• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

DODATEK MIESZKANIOWY DLA ALOKANTÓW

MONETA

Użytkownik
Dołączył
19 Luty 2006
Posty
109
Punkty reakcji
0
WITAM WSZYSTKICH SIOSTRY I BRACI W CELNICTWIE
MAM POWAŻNE PYTANIE ......
ALOKOWALEM SIE NA WSCHOD 3 LATA TEMU(NA WŁASNĄ PROŚBĘ)
POMIMO TEGO(CHOCIAZ PO CZASIE) PRZYZNANO MI JEDNĄ
PENSJĘ NA ZAGOSPODAROWANIE I ZWROT KOSZTÓW PRZENOSIN
NIE PRZYZNANO MI JEDNAK DODATKU MIESZKANIOWEGO ARGUMENTUJAC FAKT NIE PRZYZANIA TYM ZE NIE MAM UMOWY NAJMU
Z OSOBA U KÓTREJ MIESZKAM(ZADNA OSOBA MAJACA MIESKANIE
DO NAJMU NIE PODPISZE TAKIEJ UMOWY Z UWAGI NA PODATKI)
NIEDAWANO ZŁOŻYLEM PO RAZ KOLEJNY WNIOSEK DO KADR IZBY CELNEJ Z PROŚBĄ O JEGO PRZYZNANIE - PÓKI CO CISZA...(MINĘLY JUZ 2 TYGODNIE)
CZY W OPISANE POWYZEJ SYTUACJI JEST SZNSA NA OTRZYMANIE
TEGO DODATKU POMIMO UPŁYW CZASU ????
POZDRAWIAM I Z GÓRY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDŻ
 
Cześć.
Jak rozumiem chodzi o równoważnik pieniężny?
Równoważnik przysługuje w sytuacji gdy pracodawca nie zapewni lokalu mieszkalnego lub tymczasowej kwatery w nowym miejscu pełnienia służby a gdy nie ma takiej możliwości to najdalej w miejscowości pobliskiej.
Równoważnik ten wypłaca się na podstawie oświadczenia mieszkaniowego, które składa się 7 dni po przeniesieniu oraz zdaje się 14 dni po upływie pierwszego i czwartego kwartału.
Nie ma tu żadnego znaczenia to czy masz umowę najmu czy nie. Równoważnik jest należny za brak kwatery lub lokalu mieszkalnego, który co do zasady powinien zapewnić ci pracodawca. Jeśli tego nie zrobił wypłaca po prostu równoważnik. To nie powinno podlegać dyskusji. Chyba, że osoba u której mieszkasz jest osobą bliską, to nieco zmienia sytuację.
Czy jesteś zainteresowany w jakiej wysokości winien byc wypłacany ten równoważnik?
Przepisy nie określają, czy równoważnik przysługuje wstecz. Wydaje się, ze istotne tu jest to jaką datę przeniesienia podałeś w oświadczeniu, ważna przecież jest okoliczność faktyczna z chwilą zaistnienia której nabywa się prawo do równoważnika, a będzie to oczywiście decyzja o przeniesieniu. Zauważ, ze wypłacono ci wstecz inne świadczenia przysługujące z tytułu przeniesienia, tak samo moim zdaniem należy wypłacić równoważnik pienięzny, ze nie wspomnę już o odsetkach.
Przykre jest to, że za ewidentne błędy w interpretacji prawa poprzedniej ekipy będzie teraz musiał odpowiadać zupełnie ktoś inny, zupełnie niewinny tym zaniedbaniom.
Obawiam się jednak, że będziesz musiał powalczyć w sądzie o swoje prawa, tak to już u nas niestety jest, choć widać kolosalną poprawę w tych oczywistych kwestiach u dyrektorów od pewnego czasu, więc kto wie.

To wszystko powyżej to moje skromne zdanie na ten temat, które oczywiście nie może być w żaden sposób wiążące.
 
Widzisz przyjacielu, zanim złożyłeś wniosek o przeniesienie mogłeś się zorientować jak się sprawy mają. Przeniosłeś się na WSCHÓD i co, nic tylko rozczarowanie. Jeżeli liczyłeś że ktoś ci pogratuluje twojej decyzji, tego że zrozumiałeś potrzebę chwili i przniosłeś się to jesteś w błędzie.Nie mówię już o podwyżce czy awansie o tym możesz zapomnieć.
 
Back
Do góry