• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Do SKAS - opóźnienie w przekazaniu projektów

Pan Bartosz Zbaraszczuk

Szef Krajowej Administracji Skarbowej


Szanowny Panie Ministrze,

Na spotkaniu z Panem Ministrem w dniu 31 maja br. przedstawił Pan zapewnienie, że do końca miesiąca czerwca przekazane zostaną do konsultacji propozycje dotyczące ścieżki kariery zawodowej dla funkcjonariuszy, propozycje instrukcji awansowania oraz projekt nowej siatki płac, jak również przekazana zostanie informacja o kwotach modernizacji na lata 2023-2025....

Czytaj całość w załączonym pliku.
 

Attachments

  • celnicy46-22-do SKAS ścieżka i siatka płac.pdf
    171,3 KB · Wyświetleń: 860
Ech, coś mi kapie na twarz...plują, czy to tylko deszcz pada?

"Tylko nieliczni byli sceptyczni i nawoływali do niezwłocznego zaostrzenia działań argumentując, że to się nie ziści, że to tylko gra na czas."

Kto miał rację?
 
Ech, coś mi kapie na twarz...plują, czy to tylko deszcz pada?

"Tylko nieliczni byli sceptyczni i nawoływali do niezwłocznego zaostrzenia działań argumentując, że to się nie ziści, że to tylko gra na czas."

Kto miał rację?
Ważne że pismo monitujace poszlo, aby im przypomnieć co obiecywali a o czym zapomnieli ;) Na spotkaniu lipcowym będą kolejne obiecanki z jakąś umowna data z której się pewnie nie wywiążą i tak w kółko a czas leci :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
 
Ech, coś mi kapie na twarz...plują, czy to tylko deszcz pada?

"Tylko nieliczni byli sceptyczni i nawoływali do niezwłocznego zaostrzenia działań argumentując, że to się nie ziści, że to tylko gra na czas."

Kto miał rację?
Ta zwłoka powoduje słuszny niepokój, stąd interwencja, ale to jeszcze nie przesądza, że rację mieli sceptycy i że obiecane projekty nie będą przekazane w najbliższym czasie.
Zwłoki oczywiście być nie powinno, ale to nie znaczy, że wszystko było grą na czas jedynie. Mamy info, że modernizacja jest procedowana, tylko kwoty nie są jeszcze potwierdzone, stąd pytanie o jakie kwoty wystąpił MF.
Co do pozostałych projektów, to pismo ma na celu przypomnienie SKAS o Jego obietnicy.
Jestem przekonany, że przekażą te projekty niebawem, bo ich brak oznacza pogrzebanie wszelkich możliwości rzeczowego dialogu na samym starcie, a wręcz pokazanie, że nie można liczyć na zapewnienia i gwarancje SKAS i nie sądzę, aby nowy SKAS tego chciał. To byłoby niepoważne. Niebawem się przekonamy.
To moje zdanie, ale mogę oczywiście się mylić. Jeżeli ogół środowiska uważa, że należy już zaostrzać działania to piszcie. Zobaczymy czy jest to dużo głosów, czy wciąż tylko nieliczne.
 
Ja już sobie wiele nie obiecuję, w październiku kalkulator mi odpowie co mam robić, jeżeli mf się nie określi to wiadomo że znowu coś knują 7,8%+13% waloryzacji daje więcej niż nic nie warte kolejne obietnice, każdy kolejny rok tylko pogłębi różnicę
 
Ta zwłoka powoduje słuszny niepokój, stąd interwencja, ale to jeszcze nie przesądza, że rację mieli sceptycy i że obiecane projekty nie będą przekazane w najbliższym czasie.
Zwłoki oczywiście być nie powinno, ale to nie znaczy, że wszystko było grą na czas jedynie. Mamy info, że modernizacja jest procedowana, tylko kwoty nie są jeszcze potwierdzone, stąd pytanie o jakie kwoty wystąpił MF.
Co do pozostałych projektów, to pismo ma na celu przypomnienie SKAS o Jego obietnicy.
Jestem przekonany, że przekażą te projekty niebawem, bo ich brak oznacza pogrzebanie wszelkich możliwości rzeczowego dialogu na samym starcie, a wręcz pokazanie, że nie można liczyć na zapewnienia i gwarancje SKAS i nie sądzę, aby nowy SKAS tego chciał. To byłoby niepoważne. Niebawem się przekonamy.
To moje zdanie, ale mogę oczywiście się mylić. Jeżeli ogół środowiska uważa, że należy już zaostrzać działania to piszcie. Zobaczymy czy jest to dużo głosów, czy wciąż tylko nieliczne.
Cały czas mam nadzieję, że się mylę. To taki rodzaj nadziei, jak po puszczeniu kuponu totka przy kumulacji. Fajnie by było trafić, ale sami wiecie, jak jest.
Co do protestu - jak się wrzuci garść gwoździ do wiadra z wodą, to średnio nie wyjdzie płynny metal. Obawiam się, że brakuje nam siły przebicia. Jakiekolwiek działania protestacyjne na granicy UA zostaną bardzo źle odebrane, granicą z BY nikt się zbytnio przejmował nie będzie, o RU nawet nie ma co wspominać.
Ech, mimo wszystko trzymam kciuki.
 
Ja już sobie wiele nie obiecuję, w październiku kalkulator mi odpowie co mam robić, jeżeli mf się nie określi to wiadomo że znowu coś knują 7,8%+13% waloryzacji daje więcej niż nic nie warte kolejne obietnice, każdy kolejny rok tylko pogłębi różnicę
 

Attachments

  • zabazwa kalkulacyjna.xlsx
    9,2 KB · Wyświetleń: 262
A może góra chce żebyśmy odeszli na emki w 2023? UA wejdzie do UE i być może Schengen, a na pewno przez jakiś czas odprawy będą znacznie uproszczone, bo wojna. RU będzie zamknięta przez dłuższy czas. Z BY nic nie wiadomo: może połącza się z RU a może będzie rewolucja i zechcą do UE.
Więc wschodnia granica UE przestaje być taka ważna.
Resztę odpraw obsłużą automaty w programach celnych lub nowo zatrudnieni za najniższą krajową. To się sprawdzilo w czasie protestu.
Zwalczanie przestępczości odejdzie do SG która będzie wzmocniona przez sytuację na wschodzie.
Itp itd

Starzy, dużo zarabiający odejdą, a na ich miejsce wejdą młodzi korpoludkowie za nieco powyżej najniższej krajowej. Rotacja będzie duża, ale w korporacjach też jest duża i nikt się tym nie przejmuje. To bezposredni przełożeni będą mieli problem, bo nawet w KAS już doskonale widać, że młodsze pokolenie nie daje sobą pomiatać i zwraca uwagę na organizację i sens pracy.

Więc emerytura 2023 to wcale nie jest taki zły pomysł, a nawet przez olewanie nas, jest to szansa dana nam przez górę. Z tych co odeszli nie znam nikogo kto by narzekał na emeryturze. Każdy ma zajęcie.
 
Po co jakieś zmiany? Teraz jeden Naczelnik potrafi podpisywać po 2 awanse na stopniu i po 2 na stanowisku (na stanowiska eksperckie) w ciągu czterech lat dla jednej osoby(i nie są to komórki z najambitniejszy mi zadaniami) a drugi uważa, że wartościowanie wg SOWY było super i dalej trzyma się tego, że młodszy ekspert, to się nikomu nie należy! Po co to zmieniać, wprowadzać jakieś zasady, ograniczać fantazję Naczelników, Dyrektorów? Teraz każdy ma to co lubi. Prawda?
 
Back
Do góry