• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dobra informacja dla pracowników

"Zapewniam Pana, że kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej pracuje
także nad wdrożeniem nowych i korzystnych rozwiązań, skierowanych do
członków korpusu służby cywilnej.

Bartosz Zbaraszczuk
Szef KAS"


Otrzymaliśmy dzisiaj 02.02.2023 r. pismo w sprawie działań kierownictwa KAS dot. dodatków za wysługę i świadczeń motywacyjnych.


My wiemy, że poprawkę nakazano stronie rządowej sporządzić, po tym jak zyskaliśmy poparcie Parlamentarzystów, po intensywnej i masowej akcji członków ZZ Celnicy PL w Sejmie. Wcześniej MF odmówiło poparcia na etapie prac w Rządzie, co jest także na piśmie.

Ale nie o tym chciałem pisać, bo to nieistotne, ważne że wywalczone.

Cieszy mnie, że nasze starania o poprawę dla pracowników także przynoszą efekty!

Proszę zwróćcie uwagę jak pięknie działają rozmowy z SKAS i co najważniejsze mamy już efekty pierwsze publikacji projektu obywatelskiego. Vide ostatni akapit zapewniający o działaniach SKAS na rzecz pracowników:


"Zapewniam Pana, że kierownictwo Krajowej Administracji Skarbowej pracuje
także nad wdrożeniem nowych i korzystnych rozwiązań, skierowanych do
członków korpusu służby cywilnej.

Bartosz Zbaraszczuk

Szef KAS"

Dziękujemy za tą deklarację i czekamy na efekty.

Nie zatrzymujemy się w inicjatywie obywatelskiej i rozkręcamy!

Informujecie o poruszeniu i działaniach w wielu jednostkach i o to dokładnie chodzi. Drukujcie listy do zbierania podpisów i zbierajcie podpisy wśród swoich bliskich, znajomych, obywateli RP i przesyłajcie do Komitetu 48-300 Nysa ul. Otmuchowska 50. Prosimy o co najmniej 10 podpisów każdy!

Już niebawem także projekt ustawy o Służbie Celno - Skarbowej.

Pozdrawiam

Sławomir Siwy
ZZ Celnicy PL
 

Attachments

  • Pismo SKAS do Przewodniczącego S. Siwego.pdf
    113,5 KB · Wyświetleń: 749
Brawo FSCS teraz kolej na pozostałych SC. W tym piśmie wprost wyrażono różnice jakie są. KAS miało gwarantować równość, jest podział.
 
Aktualnie w MSW trwają prace nad projektem ustawy o pracownikach podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Podobno projekt jest w zaawansowajej fazie przygotowań a za projekt odpowiada wiceminister Wąsik. Więc skoro przewodniczący ma kontakt z skas i wąsikiem to bardzo dobrze.
Na różnych forach padają argumenty ze ten projekt urzędnika kas to fantazja, i ok jak się przeczyta to fantazja i nierealne. Ale jak spojrzy się na szerszy kontekst tj. na fakt że w MSW chcą coś zrobić z ksc, to incjatywa z tym urzędnikiem kas, być może trafia w dobry czas. SCS zawsze walczy żeby obejmowały ja rozwiązania, które dotyczą służb mundurowych podległych msw, więc może to też dobra droga dla cywili.
Jakoś nie wierzę że skarbówka zbierze te głosy, bo dla nich zmobilizowanie się do czego kolwiek, to jak wyprawa na Marsa. Niemniej jeżeli zbiorą te głosy to na pewno dadzą argument i pewien mandat dla naszego związku żeby coś dla nich wywalczyć. Mamy też wybory w tym roku, to też ważny szczegół.
 
Największymi przeciwnikami tego projektu są urzędnicy służby cywilnej. Nie rozumieją dwóch spraw, że nic nie trwa wiecznie. Chodzi o zachowanie ich "wyjątkowości" /zdali egzamin, załapali się na limit, mają prawo do doadtkowego urlopu wyższego niż funkcjonariusze, bo 12/.Posiadany status nie ma odzwierciedlenia w ich pracy/ bo nie robią nic innnego niż koledzy i koleżanki bez egzaminu, nie znam urzędnika przeniesionego służbowo. Chyba przewodnicząca alternatywy też ma urzędnika/ stad jad. FORMUŁA, ŻE MOŻNA MIEĆ DODATKOWE UPRAWNIENIA , TYLKO PO ZDANIU EGZAMINU/TO PRZEŻYTA FORMUŁA. Trzeba się szanować i chyba tego musi się nauczyć środowisko skarbowe, bo do tej pory wmawiano nam, że jesteśmy głuptaki . Ten projekt i zbieranie podpisów pokaże na co stać środowisko. Pozyjemy, zobaczymy /
 
Porównałem dodatki za stopień - daje do myślenia - po 20 latach można mieć 2,05, generał w służbie 1,099 A to heca . Trzeba mieć jeszcze "szczęście" przy ocenach okresowych - ja od 8 lat na II stopniu
ZAŁĄCZNIK 4. TABELA STOPNI SŁUŻBOWYCH URZĘDNIKÓW SŁUŻBY CYWILNEJ I ODPOWIADAJĄCYCH IM MNOŻNIKÓW KWOTY BAZOWEJ SŁUŻĄCYCH DO USTALENIA WYSOKOŚCI DODATKU SŁUŻBY CYWILNEJ.

Stopień służbowyMnożnik kwoty bazowej
I0,47
II0,65
III0,85
IV1,05
V1,25
VI1,45
VII1,65
VIII1,85
IX2,05
Dół formularza​
Lp.Stopień służbowyMnożnik kwoty bazowej
1generał1,099
2nadinspektor0,992
3inspektor0,939
4młodszy inspektor0,912
5podinspektor0,885
6nadkomisarz0,832
7komisarz0,805
8podkomisarz0,779
9starszy aspirant0,725
10aspirant0,698
11młodszy aspirant0,672
12starszy rachmistrz0,645
13rachmistrz0,618
14młodszy rachmistrz0,592
15starszy rewident0,565
16rewident0,538
17młodszy rewident0,512
18starszy aplikant0,485
19aplikant0,458
 
Największymi przeciwnikami tego projektu są urzędnicy służby cywilnej. Nie rozumieją dwóch spraw, że nic nie trwa wiecznie. Chodzi o zachowanie ich "wyjątkowości" /zdali egzamin, załapali się na limit, mają prawo do doadtkowego urlopu wyższego niż funkcjonariusze, bo 12/.Posiadany status nie ma odzwierciedlenia w ich pracy/ bo nie robią nic innnego niż koledzy i koleżanki bez egzaminu, nie znam urzędnika przeniesionego służbowo. Chyba przewodnicząca alternatywy też ma urzędnika/ stad jad. FORMUŁA, ŻE MOŻNA MIEĆ DODATKOWE UPRAWNIENIA , TYLKO PO ZDANIU EGZAMINU/TO PRZEŻYTA FORMUŁA. Trzeba się szanować i chyba tego musi się nauczyć środowisko skarbowe, bo do tej pory wmawiano nam, że jesteśmy głuptaki . Ten projekt i zbieranie podpisów pokaże na co stać środowisko. Pozyjemy, zobaczymy /
Bardzo trafny komentarz. Powinien trafić do szerszego grona skarbowców...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
 
Aktualnie w MSW trwają prace nad projektem ustawy o pracownikach podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Podobno projekt jest w zaawansowajej fazie przygotowań a za projekt odpowiada wiceminister Wąsik. Więc skoro przewodniczący ma kontakt z skas i wąsikiem to bardzo dobrze.
Na różnych forach padają argumenty ze ten projekt urzędnika kas to fantazja, i ok jak się przeczyta to fantazja i nierealne. Ale jak spojrzy się na szerszy kontekst tj. na fakt że w MSW chcą coś zrobić z ksc, to incjatywa z tym urzędnikiem kas, być może trafia w dobry czas. SCS zawsze walczy żeby obejmowały ja rozwiązania, które dotyczą służb mundurowych podległych msw, więc może to też dobra droga dla cywili.
Jakoś nie wierzę że skarbówka zbierze te głosy, bo dla nich zmobilizowanie się do czego kolwiek, to jak wyprawa na Marsa. Niemniej jeżeli zbiorą te głosy to na pewno dadzą argument i pewien mandat dla naszego związku żeby coś dla nich wywalczyć. Mamy też wybory w tym roku, to też ważny szczegół.
 
Bardzo trafny komentarz. Powinien trafić do szerszego grona skarbowców...

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
No a tu się mylicie obydwaj/obydwoje. Jestem usc (od 15 lat II stopień) i nie mam nic przeciwko płaceniu za wiedzę i umiejętności. Nie za sam staż i lata w organizacji. Można mieć dwudziestoletnie doświadczenie, a moża mieć roczne doświadczenie 20 razy - jeśli ktoś się nie rozwija i nie uczy.
 
No a tu się mylicie obydwaj/obydwoje. Jestem usc (od 15 lat II stopień) i nie mam nic przeciwko płaceniu za wiedzę i umiejętności. Nie za sam staż i lata w organizacji. Można mieć dwudziestoletnie doświadczenie, a moża mieć roczne doświadczenie 20 razy - jeśli ktoś się nie rozwija i nie uczy.
Dzień dobry, czyli rozumiem, że nie ma Pan/Pani żadnego problemu aby zaakceptować nowy status w KAS , tj. Urzędnika KAS?
 
No a tu się mylicie obydwaj/obydwoje. Jestem usc (od 15 lat II stopień) i nie mam nic przeciwko płaceniu za wiedzę i umiejętności. Nie za sam staż i lata w organizacji. Można mieć dwudziestoletnie doświadczenie, a moża mieć roczne doświadczenie 20 razy - jeśli ktoś się nie rozwija i nie uczy.
Czy zatem jest możliwe, aby pracownik z 20 letnim stażem miał mniejsze umiejętności niż pracownik po 4 latach pracy?
 
Czy zatem jest możliwe, aby pracownik z 20 letnim stażem miał mniejsze umiejętności niż pracownik po 4 latach pracy?
Oczywiście, że tak. Zdarzało się wielu z nas (mi osobiście też) pracować z "doświadczonymi" pracownikami, których umiejętności, chęć do pracy i wiedza były m,niejsze niż młodych pracowników. To nie jest odkrycie.
 
Oczywiście, że tak. Zdarzało się wielu z nas (mi osobiście też) pracować z "doświadczonymi" pracownikami, których umiejętności, chęć do pracy i wiedza były m,niejsze niż młodych pracowników. To nie jest odkrycie.
No, bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenie. Niestety nie są to przypadki odosobnienie, tylko w takim razie gdzie te wszystkie weryfikacje, oceny okresowe, taryfikatory, nagrody:unsure:...w plecaku ? ;)
Obawiam się, że nasilenie takich przypadków wzrośnie w przypadku "samownioskowania" urzędniczego.
 
Back
Do góry