• Witaj na stronie i forum Związku Zawodowego Celnicy PL!
    Nasz Związek zrzesza 6783 członków.

    Wstąp do nas! (KLIKNIJ i zapisz się elektronicznie!)
    Albo jeśli wolisz zapisać się w tradycyjny sposób wyślij deklarację (Deklaracja do pobrania! Kliknij!)
    Korzyści i ochrona wynikająca z członkostwa w ZZ Celnicy PL (KLIKNIJ) plus inne benefity, np. zniżki na paliwo!
    Konto Związku 44 1600 1462 0008 2567 1607 7001 w BGŻ BNP PARIBAS

Co z tą Polską? - Zadaj pytanie

slawomir.siwy

Administrator
Członek Załogi
Dołączył
1 Luty 2006
Posty
13 537
Punkty reakcji
4 501
Miasto
ZZ Celnicy PL
Przewodnicząca Federacji ZZSC uprzejmie informuje, że z inicjatywy Związków Zawodowych działających w Izbie Celnej w Warszawie przedstawiciele Federacji ZZSC wezmą udział w programie "Co z tą Polską" Tomasza Lisa w telewizji Polsat w czwartek 09.02.br. o godz. 22.05, w którym gościem zaproszonym jest Prezes Rady Ministrów Kazimierz Marcinkiewicz.

Zadaj pytanie http://tomaszlis.wp.pl/zadajpytanie.html
 
ale, że co? że będą siedzieć na widowni i klaskać albo nie klaskać? czy coś bardziej sensownego?
 
Jak widzisz nic bardziej

nieudacza napisał:
ale, że co? że będą siedzieć na widowni i klaskać albo nie klaskać? czy coś bardziej sensownego?
Ciekawe czy klaskali, czy nie klaskali. Nie oszukujmy się celników NIKT nie lubi, nawet oni sami :wink: Likwidacja SC moze spotkac się tylko z olbrzymim poparciem i wychodzi "naprzeciw istotnym oczekiwaniom społeczeństwa"
 
co z tą polską ???

no i co to miało być ??? bo niczego co by nas interesowało nie dostrzegłem ani nie usłyszałem .
 
Oczywiście nic nie powiedzieli. Nasze związku widoczne jak zawsze. Mogli chociaz pokrzyczeć!
 
a mogłem iść pić z kumplami, a siedziałem jak ten głupi przed tv i rozmowę Lisa z Gierkiem oglądałem. dalszy ciąg partyjnej dobranocki.
Żenada
 
Ha, Ha, Ha, tyle nadziei, a tylko I.Fołta sie zasiedziała.
Będzie mogla sie chwalić, ze w TV u T. Lisa z Premierm była. Może sobie nawet zdjecie zrobi.
 
no i na ch*j te komunikaty były o programie ?
mogłem o tej porze browara sączyć zamiast siedzieć jak d*pa przed tv
 
Goście może i byli, ale ich nie widziałem - chyba jak w tej reklamie "tylko dla orłów" my SC to kogut :)
 
OGÓLNIE JEST FAJNIE. POLSAT ZROBIŁ NAS W BALONA JAK NIC.

POLSAT ZROBIŁ NAS W BALONA, JAK NIC! PREMIER DOSKONALE SPEŁNIA SWOJĄ ROLĘ - POTRAFI SKUTECZNIE MYDLIĆ OCZY. JEGO ZWOLENNICY WPROST SPIJAJĄ MU SŁOWA Z UST. NIE WIEM KTO NAS WODZI ZA NOS: ZWIĄZKI ZAWODOWE CZY REDAKTOR LIS. ZLEKCEWAŻYLI NAS CAŁKOWICIE. CIEKAWE ILU CELNIKÓW PO PROGRAMIE BRAŁO PROCHY NA SERCE... :twisted: [/url][/list]
 
Z tego co słyszałem Fołta była przewidziana przez realizatorów programu do wypowiedzi. Awantura pomiędzy Lisem, a Marcinkiewiczem jaka podobno wywiązała się w trakcie przerwy reklamowej (chodziło o ataki na rząd) spowodowała, że ten pierwszy zrezygnował z poruszenia "naszego" tematu.
 
Nie do końca udział w programie "Co z tą Polską" był nieudany.Szkoda, że związki nie dały informacji w internecie o przebiegu audycji. Otóż po zakończeniu programu UDAŁO sie wreszcie Pani Fołcie dotrzeć do Pana Premiera. Przekazała mu cały plik dokumentów w naszej sprawie. Stwierdził, iz temat nie był mu znany, że się z nim zapozna. Nie wykluczył bezpośredniego spotkania. Takie same dokumenty zostały przekazane Panu Lisowi, prowadzącemu program. To co nie udawało sie do tej pory, tzn. wszystkie wysyłane pisma przez związki do Premiera, Prezydenta, Marszałków, Posłów, mediów itp. być może poprzez wejście na widownię w tym programie przyniesie skutek. Zresztą, już dzisiaj na stronie Ministerstwa Finansów ktoś, kto się nie podpisał wyjaśniał, że żadnych zwolnień nie będzie. Czy to nie jest już jakaś reakcja. To nic nei znaczy ale zaczynają już chociaż o tym mówić głośniej. Nie oszukujmy się. O celnikach zawsze się mówiło źle.Społeczeństwo nas nie kocha ale my sami nie możemy się pognębiać. Łatwo jest krytykować, że związki nic nie robią. A co niby mogą zrobić? Nie wyjdziemy przecież jak górnicy na ulice. Takiej siły to my nie mamy i mieć nie będziemy. Zresztą w poprzedniej manifestacji pod Ministerstwem Finansów wzięła udział tylko garstka ludzi. To za mało jak na 15 tys. zatrudnionych. A granice. Ci z granicy też nie za bardzo są zainteresowani protestem. Niby od kilku dni mamy protest. Chociaż te skromne czarne wstążeczki powinniśmy sobie przypiąć do marynarek. Własnie na znak protestu i znaku NASZEJ SOLIDARNOŚCI, solidarności której brakuje nam jak chyba w żadnej innej grupie zawodowej.Popatrzcie naokoło ilu z WAS identyfikuje się z tym protestem. Każdy liczy że to inni załawią swoimi rękami jego miejsce pracy. Gdy nie będziemy razem, gdy będziemy się nawzajem opluwać i zamiast działania wybierać picie piwa.......... to może za kilka miesięcy nawet tego piwa nie będzie się za co napić. Wesprzyjmy więc działania nas wszystkich (bez względu czy się należy do jakichkolwiek związków czy też nie) a być może cos się jeszcze uda uratować. Życzę powodzenia Pani Fołcie i reszczie. Pozdrawiam.
 
Back
Do góry