• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Dalsza walka MSWiA o swoich funkcjonariuszy

Po ustaleniach w MSWiA, dot. dodatkowych świadczeń dla funkcjonariuszy podległych pod ten resort, z całą pewnością Minister Sprawiedliwości wystąpi o wprowadzenie analogicznych rozwiązań w Służbie Więziennej. Tak robił ten resort już wcześniej, np. przy świadczeniach motywacyjnych.
A co zrobi Minister Finansów i SKAS?
ZZ Celnicy PL przedstawił część z ww. rozwiązań w KPRM w dniu 9.11. Sprawa trafiła do MF i od paru tygodni cisza!!! Związek poinformował już MF, że środowisko nie wyobraża sobie innego traktowania służb w tym i innych aspektach.
Na najbliższym spotkaniu z SKAS jednym z punktów jest sprawa wprowadzenia analogicznych rozwiązań dot. stażowego i świadczeń motywacyjnych w SCS oraz inne zagadnienia.
SKAS otrzymał także już wcześniej postulat podniesienia dodatku kontrolerskiego na granicy do 1 tys. zł.
W tym zakresie oczekujemy wdrożenia powyższego, względnie wprowadzenia wzorem MSWiA dodatku granicznego.
Funkcjonariusze SCS mają już dosyć dyskryminacji. Coraz bardziej irytuje Ich dbanie przede wszystkim o własne apanaże Ich decydentów w resorcie i zwierzchników w Izbach przy równoczesnym stałym pogłębianiu dyskryminacji podległych im funkcjonariuszy w stosunku do innych formacji.
 
Ostatnia edycja:
Może gdyby zwiazek twardo i klarownie podkreślał na każdym kroku ze te analogiczne rozwiązania maja być tylko dla funkow to może i coś by zaskoczyło a a bez tego nic z tego bo mf od nie piłkę ze nie może dać tego wszystkim (czyli również cywilom)

czemu podwyżki tak ciężko wyrwać dla scs? Bo dostają je również cywile i to wieksze niż funki.
 
W mojej ocenie domagając się równego traktowania służb powinniście podkreślać ze chodzi o funkcjonariuszy SCS a nie o cały kas. 10000 gęb to nie 60000.

dokladnie to miałem na mysli a nie kreowanie czegokolwiek. Takiej deklaracji mi brakuje i uważam ze bez tego będziesz miał ciężko z wywalczeniem tego co chcesz.
 
O proszę.
Screenshot_2022-12-06-16-59-13-998-edit_com.facebook.katana.jpg
 
Argument, że jesteśmy jedną KAS to jakieś nieporozumienie. Jest to nieznajomość przepisów ustawy o KAS . To argument tożsamy z MF. Ustawa wyraźnie wyodrębnia dwa odmienne statusy. Wyodrębnia Służbę Celno-Skarbową w skład, której wchodzą funkcjonariusze, a funkcjonariusze służb powinni być równo traktowani. Tak mówi orzecznictwo TK. Nie mówi, że "jesteśmy jedną KAS" i że pracowników należy równo traktować w stosunku do funkcjonariuszy. To są fakty prawne, jednak łamane przez MF. KAS to nie jest służba. Domaganie się równego traktowania pracowników do funkcjonariuszy innych służb jest infantylne.
 
Argument, że jesteśmy jedną KAS to jakieś nieporozumienie. Jest to nieznajomość przepisów ustawy o KAS . To argument tożsamy z MF. Ustawa wyraźnie wyodrębnia dwa odmienne statusy. Wyodrębnia Służbę Celno-Skarbową w skład, której wchodzą funkcjonariusze, funkcjonariusze służb powinni być równo traktowani. Tak mówi orzecznictwo TK. Nie mówi, że "jesteśmy jedną KAS". KAS to nie jest służba. Domaganie się równego traktowania pracowników do funkcjonariuszy innych służb jest infantylne.
Myślę że na chwilę obecną głównym celem związku powinno być wyłączenie SCS ze struktur IAS i stworzenie komendy głównej na wzór innych służb wraz z komendantem etc. W niektórych izbach dochodzi do taki paradoksów że dyrektorem IAS jest cywil i on odbiera honory od funkcjonariuszy. Myślę że z uwagi na przyszłoroczne wybory i możliwość zmiany władzy trzeba powoli nagłaśniać tą sprawę.
 
Domaganie się równego traktowania pracowników do funkcjonariuszy innych służb jest infantylne.
Zapomniał Pan Przewodniczący, że część pracowników to byli funkcjonariusze Służby Celnej, W większości z komórek kontroli przedsiębiorców, akcyzy, postępowań celnych i podatkowych itp. Nie każdy funkcjonariusz miał "zaszczyt" służyć w komórkach merytorycznych z wiadomych względów, które grzecznościowo pominę. Są funkcjonariusze, którzy nadal służą wraz z ucywilnionymi w takich referatach w izbach i UCS.
Więc z tą infantylnością raczej wskazany umiar.
 
Zapomniał Pan Przewodniczący, że część pracowników to byli funkcjonariusze Służby Celnej, W większości z komórek kontroli przedsiębiorców, akcyzy, postępowań celnych i podatkowych itp. Nie każdy funkcjonariusz miał "zaszczyt" służyć w komórkach merytorycznych z wiadomych względów, które grzecznościowo pominę. Są funkcjonariusze, którzy nadal służą wraz z ucywilnionymi w takich referatach w izbach i UCS.
Więc z tą infantylnością raczej wskazany umiar.
Nie zapomniałem. Każdy może wrócić do munduru. Będąc w statusie cywilnoprawnym nie można domagać się równego traktowania do funkcjonariuszy. Działa Kodeks Pracy, nie ma rygorów i obostrzeń związanych ze służbą. To wypaczenie orzecznictwa i doktryny. Wystarczy poczytać ustawę o KAS. Nie stawiajmy sprawy na głowie.
To infantylność niestety. Przykro mi.
Argument, że są komórki, że robi się to samo, niestety nie działa w Policji czy SG. Tam też są takie sytuacje.
 
Nie zapomniałem. Każdy może wrócić do munduru. Będąc w statusie cywilnoprawnym nie można domagać się równego traktowania do funkcjonariuszy. Działa Kodeks Pracy, nie ma rygorów i obostrzeń związanych ze służbą. Wystarczy poczytać ustawę o KAS.
To infantylność niestety. Przykro mi.
Argument, że są komórki, że robi się to samo niestety nie działa w Policji czy SG. Tam też są takie sytuacje.
Zapewniam, że nie każdy mógł wrócić do munduru, mimo składanych wniosków o przywrócenie.
Ba, nawet całego referatu (np. COC), chociaż w niektórych izbach w COC pracują funkcjonariusze.
To, że w innych służbach występują takie sytuacje nie oznacza, że należy taki stan uważać za normalny.
 
Zapewniam, że nie każdy mógł wrócić do munduru, mimo składanych wniosków o przywrócenie.
Ba, nawet całego referatu (np. COC), chociaż w niektórych izbach w COC pracują funkcjonariusze.
To, że w innych służbach występują takie sytuacje nie oznacza, że należy taki stan uważać za normalny.
Kto nie może wrócić, a chce, niech pisze do Związku Zawodowego Celnicy PL. Poradzimy sobie z tym.
 
Mam nadzieję, że z przedstawicielami ww. związku już na zdjęciu przedstawicieli ZZ Celnicy nie zobaczę. Najlepiej, rzucić temat, zablokować komenatrze i ptrzeć jak towarzystwo sobie skacze do gardeł. Profesjonalnie.
Pomijam już fakt, że ich argumentacja się kupy nie trzyma. Każdy logicznie myślący widzi o co chodzi w tego typu postach.
Szkoda, bo im kibicowałem.
Tak jak piszecie powyżej. Współpraca ze związkami cywilnymi tak się kończy, nikt naszej strony nie trzyma.
Stąd wyodrębnienie SCS z KAS musi nastąpić, bo zawsze będziemy atakowani.
Skończą się lamenty, pretensje i żółć.
Będą mogli spokojnie walczyć o pracowników, bez szkodzących "miętusów".
 
Zabawna argumentacja my jeszcze nic nie mamy nawet propozycji, a oni już chcą choć sami nie wiedzą co, tak na wszelki wypadek żeby czasem do głowy komuś nie przyszło coś dać dla funkcjonariuszy. Dziwna strategia jakby chodziło o to żeby nikt nic nie dostał. I temu nic nie będzie żeby mf miał święty spokój.
 
Back
Do góry