• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Coś poszło nie tak

Niesamowite. Ale to jest opis sytuacji ze strony tej Pani. Ciekaw jestem jak to wyglądało z drugiej strony. Czyli celników czy też SG.
 
Przydałaby się informacja jakie ujawnienia były po tej kontroli. 4,5 godz na cały autokar z kontrolą bagaży pasażerów to nie jest bardzo długo.
Być może był to jeden z przemytniczych kursów i osoby które chciały sie tylko przemieścić z Ukrainy do Polski miały pecha, że tak długo czekały.
Paradoksalnie odprawa mogłaby być szybsza przy większym ruchu. Kiedy można pozwolić sobie na dokładną kontrolę autokaru? Najlepiej wtedy kiedy jest on jedyny na przejściu i kontrola nie tworzy kolejki.
Autorka wpisu pisze o SG, ale nie jestem pewien czy odróżnia celników od pograniczników.
Jeśli zachowanie funkcjonariuszy (obojętnie jakiej służby) nie uwłaczało godności podróznych to nie widzę żadnej nieprawidłowości w 4,5 godzinnej kontroli.
Być może za uwłaczające uznano sam fakt przeprowadzenia kontroli. Ludzie zapomnieli czym jest granica i czemu służy.
Być może, gdyby odprawa trwała 15 min., ta sama pani napisałaby, że f-sze nic nie sprawdzili, przepuścili przemyt, zapewne za łapówki i poszli dalej spać
 
Myślę, że dopiero przedstawienie stanowiska (wypowiedzenie się ) w takich sytuacjach pracujących na granicy funkcjonariuszy daje tak na prawdę prawdziwy i obiektywny obraz panującego tam stanu i warunków. Bez tego niestosowne jest oceniać i krytykować.
 
Proszę nie karmić trola. Po Niku widać, że to prowokacja i pomimo tego, że dotyczy w duże mierze naszej "bratniej" służby, nie warto w to brnąć.
Każdy kto kiedyś odprawiał na granicy wie ile trwa odprawa autobusu z min. 50 obcokrajowcami. Nawet po matematyce z programu szkoły podstawowej łatwo obliczyć, przyjmując absolutne minimum 5 minut na podróżnego, że nazbiera się tego tylko że strony SG ze 4 godziny. Nie licząc naszej i innych służb oraz czasami jakichś problemów typu nieważna wiza czy jakieś ujawnienie.
Swoją drogą gratuluję Pani "podróżniczce" wyboru środka transportu 😂.
Kurczę, apeluję o nie karmienie trola a sam się rozpisuje. Faktycznie bardzo łatwo sprowokować...
 
A przepraszam, pomyłkowo odczytałem nik w 1 poście jako "nieroby"😀. Przepraszam za pomyłkę.
 
Back
Do góry