlaczego tak jest? Niech sobie każdy sam odpowie.
 
Ministerstwo dało do zrozumienia że związki nie maja prawa walczyć o wyższe dodatki kontrolerskie, bo te są rozdawane oraz przydzielane indywidualnie po kolesiowsku. Patologia ma trwać dalej !!!
Kiedy w końcu jakaś konkretna grupa społeczna pogoni tych urzędasów??? Kiedy ktoś ich wyśle do pracy na granicy wschodniej ??? Tam można się szybko nauczyć rozumu i poczucia jak pracownik czy funkcjonariusz zarabia na swoją pensję. Bo Warszawka ma coś za lekko ☺️
 
Back
Do góry